Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Felga 7J 15' i zimowki 185/65 15'

Guest sidien
 Share

Recommended Posts

Mam okazje kupic po dobrej cenie zimowki rozmiar 185/65. Juz bylem u gumiarza u ktorego leza i czekaja zeby zalozyc, ale facet jak tylko zobaczyl moje felgi 7J 15' stwierdzil ze felga jest za szeroka i straszny trapez mi wyjdzie. I wogole to on nie jest chetny na taka robote bo ostatnio wciskal takie same opony na felge 6J 15' i sie meczyl. W tej chwili mam letnie opony 195/50 i wydaje mi sie ze te zimowki spokojnie powinny wejsc. Teraz pytania: czy gumiarz faktycznie ma racje i wyjdzie az taki straszny trapez czy poprostu taki z niego znawca?

Mam okazje kupic po dobrej cenie zimowki rozmiar 185/65. Juz bylem u gumiarza u ktorego leza i czekaja zeby zalozyc, ale facet jak tylko zobaczyl moje felgi 7J 15' stwierdzil ze felga jest za szeroka i straszny trapez mi wyjdzie. I wogole to on nie jest chetny na taka robote bo ostatnio wciskal takie same opony na felge 6J 15' i sie meczyl. W tej chwili mam letnie opony 195/50 i wydaje mi sie ze te zimowki spokojnie powinny wejsc. Teraz pytania: czy gumiarz faktycznie ma racje i wyjdzie az taki straszny trapez czy poprostu taki z niego znawca?

Poczęsci ma racje poczesci przesadza. Może to troszeczke "inaczej " bedzie wyglądać bo standartem na 7 jest własie 195 ale 185 spokojnie wejdzie. Także bedziesz miał taki wąski balonik (wąski względem feli). Nierozumiem tylko czym sie męczył zakładając takie opony na taką felge, (pomijając ze to chyba standart na 6 lub 6,5). To nie wzmacniany profil 35 zeby byly z nim problemy

Edited by OskarVB

Pojade chyba jutro do niego zabiore te opony i skocze do innego zakladu zalozyc. Jesli tak sie nameczyl przy feldze 6J to przy mojej 7J chyba sie biedny rozplacze. Wole zaplacic troche wiecej za wymiane ale miec zrobione wszystko szybko sprawnie i bez marudzenia.

standartem na 7 jest własie 195 ale 185 spokojnie wejdzie.

Standardem na 7 to jest chyba 215 i nie dziwię się facetowi że nie chce wkładać na to 185 bo to bez sensu. Jak się uprze to pewnie wsadzi i tą.

Dla 185 felga powinna być 5,5-6J

Standardem na 7 to jest chyba 215 i nie dziwię się facetowi że nie chce wkładać na to 185 bo to bez sensu. Jak się uprze to pewnie wsadzi i tą.

215 jest standartem na 8 z tego co sie orientuje Ewentualnie mozna założyć 205

Faktycznie http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Sze...i_,3,32,15.html

Chcialem kupic stalowki na zime ale nigdzie w swojej okolicy nie moge znalesc 15' pasukacych do VA. Lepiej chyba bedzie jednak zalozyc te opony niz jezdzic na letnich.

Guest miisiekVA

Ja myślę że facet jest uczciwy i nie chce zakładać czegoś co w normalnym kraju nie byłoby dopuszczone do ruchu, a w razie jakiegoś nie przyjemnego zajścia również mógłby być pociągnięty do odpowiedzialności za założenie czegoś co w ogóle na pasuje na daną felgę. Jeśli na siłę chcesz zakładać takie opony na felgi 7 to jedź do jakiegoś "garażowca" który nawet naciągnie oponę od malucha na te felgi:)

maksymalna optymalna szerokość felgi dla 195 to 6.5 cala, 7 to już za dużo.

Osobiście, po obliczeniach i próbach na drodze wybrałem własnie 6.5 cala z ET 42 dla 195/60.

Dawno temu miałem okazję pożyczyć na tydzień 195/60/15 na feldze 7cali z ET 35, krótko mówiąc całkowite nieporozumienie ,

kierownica przestała odbijac z max skrętu( trzeba było ją wyszarpywać) , ściąganie na koleinach skutecznie likwidowało jaką kolwiek przyjemność z jazdy powodując dodatkowe zagrożenie ,dodatkowe obciążenie łożysk piasty.........

same minusy...żadnego plusa.

Dlatego jak wspomniałem jeżdżę na 195/60/15 na 6.5cala z ET 42, i to jest najlepsze optymalne rozwiązanie do VA.

Oczywiście każdy może sobie zakładać różne cuda ale warto też pamietać że w razie wypadku policja spisuje między innymi jakie pojazd miał ogumienie itp...... jeśli przekraczało ustalone przez producenta normy co w dalszej konsekwencji np przyczyniło się do danego wypadku to odpowiedzialność spada na kierowcę czy właściciela pojazdu....

O jakich normach wyznaczonych przez producenta piszesz? Wg tabelki do ktorej podalem linka max dla opony 195 jest 7J a piszesz ze 6,5 to max. Wiec jakie sa te "prawdziwe" normy?

Opony z braku laku zalozylem, wole jezdzic na takich niz na letnich. Wyszedl lekki trapez ale bez przesady. Zjawisk typu blokowanie sie kierownicy czy noszenie po drodze nie zauwazylem. Jedynym minusem jest to ze profil 65 o wiele gorzej trzyma sie na zakretach niz 50 (taki mam w letnich). Na ten moment zostaje przy tych oponach do konca sezonu a w przyszlym roku jak $ bedzie sprzyjac przejde na 16''.

O jakich normach wyznaczonych przez producenta piszesz? Wg tabelki do ktorej podalem linka max dla opony 195 jest 7J a piszesz ze 6,5 to max. Wiec jakie sa te "prawdziwe" normy?

Opony z braku laku zalozylem, wole jezdzic na takich niz na letnich. Wyszedl lekki trapez ale bez przesady. Zjawisk typu blokowanie sie kierownicy czy noszenie po drodze nie zauwazylem. Jedynym minusem jest to ze profil 65 o wiele gorzej trzyma sie na zakretach niz 50 (taki mam w letnich). Na ten moment zostaje przy tych oponach do konca sezonu a w przyszlym roku jak $ bedzie sprzyjac przejde na 16''.

Tabele tabeleczki hmmm A jednak sie dalo założyc I co wulkanizator miał takie wielkie problemy? ;>

Co do tego ze gorzej sie trzyma w zakretach to normalne. Przy 195 jeszcze bardziej ale nieznacznie Raz ze wiecej gumy to jeszcze z duzo miekciejszej miesznaki.

Przyczepności

Gumiarz musial uzyc bomby ale poszlo dosyc sprawnie. Taki trapez to nie trapez w porownaniu german style.

Problemy z przyczepnoscia to zasluga profilu bo az czuc jak sie gnie opona.

widzę że temat naciągania opon na felgi macie opanowany, wybaczcie zatem moje spostrzeżenia,

zakonczę popularnym stwierdzeniem: rubta co chceta.

a z racji zbliżających się swiąt życzę mimo wszystko aby nikt nie ucierpiał z powodu wynalazków stosowanych w co poniektórych pojazdach.

to by było na tyle.....

Edited by Dzieju