Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Przekaznik spryskiwaczy reflektorów

hubi55
 Share

Recommended Posts

Witam chce załozyc spryski an reflektory i zastanawiam sie czy mam instalacje zacząlem od sprawdzenia przekaznika do sprysków bo mam grzane fotele to moze i mam instalacje pod spryski.

Według ksiazki sam naprawiam jest to przekaznik numer 18 i znajduje sie on u mnie pod ta pozycja jednak rozkald innych przekazników nie jets zgodny z opisem w ksiazce z tad moze on tez nie jest na swoim miejscu i jest od czegos innego.

jego numery to: 90 508 978

762 ---tak wyglda napis na białej nalepce na boku przekaznika

K1248-47256

146725011

Tak jest na nim napsine

post-10239-1229170957_thumb.jpg

Witam chce załozyc spryski an reflektory i zastanawiam sie czy mam instalacje zacząlem od sprawdzenia przekaznika do sprysków bo mam grzane fotele to moze i mam instalacje pod spryski.

Według ksiazki sam naprawiam jest to przekaznik numer 18 i znajduje sie on u mnie pod ta pozycja jednak rozkald innych przekazników nie jets zgodny z opisem w ksiazce z tad moze on tez nie jest na swoim miejscu i jest od czegos innego.

jego numery to: 90 508 978

762 ---tak wyglda napis na białej nalepce na boku przekaznika

K1248-47256

146725011

Tak jest na nim napsine

Przekażnik spryskiwacza reflektora ma numery 90 452 402, 62 38 521, więc to nie ten.

Złap na forum Vectra Unlimited Se@la, który robi modyfikowane przekaźniki uruchamiające spryski reflektorów

dopiero po podwójnym pociągnięciu dźwigni spryskiwacza szyby. Znacznie oszczędza to płyn do spryskiwaczy.

Przekażnik spryskiwacza reflektora ma numery 90 452 402, 62 38 521, więc to nie ten.

Złap na forum Vectra Unlimited Se@la, który robi modyfikowane przekaźniki uruchamiające spryski reflektorów

dopiero po podwójnym pociągnięciu dźwigni spryskiwacza szyby. Znacznie oszczędza to płyn do spryskiwaczy.

Ale jak nie mam instalacji pod spryski to i nie mam gdzie wpiac tego przekaznika wiec daruje se wstawienie sprysków

Ale jak nie mam instalacji pod spryski to i nie mam gdzie wpiac tego przekaznika wiec daruje se wstawienie sprysków

Ja tez nie mam, wiec podpiąłem pompkę pod instalację halogenów, jako, że po zmianie zderzaka halogenów już nie mam.

i teraz spryskiwacze wlaczam przyciskiem od przeciwmgłowych przednich ;)

jesli zalezy ci jednak na halogenach, to bez duzego wysilku mozesz sobie taką instalację zmontować i bedzie chulać

Ja tez nie mam, wiec podpiąłem pompkę pod instalację halogenów, jako, że po zmianie zderzaka halogenów już nie mam.

i teraz spryskiwacze wlaczam przyciskiem od przeciwmgłowych przednich ;)

jesli zalezy ci jednak na halogenach, to bez duzego wysilku mozesz sobie taką instalację zmontować i bedzie chulać

A przez jaki czas działsprysk reflektorów jak załczysz halogeny"których nie masz".dział przez czas w którym jest załaczony halogen czy działa tylko ze wcisniesz przycisk od załącznia halogenów i niezaleznie jak długo sa właczone to tylko sprysk dizął przez jakis okresony czas niezlaezy od właczonego zasilania

A przez jaki czas działsprysk reflektorów jak załczysz halogeny"których nie masz".dział przez czas w którym jest załaczony halogen czy działa tylko ze wcisniesz przycisk od załącznia halogenów i niezaleznie jak długo sa właczone to tylko sprysk dizął przez jakis okresony czas niezlaezy od właczonego zasilania

dziala tylko jak załączone są halogeny. upraszcza to bardzo sprawe i spryskuje reflektory tak długo jak chcę.

dziala tylko jak załączone są halogeny. upraszcza to bardzo sprawe i spryskuje reflektory tak długo jak chcę.

Czyli rozumiem ze zasilanie pompki od sprsyków wziałes z zasilania halogenu

Czyli rozumiem ze zasilanie pompki od sprsyków wziałes z zasilania halogenu

tak, ale to jest dobre w przypadku takim jak mój, czyli brak halogenów.

w twoim przypadku proponuję zrobić okablowanie w komorze silnika.

tak, ale to jest dobre w przypadku takim jak mój, czyli brak halogenów.

w twoim przypadku proponuję zrobić okablowanie w komorze silnika.

ale po co sie podpiac z zasilaniem pompki od sprysków bo nie mam fabrycznej instalacji elektrycznej do sprysków.

ale po co sie podpiac z zasilaniem pompki od sprysków bo nie mam fabrycznej instalacji elektrycznej do sprysków.

najprosciej rzecz ujmując możesz pociągnąć kabelek od aku do puszki z przekaźnikami, tam wstawic bezpiecznik i przekaźnik i dalej rozprowadzić zasilanie.

dodatkowo podpinasz sie w komorze silnika pod kabelek od spryskiwaczy szyby i kabelek od reflektorów, jeśli chcesz.

W ten sposób nie będziesz musiał "przechodzić" z kablami przez przegrodę komory silnika.

• 4 weeks later...

CZy moze mi ktos powiedziec które na zdjeciach to sa wtyczki ok pompki od sprysków szyby a która o sprysków reflektorów

post-10239-1231611951_thumb.jpg

post-10239-1231611991_thumb.jpg

post-10239-1231612025_thumb.jpg

post-10239-1231612148_thumb.jpg

Edited by hubi55

CZy moze mi ktos powiedziec które na zdjeciach to sa wtyczki ok pompki od sprysków szyby a która o sprysków reflektorów

Czwórka wygląda jak wtyczka do halogenów. Ponieważ halogen jest blisko pompek to zapewne kable idą w jednym peszlu.

• 6 years later...