Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kontrolka akumulatora

Guest sipek
 Share

Recommended Posts

Witam,

Po podłączeniu rozgałęziacza do gniazda zapalniczki, zaczęły się dziać dziwne rzeczy z elektryką.

Pierwsza sprawa - świeci się (słabiutko) kontrolka "akumulatora".

Alternator pracuje normalnie, bo ładowanie mam na poziomie 14,6V (sprawdzone ;-)

Tuż po włączeniu zapłonu - nie świecą się żadne kontrolki na desce - włączają się dopiero po dodaniu gazu.

W gniazdku zapalniczki jest "jakieś" napięcie - bo dioda na wtyczce CB się świeci. Samo radio włącza się na sekundę, po czym gaśnie.

Po podłączeniu jakiegokolwiek odbiornika do gniazda zapalniczki, otwarciu schowka (z podświetleniem), lub zaciągnięciu hamulca ręcznego - kontrolka akumulatora świeci się jaśniej.

Dodatkowo, ale nie wiem czy to jest powiązane - nie działa kontrolka temperatury (no może jest za zimno?) oraz mimo pełnego baku kontrolka paliwa nie przekracza 30tki....

Jakieś sugestie zanim podjadę do "specjalistycznego" warsztatu?

p.s.

Znacie jakiegoś dobrego elektryka w Łodzi i/lub okolicach?

Sipek

Witam,

Po podłączeniu rozgałęziacza do gniazda zapalniczki, zaczęły się dziać dziwne rzeczy z elektryką.

Pierwsza sprawa - świeci się (słabiutko) kontrolka "akumulatora".

Alternator pracuje normalnie, bo ładowanie mam na poziomie 14,6V (sprawdzone ;-)

Tuż po włączeniu zapłonu - nie świecą się żadne kontrolki na desce - włączają się dopiero po dodaniu gazu.

W gniazdku zapalniczki jest "jakieś" napięcie - bo dioda na wtyczce CB się świeci. Samo radio włącza się na sekundę, po czym gaśnie.

Po podłączeniu jakiegokolwiek odbiornika do gniazda zapalniczki, otwarciu schowka (z podświetleniem), lub zaciągnięciu hamulca ręcznego - kontrolka akumulatora świeci się jaśniej.

Dodatkowo, ale nie wiem czy to jest powiązane - nie działa kontrolka temperatury (no może jest za zimno?) oraz mimo pełnego baku kontrolka paliwa nie przekracza 30tki....

Jakieś sugestie zanim podjadę do "specjalistycznego" warsztatu?

p.s.

Znacie jakiegoś dobrego elektryka w Łodzi i/lub okolicach?

Sipek

A jak odepniesz rozgałęziecz nadal jest to samo?

Dziwna sprawa , ja miałem nieco inny przypadek jechałem w trasę i chciałem CB jednoczenieśnie z navi podłączyć , podłączyłem się kabelkami do wtyczki od navi włożyłem w gniazdo zapalniczkowe i pojechałem , w drodze powrotnej cb zaczeło się wyłączac więc wsadziłem mocniej wtyczkę , jade dalej i w sumie to b będąc niedaleko od domu odłączyłem navi i nagle zapaliły mi sie kontrolki podczas jazdy , od aku , olej , abs , poduszka

trochę się wystraszyłem że ładowania nie mam ale dojechałem

nastepnego dnia nie mogłem odpalić viki bo aku się rozładował , naładowałem aku i sprawdzałem bezpieczniki

znalazłem jeden spalony od gniazda zapalnicznki , wymieniłęm na nowy i problem ustąpił , do dziś zastanawiam sie jak to możliwe że bezpiecznik od gniazda a kontrolki sie zapaliły , dziwny przypadek

Mozesz spróbowac wymontowac gniazdo zapalniaczki to moze ono robi zwarcie. Pociągnij do siebie całą popielniczkę z zaplaniczka i zdejmnij kabel z zapalniczki.

Mi sie przetarły kable w tylnej kalpie i ciągle ciecił mi sie zapłon. Dziwna jest ta elektryka :D

Dziwne kapke :P

Sprawdz rzeczywisty prad ladowania- zapodaj mu 2 tys obrotow i wlaczaj odbiorniki pradu i zerkaj na miernik.

Mogl pasc regulator napiecia.

Warto przegladnac tez mostek prostowniczy oraz sam alternator.

Sama instalacja takze bedzie wymagala nieco uwagi (przyczyna moze byc prozaiczna-przetarty gdzies przewod).

Na sam poczatek polecam sprawdzenie akumulatora i jego pradu rozruchowego (koszt paru zl, ale masz pewnosc ze opdpalisz w najwieksze mrozy, i da odpowiedz, czy to nie on byl wadliwy w calym ukladzie)

Pozdro ;)

Edited by recces

Dziwne kapke :P

Sprawdz rzeczywisty prad ladowania- zapodaj mu 2 tys obrotow i wlaczaj odbiorniki pradu i zerkaj na miernik.

Mogl pasc regulator napiecia.

Warto przegladnac tez mostek prostowniczy oraz sam alternator.

Sama instalacja takze bedzie wymagala nieco uwagi (przyczyna moze byc prozaiczna-przetarty gdzies przewod).

Na sam poczatek polecam sprawdzenie akumulatora i jego pradu rozruchowego (koszt paru zl, ale masz pewnosc ze opdpalisz w najwieksze mrozy, i da odpowiedz, czy to nie on byl wadliwy w calym ukladzie)

Pozdro ;)

Znowu "stary" reces dobrze gada ;) ale wiesz co ? Zerknij jeszcze w bezpieczniki, nie pamiętam, ale w pierwszym rzędzie chyba jest. Tam jest ogólnie od zegarów i oświetlenia dechy. Jak mi kiedyś spalił się to miałem dokładnie takie objawy, czyli kontrolki się jarzyły, wskazówka od obrotków wariowała, generalnie wyglądało na efekt choinki. Bezpiecznik wymieniłem i gra muzyka ;) Co do regulatora, to kolega pisał, że alternator mu ładuje, i bryka pali, zatem prąd ładowania będzie o.k. Obstawiam na przewody i bezpiecznik w skrzynce !

Znowu "stary" reces dobrze gada ;) ale wiesz co ? Zerknij jeszcze w bezpieczniki, nie pamiętam, ale w pierwszym rzędzie chyba jest. Tam jest ogólnie od zegarów i oświetlenia dechy. Jak mi kiedyś spalił się to miałem dokładnie takie objawy, czyli kontrolki się jarzyły, wskazówka od obrotków wariowała, generalnie wyglądało na efekt choinki. Bezpiecznik wymieniłem i gra muzyka ;) Co do regulatora, to kolega pisał, że alternator mu ładuje, i bryka pali, zatem prąd ładowania będzie o.k. Obstawiam na przewody i bezpiecznik w skrzynce !

Do dziś żyłem w przekonaniu, że jak bezpiecznik jest przepalony, to w obwodzie prąd nie płynie ....

Wymieniłem bezpiecznik i ... wszystko zadziałało!

Dzięki!