Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dziwny problem

Guest BRINKS
 Share

Recommended Posts

witam,

Mam Viki B KOMBI od kilku miesięcy. 1998r. 1.8 wersja SPORT(w zasadzie brak tylko skóry) 177 000 przebiegu.Niedawno przejechałem się taka samą Vectrą rok starszą z przebiegiem ponad 220 000 km, wczoraj jechałem jeszcze starszą i złapałem się na tym że słusznie podejrzewałem że u mnie coś jest chyba nie tak. Mianowicie objaw jest taki że przy puszczeniu gazu na wyższym biegu gdy silnik schodzi z obrotów na 3,4 lub 5 biegu w kabinie słychać takie głuche huczenie które lekko przenosi się wibracjami na deskę. Nie ma zależności zimny/ciepły silnik na ten objaw. Myślałem że to normalny objaw wyeksploatowanego silnika przy tym przebiegu ale chyba nie. Huczenie ginie gdy wciśnie się sprzęgło. Na wyższych obrotach gdy silnik ma 4-5 tysięcy obrotów też tego nie ma Ogólnie silnik chodzi bez problemów. Na wolnych obrotach nie rzuca,chodzi cicho i równiutko. Przy ruszaniu nie szarpie,rwie etc, czasami tylko jak jest zimny z trudem wchodzi wsteczny. Kręci się do 200-205 km/h na autostradzie,spalanie w normie. Ostatnio zmieniałem olej i łapy skrzyni i silnika wyglądają dobrze.Co to może być ? Myślalem ze może jakiś element tłumika dotyka do podłogi ale nic nie widać od spodu.Ma ktoś w Gdańsku namiary na dobry serwis Opla albo może polecić dobrego specjalistę ?W jednym z serwisów Opla w Gdańsku byłem ze służbowym autem i już tam więcej nie pojadę więc pytam doświadczonych kolegów :)

Może poduchy silnika były wymieniane na jakieś lipne, mają twardą gumę i przez to wszystko się trzęsie. Ewentualnie sprawdź drążek reakcyjny silnika

Może poduchy silnika były wymieniane na jakieś lipne, mają twardą gumę i przez to wszystko się trzęsie. Ewentualnie sprawdź drążek reakcyjny silnika

No tak ale na jałowym nic nie trzęsie, możesz dawać ognia i nic nie warczy anie nie ma tego głuchego odgłosu.Dzwięk jest mocno głuchy, to nie jest typowe wibrowanie związane z uszkodzeniem poduszki.

To może lekko uszkodzona półośka,piasta albo łożysko? Jeśli nic nie widać i nie jest to zbyt denerwujące to jeździj aż coś wyjdzie :) Ja też tak robię z brzęczeniem z przodu. Tylko problem w tym że u mnie nic się nie zmienia