Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z ukladem

Recommended Posts

Bylem ostatnio u mechanika i zapytal czy nie mam problemow z uszczelka pod glowica,a ja na to ze nie, ze mam taka sama ilosc cieczy w zbiorniczku chlodzacym,po czym odkrecil korek od zbiorniczka na pracujacym silniku na okolo 10 sek troche wody wyparowalo,zakrecil i jak od niego wracalem to problem faktycznie sie zaczal,plyn teraz ubywa,auto sie grzeje i musze zrobic ta uszczelke. Pytalem sie pracownika sklepu motoryzacyjnego jak kupowalem wode destyl i plyn zimowy czy mozna tak na pracujacym silniku odkrecic ten korek a on powiedzial ze nie powinno sie nic stac. Czy ten problem to wina mechanika? Z jakim kosztem musze sie teraz liczyc przy wymianie uszczelki? Czy konieczne jest planowanie glowicy?

Odkrecenie korka nie powinno byc przyczyna problemow- czesto sie tak robi po zmianie plynu, by szybciej odpowietrzyc uklad.

Napisales, ze zmieniales plyn- jesli jezdziles do tej pory na samej wodzie, to pewnie plyn zaczal odrywac caly syf z ukladu i pojawily sie przecieki-poszukaj czy gdzies jest podejrzanie mokro-czesto sama pompa wody jak sie konczy, lubi przeciekac.

Co do uszczelki pod glowica- odkrec korek od plynu chlodzacego i sprawdz czy nie ma tam zawiesiny olejowej, zerknij takze na kolor spalin-siwe (jak sie nie myle) oznaczaja przecieki plynu chlodzacego do komory spalania (pogrzeb na forum-dokladnie bylo opisane, jak zdiagnozowac ten problem).

Koszty- musisz poczekac na opinie uzytkownikow twojego silnika.

Pozdrawiam.

czyli to nie jest wina mechanika? wczesniej nie bylo z tym problemu a od kiedy odkrecil zaczelo sie... wiatrka tez nie zalacza sie juz a dzialal, wode dzis rano wlewalem destyl oczywiscie i po przejechaniu 30km zbiorniczek byl pusty a dym z rury faktycznie jest siwy...

Guest Lucas01

co do koloru spalin to o tej porze roku zawsze są siwe do momentu pełnego rozgrzania silnika, a z tym ubytkiem to ja bym na twoim miejscu grzecznie poprosił mechanika o doprowadzenie samochodu do stanu wcześniejszego bo mi tu pachnie totalną fuszerą :o ...., coś musiało mu pójść nie tak.. ;)

• 4 weeks later...
po przejechaniu 30km zbiorniczek byl pusty a dym z rury faktycznie jest siwy...

W zimie zawsze będzie para ale nie możesz mylić dymu z parą właśnie

Para ma to do siebie że się rozejdzie a dym będzie śmierdzący i po tym możesz to poczuć