Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Centralny nie reaguje na pilota

Guest Rhino
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jestem świerzym użytkownikiem ponieważ dopiero od niedawna posiadam Vectre A i od paru dni już mam problem. Pewnej niedzieli z rana rozładowała mi się bateria w pilocie (widać to było po diodzie na pilocie która praktycznie nie świeciła i oczywiście nie reagującym centralnym zamku). Tak więc pomęczyłem się trochę żeby otworzyć kluczykiem auto (zamki dawno nie używane oczywiście) ale w końcu się udało. Pojechałem kupiłem baterie i co sie okazuje Centralny nadal nie działa na pilota chociaż dioda bardzo jasno świeci czyli bateria działa. Przeczytałem na innych forach że pilota trzeba zaprogramować i jak to zrobić. Tak więc wsiadam do auta, zamykam drzwi, włączam zapłon (nie odpalam auta) i naciskam przycisk na pilocie i czekam aż zamki sie zamkną i otworzą. Jak się okazuje to nic nie daje. Kombinowałem tak przez jakąś godzinę. Próbowałem naciskać dwa przyciski jednocześnie albo każdy z osobna jednak nic to nie dało. Potem doczytałem że jak ktoś ma nieoryginalne radio to należy je odłączyć. Tak więc pobiegłem do garażu odłączam radio i od nowa polska ludowa żadnej pozytywnej reakcji. Na różnych forach pisało także żeby przelutować styki w pilocie. To także nie rozwiązało problemu. Nie mam już pomysłów jak ten problem rozwiązać. Dodam jeszcze że mój centralny nie obejmuje bagażnika ani wlewu paliwa tak jak to pisało na kilku forach. Z tego nasuwa mi się pytanie czy ten centralny aby na pewno jest oryginalny. Mój pilot to standardowe jajko ale z jedną czerwoną diodą (niektórzy pisali że mają jeszcze zielona diodę). Dioda po naciśnięciu któregokolwiek przycisku mruga a nie świeci ciągłym światłem.

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry za każdą odpowiedź dziękuję.

Guest miisiekVA

Niektore zamki koduje sie w nastepujacy sposob: najpierw przkrecasz zaplon 9-10 razy a pozniej po prostu kodujesz kluczyk naciskajac przycisk. Najlepiej jakbys stwierdzil jaki rzeczywiscie masz zamek wtedy mozna by poszukac jakiegos schematu.

Odnajdz centralke- prawdopodobnie masz nie oryginalna (w tym przypadku bedzie trzeba w niej odnalesc pin odpowiedzialny za programowanie-jesli jest taka mozliwosc !)

Jak ja odnajdziesz to zapodaj foto- bedzie latwiej cokolwiek o niej powiedziec i poradzic.

Pozdrawiam.

Odnajdz centralke- prawdopodobnie masz nie oryginalna (w tym przypadku bedzie trzeba w niej odnalesc pin odpowiedzialny za programowanie-jesli jest taka mozliwosc !)

Jak ja odnajdziesz to zapodaj foto- bedzie latwiej cokolwiek o niej powiedziec i poradzic.

Pozdrawiam.

"stary" Reces ;) dobrze gada ;) Znajdź centralkę (powinna być w prawym progu - u pasażera) Tam ściągnij ten "narożnik" i się okaże czy masz oryginalnego KIEKERT'a czy jakieś chińskie badziewie z allegro za 60 zł ;) Heh, się śmieję, ale kumpel, który montuje w autach centralne i alarmy mówi, że jak chińszczyzna padnie, to leć po nową, bo nie warto tracić czasu na rozbieranie, wydasz kolejne 60 zł z allegro i na jakiś czas spokój ;) Szczerze, to kilka razy montowałem sterowanie z pilota zamka w oplach i jak na razie te z allegro śmigają - żadna nie padła. P o w o d z e n i a

Zrobiłem zdjęcie naklejki na centralce:

c8a3c89a1b82290cm.jpg

Nie wiem czy to zdjęcie w czymś pomoże. Z tej centralki wychodzą bodajże 3 lub 4 kostki.

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie na forum:

8a970574b9631dafm.jpg

Ja tego małego czarnego czegoś nie mam u siebie. Mam tylko to co jest wyżej (nad tym czarnym) i właśnie to zdjęcie które dałem wcześniej jest z tam tąd.

Edited by Rhino

Zrobiłem zdjęcie naklejki na centralce:

c8a3c89a1b82290cm.jpg

Nie wiem czy to zdjęcie w czymś pomoże. Z tej centralki wychodzą bodajże 3 lub 4 kostki.

Znalazłem jeszcze takie zdjęcie na forum:

8a970574b9631dafm.jpg

Ja tego małego czarnego czegoś nie mam u siebie. Mam tylko to co jest wyżej (nad tym czarnym) i właśnie to zdjęcie które dałem wcześniej jest z tam tąd.

Ta fotka Twoja niewiele mi mówi, jak nie masz KIEKERTA, to musisz mieć coś "zamiennego". Sugerowałbym fotki tego Twojego "pudełka" z innej perspektywy - obadamy

Guest piodebsk

Witam podstawowe pytanie czy masz oryginalny centralny chyba nie bo jak bez bagaznika i wlewu to chyba miales dokladany teraz pytanie czy tylko centralny czy moze alarm i jaki masz pilot czy oryginal opel czy cos innego jak mozesz zrob zdjecie pilota z kluczykiem i czy dziala ci centralny z kluczyka czy tez nie jak nie dziale to moze byc cos z elektryka a co to jak sprawdzisz co masz pozdro Piotrek.

Edited by piodebsk

Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem ale brak czasu w związku z pracą ;)

Odnośnie pytań to centralny na kluczyk działa idealnie. Trzeba było zamki wyczyścić bo dawno nie były używane ale śmiga bez problemów.

A oto fotki tej skrzynki metalowej która tylko mam oraz pilota i klucza:

b7689d5a4371093dm.jpg

be13d3c87c516f30m.jpg

fab3ea1fbf51f566m.jpg

f62daebdb019d451m.jpg

A i mam centralny bez alarmu.

Edited by Rhino

Przepraszam że tak długo nie odpowiadałem ale brak czasu w związku z pracą ;)

Odnośnie pytań to centralny na kluczyk działa idealnie. Trzeba było zamki wyczyścić bo dawno nie były używane ale śmiga bez problemów.

A oto fotki tej skrzynki metalowej która tylko mam oraz pilota i klucza:

b7689d5a4371093dm.jpg

be13d3c87c516f30m.jpg

fab3ea1fbf51f566m.jpg

f62daebdb019d451m.jpg

A i mam centralny bez alarmu.

Ej, nie wiem co masz za silniczek, ale wydaje mi się, że to jest ECU ? ! ? ale może się mylę bo moje ECU wygląda nieco inaczej a mam 2.0i Tam, gdzie masz te dwa otwory poniżej metalowej skrzyneczki, jest idealne miejsce na montaż oryginalnego KIEKERT'a - czyli sterownika od centralnego. Jeśli jestem w błędzie, proszę kolegów i koleżanki o poprawienie

No właśnie wiem że tam powinien być. Tyle że niema. Jakaś centralka musi być na pewno bo w końcu pilot z powietrza nie działał. Tylko teraz mi powiedzcie gdzie jeszcze taka centralkę można było włożyć? Na pewno gdzieś blisko potrzebnej do podłączenia wiązki ale nie wiem którędy te wiązki idą ;)

jesli cebtralny byl dodawany w calosci, znaczy sie razem z silownikami to sprawdz polaczenie drzwi z buda. Powwinny byc tam puszczone dodatkowe dwa przewody, idoc po nich dojdziesz do centralki.

Czy jak jeszcze dzialal Ci centralny to migaly kierunki przy zamykaniu/otwieraniu? Jesli tak to mozesz znalesc jeszcze polaczenie centralka-kierunki. Szukaj go w prawym slupku przy nogach kierowcy. Sciagasz plastikowy prog, pozniej plastik ktory jest przy slupku i widzisz kupe kabli. Beda tam chyba trzy wiazki w jednej z nich szukaj kabla czarno-bialego i czarno-zielonego.