Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zawór Zwrotny

Guest zioomann
 Share

Recommended Posts

Guest zioomann

Witam wszystkich użytkowników forum:))

Mam dobrze znany problem z odpalaniem po dłuższym postoju (2.0 DTI)

- przelewy zmienione

- filtry nowe

- nowy soft wgrany

,a auto dali nie chce palić:((

Poczytałem troszkę na forum i kupiłem zawór zwrotny paliwa tylko teraz pytanie jak go zamontować?? Może mi ktoś podać jakiś jaśniejszy opis?? (bo mam zamiar to sam zrobić)

Z filtra idą dwa wężyki do silnika jak się nie mylę ale który to ten powrót ??

Pozdrawiam ;)

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest .Paweł.

Ja tez sie przymierzam do zamontowaniu takiego zaworu

mysle nad czyms takim

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=495968951

tylko te mniejsze wyloty nie wiem do czego sluza, jeden z nich jest zaslepiony drugi nie, nie wiem czy one sa wogole potrzebne?

a musisz sie wpiac w ten przewod ktory idzie od strony blizej silnika, jak patrzysz od akumulatora na filtr, to ten z lewej

Edited by .Paweł.

Witam wszystkich użytkowników forum:))

Mam dobrze znany problem z odpalaniem po dłuższym postoju (2.0 DTI)

- przelewy zmienione

- filtry nowe

- nowy soft wgrany

Poczytałem troszkę na forum i kupiłem zawór zwrotny paliwa tylko teraz pytanie jak go zamontować?? Może mi ktoś podać jakiś jaśniejszy opis?? (bo mam zamiar to sam zrobić)

Z filtra idą dwa wężyki do silnika jak się nie mylę ale który to ten powrót ??

Pozdrawiam ;)

A po wymianie przelewów odpowietrzałeś układ paliwowy?

Nim cokolwiek zamontujesz sprawdź, czy przyczyną jest zapowietrzanie układu paliwowego i jeśli nie, to ten zawór w kuchni zamontuj ;). Jeśli tak, to trzeba szukać dalej niż to, co zrobiłeś (co? - było na forum).

A czujnik temperatury sprawdzałeś (2-pinowy nad termostatem)? A robiłeś test odpalania ze ściągniętą z niego wtyczką (wymuszenie grzania świec)?

Coś mało napisałeś szczegółow.

Guest Marek_L
przelewy zmienione

- filtry nowe

- nowy soft wgrany

a trójniki przelewów pozmieniałeś?

są jeszcze uszczelniacze trawersów (w sumie 4 uszczeleczki gumowo-metalowe i 4 oringi)

i może świece (ale tu raczej świeciłby check)

Guest zioomann

A wiec tak:)) zaworek zamontowanym, układ odpowietrzony i autko pali rano na dotyk:) Aż miło:))

No ale wiem ze to tylko usuniecie skutku.. Teraz trzeba pomysleć nad przyczyną..

Orientuje się ktoś ile kosztuje naprawa zaworu w pompie??

http://allegro.pl/item509215866_zawor_zwro...vp44_vp_44.html

cos wiecie na ten temat? pomoga to? na jakies zasadzie to wogole dziala?

http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=657242

http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=665090

http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=665444

http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=&am...st&p=666657

Jednemu pomogło, drugiemu nie.

Zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą tego zaworu, skoro taki tani. Trzeba dogadzać pompie paliwa, żeby sie kiedyś nie obraziła.. ;)

ja w tym tyg bede montowal to sie podziele opinia czy cos dalo

Wyslalem zapytanie do kilku osob ktore to kupily.

Do tej pory odpisaly mi 2 osoby. Obie napisaly ze im to pomoglo w jakims stopniu na problemy z odpalaniem.

A jak z montażem? Trzeba opdpowietrzać po wymianie, czy da radę bez tego??

Z tego co mi sie wydaje to trzeba bo przy wykreceniu tego starego scieka ropa z pompy.

Edited by mosiolino

UPDATE:

Wymienilem dzis ten zaworek. Stary po wyjeciu mial scisnieta sprezynke i kuleczke prawie na samym dole, w nowym sprezynka jest wyciagnieta i gora jest przytkana. Moze przez to mi sp*****zielal ON z pompy do baku na postoju.

Jutro zdam raport czy cos sie zmienilo w kwestii porannego rozruchu.

Edited by mosiolino

UPDATE:

Wymienilem dzis ten zaworek. Stary po wyjeciu mial scisnieta sprezynke i kuleczke prawie na samym dole, w nowym sprezynka jest wyciagnieta i gora jest przytkana. Moze przez to mi sp*****zielal ON z pompy do baku na postoju.

Jutro zdam raport czy cos sie zmienilo w kwestii porannego rozruchu.

I jak?? Poprawiło się??

I jak?? Poprawiło się??

Mi nie pomoglo. Jest tak jak bylo. Moze nie odpowietrzylem prawidlowo pompy. Sam nie wiem.

Polowa osob ktore kupily ten zawor od roznych ludzi na allegro twierdzi ze im pomoglo. Znalezc taniej i sprobowac.

Spróbuj zaślepić na noc mały dydek którym jest doprowadzane paliwo z przelewów - odpal na chwilę samochód niech się odpowietrzy (trochę paliwa kapnie z przelewu). Jeżeli samochód rano odpali to masz do robienia przelewy a jeżeli to nie pomoże to uszczelniacze wtrysków.

Guest .Paweł.

ja zalozylem wczoraj, wydaje mi sie ze silnik jakos tak "mocniej" chodzi, jesli chodzi o plus, to napewno przy postojach podczas dnia sie duzo poprawilo bo juz nie kreci tak przed odpaleniem tylko na strzał, jesli chodzi o zostawienie na cala noc, to jest troszke lepiej ale jeszce mu brakuje do igły, zobacze jeszcze z tą 'gruchą'

ja zalozylem wczoraj, wydaje mi sie ze silnik jakos tak "mocniej" chodzi, jesli chodzi o plus, to napewno przy postojach podczas dnia sie duzo poprawilo bo juz nie kreci tak przed odpaleniem tylko na strzał, jesli chodzi o zostawienie na cala noc, to jest troszke lepiej ale jeszce mu brakuje do igły, zobacze jeszcze z tą 'gruchą'

Ten stary zawor miales mocno wkrecony czy lekko ? Bo u mnie poszedl bez problemu. Pozniej mniej wiecej tak samo dokrecilem i zastanawiam sie czy nie za slabo go wkrecilem ( wkrecalem na cieplym silniku ).

Guest Mebelmen

Ja wymieniłem ten zawór na nieoryginalny i po 2 miesiącach jak go wykręciłem to gorzej puszczał niż ten stary oryginalny 10 letni. :angry:

Ja wymieniłem ten zawór na nieoryginalny i po 2 miesiącach jak go wykręciłem to gorzej puszczał niż ten stary oryginalny 10 letni. :angry:

Jak bede mial okazje to jeszcze do niego zajrze. Skad miales ten zawor, ile za niego zaplaciles ? Na allegro chodzi teraz za 40 - 60zl. Z tego co ktos pisal w starym temacie to bylo cos ok 20 zl. Masz moze namiary gdzie za tyle kupic ?

Edited by mosiolino

Guest Mebelmen

Napisz do piotrek6666, ja go poprosiłem i kupił go dla mnie w sklepie za 21zł + wysyłka.

Ale tak jak napisałem, przed zamontowaniem trzymał a później już nie. Wyglądem taki sam widziałem na aledrogo.

Napisz do piotrek6666, ja go poprosiłem i kupił go dla mnie w sklepie za 21zł + wysyłka.

Ale tak jak napisałem, przed zamontowaniem trzymał a później już nie. Wyglądem taki sam widziałem na aledrogo.

Dzieki. Wykrece to cudo przy najblizszej okazji (czyt. w weekend) i sprawdze.

A teraz co tam masz ? Kolejny zamiennik ?

Edited by mosiolino