Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zestaw naprawczy uchwytów reflektora

Adasd
 Share

Recommended Posts

Czy ktos z kolegow stosowal kiedys zestaw jak w temacie. Kupilem taki zestaw i niestety nie mogre zalapac jak to ma byc zastosowane, zestaw jest ze srubkami i ni jak nie moge tych uchwytow tak przylozyc zeby przykrecic sruby. Bylbym wdzieczny za jakas instrukcje z rysunkami (moze w TISie jest cos takiego) lub ze zdjeciami.

przyjrzycie się dokładnie... pasuje idealnie... :) może trzeba trochę przyciąć nadłamany uchwyt...

i najważniejsze pytanie czy macie odpowiedni zestaw naprawczy do Carello -> carello do Valeo -> ten od Valeo/Bosch

Poniżej fotki refelktora Valeo z naprawionymi dolnym i górnym uchwytem z wykorzystanie oryginalnego zestawu...

f9f07e36f9a48907m.jpg7d7f6f6f84711f9fm.jpg8d4efb1df6729c2bm.jpgbe0ce7ffc2dd12a5m.jpg

28e0b81eba64086bm.jpg0b4afac26546d0edm.jpg4a5f5a288a543a6dm.jpg912aca9554037dfam.jpg

d080794e0e2372abm.jpg

Edited by Kamil_K

Czyli do lamp Carello muszę mieć zestaw naprawczy Carello, a do lamp Valeo zestaw naprawczy Valeo?

Dokładnie tak... nawet inne numery w EPC mają :)

BTW

w ASO zestaw kosztuje 39zł na aledrogo są droższe więc polecam wizytę w ASO ;)

Edited by Kamil_K

Dzięki Kamil_K za zainteresowanie, mam uchwyty do lamp Valeo bo takie lampy posiadam. Spróbuje się jeszcze raz temu dokładnie przyjrzeć może na podstawie twoich zdjęć oraz prób i błędów uda mi się do czegoś dojść.

wstaw ewentulanie zdjęcie twojego urwanego uchwytu to postarmy się przyjrzeć czy nie trzeba go "przyciąć" :)

U mnie jednego uchwytu brakuje, konkretnie dolnego tego który jest na dole pod zderzakiem (pod kierunkowskazem) dodam jeszcze tylko ze reflektor jest przedliftowy ale to nie powinno mieć znaczenia.

dodam jeszcze tylko ze reflektor jest przedliftowy ale to nie powinno mieć znaczenia.

znaczenie ma tylko czy Carello czy Valeo - tak jak kamil napisał.

Kamil_K na TEJ fotce jest dolozony uchwyt ktorego rowniez u mnie brakuje, ale z tego co widze to nie jest on do niczego przykrecony tylko zalozony za taki wypust ktory jest w tym uchwycie jak unieruchomiles ten uchwyt bo tam gdzie jest oryginalne miejsce na srube jest pusto i w tym miejscu nie ma sie czego "zlapac"

Edited by Adasd

Ja akurat miałem tak ucięty uchwyt, że nie było do czego przykręcić i był wkejany (klejem do szyb samochodowych)

poniżej fotki mojego ksenona w którym dolny uchwyt jest przykręcony :) ogólnie lampa się trochę różni, ale zestaw naprawczy do Boscha i Valeo jest ten sam

843c1210d4c6cc9bm.jpg 19e77e7ea19bd90fm.jpg

3733f5bf33aacdacm.jpg cff440d4ea20f3b7m.jpg

Edited by Kamil_K

No wlasnie problem w tym ze ja tez mam obciete. Juz wymyslilem sobie mocowanie na srube ale w innym miejscu. Generalnie dzieki twojej pomocy i fotkom udalo mi sie to zrobic jeszcze raz wielkie dzieki oraz podziekowal poszedl

• 1 year later...

odgrzeję temat...

Moje reflektory nie mają prawie żadnego uchwytu...:(

są to xenony boscha

ma ktoś fotki w jaki sposób to wygląda po zastosowaniu zestawu naprawczego?????

poprzednie zdjęcia zawarte wyżej w temacie już wygasły

...

• 4 months later...

Witam mam połamane zaczepy w obu reflektorach. Ponieważ nie mogę kupić reflektorów przednich przed liftowych w korzystnej cenie postanawiam zakupić zestaw naprawczy jak w tym Linku Moje pytanie brzmi czy ktoś to kupował, czy się opłaca i jak zamontował z góry dzięki.

Edited by sęp

Rozumem ze stary zaczep zastępujesz nowym wkręcając śrubkę i na tym się trzyma w kloszu?

Pojedyncza lampa ma 3 mocowania a w komplecie jest 2x 3szt. co oznaczam, że kazde z mocowań jest w zestawie naprawczym :)

Guest grzesiak83

a co zrobic jesli na dodatek jes urwany silnicZek od regulacji refloktora - brak mocowania w reflektorze i nie sprawny silniczek, przez co lampa swieci mi bezposrednio przed auto.