Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

plastikowa rura wody

Guest wrc.mm
 Share

Recommended Posts

witam

zlalamla sie końcówka plastikowej rury która rozdziela wode .i teraz nie da sie pewnie i mocno przykręcić gumowego węża wiec pytanie czy ten plastik da sie pospawać na gorąco , bo klej chyba bedzie za słaby na takie temperatury jakie tam sie pojawiają.a tak na marginesie - jak tą rure sie odkręca gdzie jestr jej mocowanie??

temat jest pilny bo jest zimno a robie to na dworze

witam

zlalamla sie końcówka plastikowej rury która rozdziela wode .i teraz nie da sie pewnie i mocno przykręcić gumowego węża wiec pytanie czy ten plastik da sie pospawać na gorąco , bo klej chyba bedzie za słaby na takie temperatury jakie tam sie pojawiają.a tak na marginesie - jak tą rure sie odkręca gdzie jestr jej mocowanie??

temat jest pilny bo jest zimno a robie to na dworze

Pospawać jak najbardziej, przecież spawa sie chłodnice ale dłużej jak do roku to na ogół nie pracuą, Znów pękaja. Jak nie masz innej mżliwości to zaspawaj ale przy najbliższej okazji wymien na oryginalną częsć bo mozna łątwo zagotowac silnik jak pęknie ta rurka a konsekwencje finansowe juz wtedy spore.

Napisz dokładniej co to za rurka? Czy chodzi o trójnik rozdzielajacy węze idące do reduktora gazowego?

Czy chodzi o trójnik rozdzielajacy węze idące do reduktora gazowego?

jeśli ten to lepiej wymienić na metalowy - każdy gazownik powinien to mieć

to jest plastikowy rozgałęźnik wody za silnikem pod kolektorem ssącym. rozdziela wode na nagrzewnice kabiny itp.

koniec tej rury jest ułamany i jest strasznie mało miejsca (miesa) ,żeby złapać wąż gumowy gruby idący w dół w sumie to nie wiem ( do bloku silnika)??? załatwiłem od kumpla jakiś super klej tylko czy on da mi tą gwarancje że to bedzie trzymac pewnie , raczej nie .

a szrotu bardzo mało trzeba czekać ,

to jest plastikowy rozgałęźnik wody za silnikem pod kolektorem ssącym. rozdziela wode na nagrzewnice kabiny itp.

koniec tej rury jest ułamany i jest strasznie mało miejsca (miesa) ,żeby złapać wąż gumowy gruby idący w dół w sumie to nie wiem ( do bloku silnika)??? załatwiłem od kumpla jakiś super klej tylko czy on da mi tą gwarancje że to bedzie trzymac pewnie , raczej nie .

a szrotu bardzo mało trzeba czekać ,

Na forum poszukaj jest duza samochodó na czesci szczególnie VA. Napisz moze temat ze to kupisz i ktoś na pewno napisze ze ma coś takiego. Tylko szybko działaj bo przed świętami jest zastój na poczcie.

Napisz maila zzapytaniem do gościa o loginie rafalag z pabianić on ma dużo szrotu od VA

Edited by Sołtys85

Na forum poszukaj jest duza samochodó na czesci szczególnie VA. Napisz moze temat ze to kupisz i ktoś na pewno napisze ze ma coś takiego. Tylko szybko działaj bo przed świętami jest zastój na poczcie.

Napisz maila zzapytaniem do gościa o loginie rafalag z pabianić on ma dużo szrotu od VA

okazuje sie że jest problem ze zdobyciem tej części tak na już od razu. jest ot część mało awaryjna i dlatego szroty tego nie składują , dziwne wszystko sie moze zepsuć - mi sie zepsuło.

ale do rzeczy- pojechałem do warsztatu gdzie spawają-kleją plastik , zderzaki i na poczekaniu pospawał mi te część , estetycznie to może nie wygląda ale to ma być szczelne i narazie jest. dam sobie jeszcze 3 dni rozruchowe zanim zaleje układ plynem , bo jajbt to miało nie daj boże sie znowu złamać to płyn znowu by uciekł.

narazie działa- viki smiga woda trzyma poziom. tylko tak dalej.

wiec zamykamy temat

czesć

Zrób foto , ale z tego co czytam to jest ta plastykowa rurka od całej magistrali chłodzenia za silnikiem , od niej wąż idzie do chłodnicy ten co jest niżej tak

może i bym coś takiego miał tylko najpierw zrób fotkę

Zrób foto , ale z tego co czytam to jest ta plastykowa rurka od całej magistrali chłodzenia za silnikiem , od niej wąż idzie do chłodnicy ten co jest niżej tak

może i bym coś takiego miał tylko najpierw zrób fotkę

I już sobie pojeździłem :angry: klej na bazie żywicy pod wpływem pemperatury i wody mięknie i puszcza i już znowu stoje a woda kapie!!!

nie ma rady musi być cała orginalna rurka nie klejona

nie bardzo teraz jak mam zrobić tą fotke , ale dobrze myślisz właśnie o tą mi chodzi tylko nie jestem pewny czy to jest taka sama z silnika 2.0 i 1.8 .

bo ja potrzebuje do 1.8i rok 91 (90KM) sedan :D grafitowy :D:D:D

Ale poważnie to: plastikowa rura z trzema krućcami do zbiorniczka wyruwnawczego , nagrzewnicy , a 3 nie pamietam - ale gdzieś tam sobie leci.

A główny przelot jest z bloku silnika do chłodnicy poniżej pilne !!! na wczoraj !!

warunki pogodowe są niebezpieczne, żeby auto stało z dopołowy pustą chłodnicą ,więc panowie dawajcie znać jeżeli ktoś ma na zbyciu takie cudo

Szkoda , bardzo szkoda

nie to nie jest trójnik gumowy to jest plastikowa rura idąca przez całą długość silnika pod kolektorem ssącym zakręcona w przód do chłodnicy . mam płyty z EPC OPEL ale jakoś nie umie ich wgrać na viste tam bym znalazł rysunek i nr części katalog.

czekam na dalszą pomoc!!!

TAK!!! tak to wygląda gdzie to wykopałeś ??

szukajcie takiej rury!!

Edited by wrc.mm

zobacz ten rysunek co zamieściłem

a to ty go walnałeś paintem????

super gość jesteś teraz na to wpadłem zeby tak zrobić i patrze na twój i tak to opanowałeś bo to bardzo prosty schemat !! brawo za inicjatywe

chyba już teraz judzie bedą wiedzieć czego szukam :lol:

no faktycznie zaporowa . ale to świeża aukcja musi być bo wczoraj ostatni raz szukałem i nic ani śladu .dzięki za link

kurcze może ktoś nie będzie taki zdzierus i puści taniej- idą święta może jakaś promocja i dobrać serca na ten czas świąt sie Wam udzieli

Szukałem ci tylko dlatego że sam borykałem się z tym problemem na początku tego roku i nie było łatwo , ale udało mi się znależc używkę za 30pln

szukaj na allegro vectr 1,8 i 2,0 na części i pisz do tych ludzi albo dzwoń zapewne taniej znajdziesz

zaporowa? do VB 2.0 w ASO ta część kosztuje 700 (miałem wątpliwą przyjemnośc wymieniać)

Wygląda prawie tak samo, tyle, że w VB jest połączona na stałe z innymi rureczkami.

Edited by zubek73