Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

sterownik silnika

Guest cavallo
 Share

Recommended Posts

Guest cavallo

Cześć,

mam poważny problem , jestem posiadaczką vectry kombi (2000 r, silnik 1,8 benzyna) i niestety zepsuł się sterownik silnika. :angry: W salonie Opla oszacowali koszt wymiany i zakup cześci na 5 tys, co jest dużym wydatkiem...

Postanowiłam zapytać na forum z racji tego, iż nigdy wcześniej nie musiałam się zajmować sprawami typowo meskimi a teraz jestem do tego zmuszona i nie bardzo wiem gdzie szukać tej części, czym sie kierowac przy zakupie ( można kupowac uzywane ale jak dopasowac odpowiedni model do mojej vectry) no i najwazniejsze - gdzie w Krakowie znaleźć mechanika godnego polecenia. ;)

Edited by zubek73
nie ten dział - przenoiszę do VB / zubek

Cześć,

mam poważny problem , jestem posiadaczką vectry kombi (2000 r, silnik 1,8 benzyna) i niestety zepsuł się sterownik silnika. :angry: W salonie Opla oszacowali koszt wymiany i zakup cześci na 5 tys, co jest dużym wydatkiem...

Postanowiłam zapytać na forum z racji tego, iż nigdy wcześniej nie musiałam się zajmować sprawami typowo meskimi a teraz jestem do tego zmuszona i nie bardzo wiem gdzie szukać tej części, czym sie kierowac przy zakupie ( można kupowac uzywane ale jak dopasowac odpowiedni model do mojej vectry) no i najwazniejsze - gdzie w Krakowie znaleźć mechanika godnego polecenia. ;)

pisz na forum malopolskim albo zajrzyj tam sporo dobrych dusz tam jest.

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showforum=60

Edited by Svetla

przede wszystkim trzeba określić jaki masz typ silnika bo w tym roczniku może być x18xe albo x18xe1 (ze wskazanie na ten drugi raczej).

obejrzyj tu:

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showt...l=x18xe1++z18xe

i napisz co masz pod maską

W zależności od tego trzeba będzie dobrać ten sterownik (częstszy przypadek to uwalony sterownik w x18xe1).

Z tego co piszesz to diagnoza jest jednoznaczna?

Serwisy nieraz chcą wymieniać pół auta niepotrzebnie....

Napisz może coś o objawach

PS. Taki sterownik (nowy) można znaleźć za ok 1000zł (były gdzieś na forum namiary)

tego możesz zapytać (ale ustal najpierw jaki masz silnik):

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4807021

Można też unieruchomić auto na parę dni i wysłać do regeneracji

http://www.allegro.pl/item502350965_opel_a...ik_silnika.html

co do kompleksowej usługi na miejscu to tak jak napisał @Svetla ale to niekoniecznie wyjdzie taniej i szybciej

Edited by zubek73

Guest cavallo

Dzięki bardzo, zaglądgnę pod maskę, bo pojecia nie mam... Poczytałam już jak odróżnić ten typ silnika 18xe od 18xe1... Ale to po pracy dopiero....

Diagnoza jest jednoznaczna...

Objawy: gaśnie na niskich obrotach, szarpnięcie w trakcie jazdy i wtedy zapala się kontrolka silnika....

Zaglądnę też na to małopolskie forum ;)

zapala się kontrolka silnika....

Szkoda, że nie masz numerów błędów - wtedy wiedzielibyśmy czy nie chcą Cię w koszta wpędzić.

Może pogadaj na moałopolskim to ktoś Ci odczyta błedy. Możesz i sama

http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/52

ale na pierwszy raz to lepiej niech zrobi to ktoś kto już miał z tym do czynienia

Same objawy nie są takie znowu jednoznaczne, tak samo się będzie zachowywać przy zepsutym czujniku połozenia wałka rozrządu.... a to dużo mniejszy koszt. Przydały by się te błedy...

Edited by zubek73

Jesli jesteś z Krakowa to mam interfejs do Viki, ale przydał by sie zasilacz samochodowy albo dostęp do 230V bo nie mam baterri w starym lapie którego używam do interfejsu bo ma sprzętowego COMa, jeszce zobaczę czy uwaloną ładowarkę da sie naprawić. Jesli jestes z KR to pisz na PW albo GG to poczytamy błędy :)

• 1 month later...

Witam ,czy ktoś może napisać jakie są objawy walniętego sterownika silnika (powtarzam się ale ręce opadają )ostatnio mechanik powiedział że musze wymienić bo dwa razy wymieniłem czujnik wałka rozrządu i jest bez zmian 0340 :angry: pozdrawiam.

A przewody były sprawdzane ?

Bo nieraz nie jest winny sam czujnik a jego okablowanie ;)

Przewody sprawdzałem są łączone zaraz na początku ,była zmieniana wtyczka ,nie wiem czy z drugiej strony idą one prosto do sterownika ?nie chce rozwalać całej wiązki

• 4 years later...

a ja mam takie pytanko.

jako iż mam x18xe i mam walnięty sterownik a mam możliwość kupienia za 4-ro pack sterownika z x18xe1 wraz z pętlą immo i stacyjką z kluczykiem nasuwa się pytanie, otóż przejdzie taki myk ? czy jest jakaś wielka różnica między owymi sterownikami i nie będzie hulać ?

sterownik to simtec 56 90 506 365 ten z xe1 nie wiem jaki jest gdyż nie wyciągałem go :(

Edited by webmalpa