Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Aktualizacja CD70Navi i DVD90

Unikal
 Share

Recommended Posts

Co myslicie o tym?

Czy ktoś to juz robił?

http://cgi.ebay.pl/Opel-CD70-DVD90-Radio-S...A1%7C240%3A1318

na 2008/2009 może jeszcze niewielu ale z softu starszego niż 2007 (jak np ja miałem z 2004) na 2007 kilka osób o ile nie napisać, że wiele z tego forum sobie wgrało...

oprócz tego menu pl w zakładce navi i lektora pl :D

W poniedziałek odwiedze aso i zamówie tą cd, u nas kosztują one <30zł, na zachodzie x2.

Czy to oznacza ze po wgraniu tego softa będzie komputer w j.polskim i nawigacja? itp?

Czy dałoby radę pożyczyć od Ciebie tą płyte albo mógłbyś mi ją kupic jeśli cena jest taka jak piszesz

Bo moje ASO to na takie rzeczy zawsze odpowiada "nie ma" nie da sie" "nie można" itp

a do innego ASO mam 110 km

Czy to oznacza ze po wgraniu tego softa będzie komputer w j.polskim i nawigacja? itp?

Czy dałoby radę pożyczyć od Ciebie tą płyte albo mógłbyś mi ją kupic jeśli cena jest taka jak piszesz

Bo moje ASO to na takie rzeczy zawsze odpowiada "nie ma" nie da sie" "nie można" itp

a do innego ASO mam 110 km

Jak tylko będe coś wiedział to dam znać.

edit:

Numer katalogowy: 1780685

Nazwa części:

Cena netto: 25,41

Cena brutto: 31,00

Myśle że w tym roku nie uda się sprawdzic tej płyty, na update 04/2007 czekałem 10dni bo niestety w całej Polsce nie było ani jednej sztuki, paranoja !

Edited by shaqal

edit:

Nazwa części:

Myśle że w tym roku nie uda się sprawdzic tej płyty, na update 04/2007 czekałem 10dni bo niestety w całej Polsce nie było ani jednej sztuki, paranoja !

Dzięki za numer katalogowy, teraz moze w moim ASO to znajdą

edit:

Nazwa części:

Wiadomo coś więcej na temat tego update`u ? Jakie zmiany itp...

Wiadomo coś więcej na temat tego update`u ? Jakie zmiany itp...

według tego co jest na ebayu - to:

- są nowe "zakresy" widoku mapy - 50m; 500km, 1000km.

- automatyczne powiększanie skrzyżowań jeśli się zbliża do skrzyżowania;

- przy zasięgu 50 km może się automatycznie włączać lista stacji benzynowych będących w zasięgu;

- fukcja planowania podróży - można wiele celów zestawić do jednej podróży ( na to czekam z ciekawością)

- można wybrac manualnie nadawcę Traffic Message Channel (niedostępne w Polsce) - aktualna lista dostępności tutaj: http://translate.google.com/translate?hl=p...nl/tmc/zenders/

- funkcja TMC - jesli jest to oferowane przez nadawcę TMC - może byc pokazywane opóźnienie czasowe spowodowane korkiem na drodze i może ta wiadomość byc zintegrowana z planem podróży.

- ważny update - w sprzęcie przed rokiem modelowym 2008 (update 06/2005 i 04/2007) po uruchomieniu silnika brzmienie ustawienia nie było prawidłowe. To ustawienie jest usunięte dzięki Update 10/07 - (I tu cholera nie wiem kompletnie o co im chodzi :blink: )

- MP3 nie zaczynają już więcej tego samego tytułu po ponownym uruchomieniu samochcodu (chyba o to chodzi :rolleyes: )\

- szybsze odtwarzanie (ładowanie) CD

A ja się pytam gdzie widok 3D :P Ok, wiem nigdy nie będzie w tym sprzęcie. A szkoda...

Płyta zamówiona, w EPC nie było jeszcze oficjalnej ceny, więc jest to świeżynka.

Jak będziesz znał cenę to podaj, nie chcę kupić za drogo :D

No i potwierdź lub nie ten opis na Ebayu :rolleyes: bo obiecanki są z reguły przesadzone w stosunku do rzeczywistych funkcji.

PS. Miałem okazje pojeździc trochę nowym Passatem z Navi. Extra jest, dotykowy ekran, widok 3D. No ale w oplu takie cuda to już w Insigni. Aha, poza NAVI to Volkswagen jest koszmarnie brzydki w środku! Plastiki jakies paskudne, szaro i buro. Kaszana! Sorry za taki sobie OT. :rolleyes:

Jak będziesz znał cenę to podaj, nie chcę kupić za drogo :D

No i potwierdź lub nie ten opis na Ebayu :rolleyes: bo obiecanki są z reguły przesadzone w stosunku do rzeczywistych funkcji.

Przecież shaqal podał cenę :) 31zł brutto. Ja sobie dziś zamówiłem tę płytkę - długo musiałem tłumaczyć panu sprzedającemu części w ASO co to jest, bo on miał swoje teorie :)

Przecież shaqal podał cenę :) 31zł brutto. Ja sobie dziś zamówiłem tę płytkę - długo musiałem tłumaczyć panu sprzedającemu części w ASO co to jest, bo on miał swoje teorie :)

Cena pewnie różna w różnych ASO. A ty gdzie zamówiłeś, w którym ASO?

Faktem jest że ludzie w tych serwisach bystrością nie grzeszą. Trzeba sie dokładnie upewnić, zeby nie zamówili płyty podłogowej zamiast płyty z updatem :D

Mają swoje utarte wiadomości i sa odponi na nowości.

B)

Cena pewnie różna w różnych ASO. A ty gdzie zamówiłeś, w którym ASO?

Faktem jest że ludzie w tych serwisach bystrością nie grzeszą. Trzeba sie dokładnie upewnić, zeby nie zamówili płyty podłogowej zamiast płyty z updatem :D

B)

U Bogackiego, bez numeru katalogowego nawet nie próbuj dzwonić :D

B)

Właśnie coś takiego ja miałem. Powiedziałem Panu z ASO co chce spojrzał na mnie jak na głupka i powiedział ze nie ma takiej mozliwości ze nie ma takich płyt CD i ze ktoś mi nagadał bzdur na maxa. Jak mu podałem numer katalogowy poszukał i powiedział ze niedawno to wprowadzili bo on to pierwszy raz widzi a prcuje w ASO Opel od 1991 roku i ma bardzo duze pojęcie o Oplach. Powiedziałem mu ze chyba nie bardzo.

Również tan Pan kiedyś mi powiedział ze nie można dokupić adaptera do orygninalnego zestawu głośnomówiącego Opla ze trzeba wymienic radio + nowy zestaw głosnomówiący i pare innych rzeczy jeszcze koleś nie ma pojecia wogole. Dlatego do tego ASO musze zawsze jeżdzić z numerem katalogowym a niestety brakuje mi EPC Opla

U Bogackiego, bez numeru katalogowego nawet nie próbuj dzwonić :D

U Bogackiego będę robił wgniecenie, bo mi gość w tył wjechał bo k.mć. ślepy przy cofaniu był :(

Na szczęście nieduże, ale TU jakies z Litwy więc bezgotówkowo się nie da. K.mć po raz drugi :angry:

Więc jak tam będę to osobiście się dogadam o płytkę z updatem. lepiej nie ryzykować przez telefon.

Unikal, kiedys tam robiłem dwie rzeczy u Pana J. w Pile. Jak mi pomalowali trzy elementy w poprzedniej Vectrze B to nawet ja, laik, widziałem że jest inny odcień i jakies brudy pod lakierem. No kiszka, ostatnio widziałem że tam coś budują, może przejdzie to na jakość ;) Także wiem jak się tam cięzko dogadać :blink:

Pozdrawiam Wielkopolskę czyli pyrki i zachodniopomorskie czyli krainę deszczowców :D

Unikal, kiedys tam robiłem dwie rzeczy u Pana J. w Pile. Jak mi pomalowali trzy elementy w poprzedniej Vectrze B to nawet ja, laik, widziałem że jest inny odcień i jakies brudy pod lakierem. No kiszka, ostatnio widziałem że tam coś budują, może przejdzie to na jakość ;) Także wiem jak się tam cięzko dogadać :blink:

Pozdrawiam Wielkopolskę czyli pyrki i zachodniopomorskie czyli krainę deszczowców :D

Tak powiękzają salon bedą też dostawcze i Chevrolet czy jak mu tam

A u niego robie tylko dlatego ze moj ojciec dobrze zna wlasciela i mam taniej i czasem jak nie ma wolnych terminów to dla mnie jest wolne zawsze i robia auto kiedy ja chce. Na obsługe mechaniki i elektryki u nich nie narzekam oraz na ceny. Ale 2 facetów co pracują w dziale z częściami i akcesoriami to porażka

Płytka dotarła już do mnie, jednak dopiero jutro spróbuje wgrać. Z tego co wiem kberest ma także dziś odebrał tą cd i chyba ją wgrał, może podzieli się uwagami ;) Czy trzeba na nowo wgrywać lektora pl???

Jeśli ktoś by chciał to mogę pomóc przy wgrywaniu softu (oparty na update 04/2007) spolszczającego funkcje navi cd70/dvd90.

Edited by shaqal

Płytka dotarła już do mnie, jednak dopiero jutro spróbuje wgrać. Z tego co wiem kberest ma także dziś odebrał tą cd i chyba ją wgrał, może podzieli się uwagami ;) Czy trzeba na nowo wgrywać lektora pl???

Jeśli ktoś by chciał to mogę pomóc przy wgrywaniu softu (oparty na update 04/2007) spolszczającego funkcje navi cd70/dvd90.

A jak wgrać lektora PL do navi?

A jak wgrać lektora PL do navi?

cytuję za Lorkovsky

Może od początku. Istnieje oprogramowanie tzw. "lektor PL", jest to przerabiana wersja z języka duńskiego. GM nie zrobił płyty językowej tzw. "Language cd" z językiem polskim. Udało się zrobić przerobić inną wersję językową i podstawić język polski do komunikatów języka duńskiego.

Całość chodzi bardzo dobrze mówię o wersji 0530. Jest to wersja poprawiona. Poniżej podaję instrukcję wgrania lektora PL z cd własnej autorstwa. Jeżeli jest niezbyt jasna to proszę o informację na gg 3361043 i wytłumaczę wszystko krok po kroku.

Lektora PL wersja 0530.

1.Wciskasz przycisk Setting

2. Z paska Language wybierasz język Dansk (na samym końcu przewijanej listy)

3. Akceptujesz

4. Pyta czy dalej znów akceptujesz prosi o wsadzenie cd

5. Wkładasz Cd Lektora do napędu navi

6. Ładuje cd po chwili pokazuje się zawartość cd i wybieramy Dansk

7. Pyta czy chcemy zmienić język klikamy tak i dalej

8. Rozpoczyna się instalacja pokaże się pasek postępu instalacja trwa około 10 sec.

9. Po zakończeniu wysuwa się cd należy go wyjąc z napędu żeby go nie wciągało 2 raz.

10. W tym momencie całe menu jest w języku Duńskim

11. Wciskasz przycisk Setting

12. Z paska Language wybierasz Angielski (zmieniamy menu na angielskie można na inne)

13. Poprosi o cd dajesz anuluj

Koniec Instalacji

Wkładasz cd z Mapą programujesz jakąś trasę i 1 komenda jaką usłyszysz powinna być już w języku Polskim.

(koniec cytatu)

Wszystko zajmuje 5 minut.

Pozdrawiam

Wgrałem update 10/07, widocznych zmian - brak :D

Istotna sprawa, nie trzeba wgrywać lektora pl od nowa. Niestety ale menu pl było/jest robione na bazie update 04/07 więc albo chcemy menu pl i update 04/07 albo tylko 10/07.

Jeśli komuś w czymś pomóc to proszę pisać na PW.

Wgrałem update 10/07, widocznych zmian - brak :D

Istotna sprawa, nie trzeba wgrywać lektora pl od nowa. Niestety ale menu pl było/jest robione na bazie update 04/07 więc albo chcemy menu pl i update 04/07 albo tylko 10/07.

Jeśli komuś w czymś pomóc to proszę pisać na PW.

No to już nie muszę odpisywać- przepraszam, ale na okres Świąt byłem bez dostępu do internetu :)

Potwierdzam- brak zauważalnych zmian po wgraniu update softu.

Edited by kberest

Ja dzisiaj prześledziłem moją instrukcję do CD 70Navi i zastawia mnie jedno czym ono się różni od DVD90.

Na początku myślałem że slotem do nawigacji (90 odtwarza DVD a 70 tylko DC), ale ponieważ instrukcja nie po polsku mam teraz wątpliwości.

Dobrze myślę czy sie mylę :unsure: