Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Endriuszka

Jaki fotelik samochodowy ??? MAX. BEZPIECZNY!!!!

Polecane posty

jak w temacie

wiem ze ISOFIX jest bezpieczniejszy od zwyklych ale czy warto wydawac na :

BAZE ISOFIX :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

za 600ZŁ

również za 600zł

i do tego wiadomo FOTELIK za drugie tyle (nie chce skapic lub oszczedzac na bobasku) lub od razu w komplecie

lub

oba po 1200zł

Fakt że za ta cene mozna kupic DWA foteliki wysokiej klasy (dla niemowlaka oraz troszke starszego dziecka) np:

tylko ze one nie maja ISOFIX-a tylko mocowane za pomoca pasów !!!

wiec co mi doradzicie ze swojego doświadczenia ????

moze pomoże:

+ testy ADAC

ja miałem bez ale te z isofixem oprócz bezpieczeństwa są łatwiejsze do montażu w aucie

Gość zachar85

osbiscie woze swojego siostrzenca w takim foteliku cena moze przegieta ale wiesz za co placisz

co mi jeszcze doradzicie ??

a czy kupujac baze ISOFIX za 600zł ona bedzie tylko przydatna do fotelików dla maluchów do 18KG bo chyba foteliki dl awieszch dzieci sa juz polaczone i maja "w sobie" juz wnontowany ISOFIX w fotelik ?????????

P.S mam nadzieje ze nie zamontowałem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Endriuszka

Ja ze swojej strony mogę doradzić, żeby te pierwsze fotelik/nosidełko stanowiło kompletem z wózkiem (dało sie na niego zamontować po wyjęciu z auta) - w znacznej mierze ułatwia to wszelkie wyjazdy na zakupy (nie trzeba kombinować jak umieścić nosidełko na wózku sklepowym).

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a mozesz cos ciekawego/dobrego zaproponowac ????

Ja korzystam ze sprzetu "Graco" i jestem zadowolony -zależało mi właśnie o wszechstronnośc-różne kombinacje sprzetu=baza(rególowana w 3 stopniach pochyłu) na stałe zamocowana w aucie ,fotelik przepinasz z auta do wózka ,lub wyciagasz dzieciątko z fotelika i normalnie kładziesz je do wózka

tutaj masz przykladowe fotki ,ale najlepiej przejdz sie do sklepu z takimi akcesoriami i samemu wraz z obsluga (moze dobrze doradza ) przetestowac różne sprzety(zestawy)

Dokładnie tego zestawu, który ja kupowałem juz w tej chwili nie produkują.

Miałem bebecar adventure 3w1 - sprawdził sie w 100%

bo przegladam rozne fora itd... i juz mam duzyyyyyyyyyyyyy mętlik w głowie co kupic

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> :(

Doskonale znam mętlik jaki masz w głowie bo sam to przerabiałem.

Moja rada jeśli masz ISoFIX w aucie wykorzystaj to bo:

-sztywność mocowania jest wspaniała fotelik i auto staja sie jedną konstrukcja

-dodatkowa zaleta to taka ze fotelik nie zapięty (bez dziecka nie lata po tylnej kanapie nawet przy bardzo gwałtownym hamowaniu)

Nie doczytałem w jakim wieku dzieciaczek a właściwie jaka waga ? ale pamiętaj ze pierwszy foteli jest na chwilkę do 9 kg drugi już do 15 kg to prawie trzy lata a trzeci do 36 kg i ten jest ostatni. Dlatego tym ostatnim poświeć więcej uwagi.

A teraz jakich fotelików używam (mam trojkę dzieci ) dla maluszków RÖMER DUO plus do 15 kg dla starszej RECARO MONZA.

ZAPINAJ DZIECI W FOTELIKACH NAWET NA CHWILKĘ!

PAMIĘTAJ RYGLOWANIA DRZWI I BLOKADZIE NA SZYBY TYLNIE !

za kilka miesięcy sie urodzi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

no to masz dużo czasu na przemyślenia

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie wiem jak dużo będziesz jeździł z pociechą ale pomyśl tez o osłonach na tył przednich foteli,

a i jeszcze jeden ważny test przed zakupem w fotelikach tych do 9 kg i tych do 15 kg zamknij oczy i zapnij pasy jeśli będzie problem z zapięcie (za małe sprzączki zawijający się pas itp.) to odejdź od fotelika, bo potem będziesz go przeklinał.

Jak się już wymądrzam to tez już myśl o jakimś DVD dla dzieciaka, moja ferajna potrafi przejechać 500 km i być cicho jak ogląda filmy.

Mozna poszukać w używanych Recaro, np. na Allegro:

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Juz dawno obiecalem sobie, ze malec dostanie Recaro. Mam pelne zaufanie do tej marki. Znaja sie na rzeczy.

Taa jeest...

Moja księżniczka wozi się w Recaro od kiedy tylko wyrosła z nosidełka - kubełek jak się patrzy.

Cholera, powinienem teraz dokupić całą resztę od GSI

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Edytowano przez Wujek Abdi

Gość kolo100

Witam ja też będę a nawet już jestem (córka ma 7 miesięcy, waży 8300gram) na etapie kupna fotelika. Pierwsze pytanie czy lepiej kupić jeden fotelik 9-36kg, wtedy można pozwolić sobie na lepszy droższy czy kupować dwa razy: 9-15kg i 15-36kg, co o tym myslicie, jakie jest wasze zdanie???

Rzucił mi się od razu jeden fotelik z tej firmy o której wspominacie mianowicie

Oczywiście aukcji z fotelikami tej firmy jest na allegro całe mnóstwo ale czy taki fotelik spełni wszystkie potrzebne funkcje a co najważniejsze będzie bezpieczny?

Czy firma ta naprawdę jest dobra i foteliki są bezpieczne bo szczerze pierwszy raz słyszę.

Co sądzicie o Coneco

Pozdrawiam

Edytowano przez kolo100

Tak, to ten - tylko mój jest w bardziej rajdowej "kolorystyce"

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Fotelik super, małym minusikiem jest tylko sposób zapinania pasów - klamry na obu pasach często zjeżdżają na sam dół i trzeba je wygrzebywać spod dziecka, a że fotelik jest dość ciasny (jak to kubełek), to zimą, przy grubych ciuchach bywa to dość upierdliwe.

Można się jednak przyzwyczaić - ja mam taki patent, że klamry przestawiam na odpowiednią wysokość i "wyrzucam" oba pasy na zewnątrz fotelika zanim posadzę Małą.

I wszystko gra.

W porównaniu z innymi fotelikami, w których sadzałem dziecko ten wydaje się być naprawdę pancerny i bezpieczny.

Gość kolo100

No to trzeba się nad nim zastanowić trochę drogi ale na bezpieczeństwu się nie oszczędza...

Gość kolo100

Witam jakoś ucichło, co sądzicie o tej firmie i wykonaniu tego fotelika

.

Pls o pomoc i doradzenie

Firmy nie znam ale wygląda solidnie. Tani też nie jest.

Ja przy zakupie fotelika radzę podjechać do sklepu i wybrać. Przymierzyć dziecko do fotelika i fotelik do samochodu, żeby potem nie było niespodzianek. W ten sposób wybiłem se z głowy kilka fotelików, które spodobały mi się w necie. Jak już przymierzysz to zakup można zrobić przez neta.

Gość kolo100

No właśnie zastanawiam się nad tymi dwoma ale ciężko będzie znależć ten drugi żeby zobaczyć na żywo i przymierzyć, może ktoś ma jeszcze inne propozycje???

Jak to jest z tymi kategoriami wiekowymi, lepiej dwa foteliki 9-18 i 15-36 czy można tylko jeden 9-36kg i nie będzie problemu. U mnie pierwsza pociecha także doświadczenia nie mam.

Moim zdaniem im bardziej uniwersalny tym mniej wygodny. Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby 7-latek siedział w tym samym foteliku co 2-latek. Dla dwulatka (od 9kg) fotelik powinien być jeszcze rozkładany do pozycji półleżącej a często te uniwersalne tego nie mają (albo mają prowizorkę) i dzieciak parę godzin jazdy siedzi pionowo a głowa mu dynda pomimo bocznych zabezpieczeń. NIe chcę się wypowiadać na temat tych konkretnych bo ich nigdy nie używałem.

Moich dwoje dzieci używa(ło):

1. Nosidełko/fotelik bebecar (z kompletu z wózkiem) (0-9)

2. Romer King (taki przejściowy 9-18 chyba czy 9-20 ) właśnie trochę rozkładany

3. Cybex solution (15-36)

4. następna bedzie już sama podkładka.

Edytowano przez zubek73

Gość kolo100

Coś w tym na pewno jest, ja też tak jak pisałem za bardzo nie mam doświadczenia, ale foteliki te uniwersalne z wyższej półki mają pozycję półleżącą, pasy pięcio punktowe, boczne oparcia które dobrze trzymają główkę młodszemu dziecku, w tym drugim linku fajnie jest to pokazane jak fotelik wraz ze wzrostem rośnie.

Druga sprawa polega na tym że zależy kto gdzie z dzieckiem jeżdzi, ja max, godzinę w jedną stronę gdzieś na zakupy dalej lub na wycieczkę, jedynie raz w roku na wakacje jakieś 700km ale też przypuszczam że tylko w tym i w przyszłym roku bo póżniej córka będzie starsza to można już latać.

Gość kolo100

Witam, chciałbym prosić szczególnie osoby ze Śląska jak znają sklepy gdzie można obejrzeć, dopasować, przymierzyć podane przeze mnie foteliki czyli:

. jak i

będę wdzięczny bo w ciemno na allegro nie ma sensu aczkolwiek na parkingu widziałem jak koleś miał Recaro w swojej Vectrze C kombi także chyba powinien być dobrze dopasowany.

oczywiście bliżej niż Cieszyn, ewentualnie tam można podjechać bardziej zależy mi na tym drugim.

Edytowano przez kolo100

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.