Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zamek klamki zewnetrzna-strona kierowcy

pico
 Share

Recommended Posts

Witam zgromadzonych.

Wczoraj rano chcialem otworzyc drzwi kluczykiem i po przekreceniu klucza nie dalo sie go wyciagnac. Normalnie podczas przekrecenia klucza w ktoras ze stron wkladka powinna sie ustawic w pozycji wyjsciowej,a u mnie nic. Uzylem troche sily zeby wyciagnac klucz i uslyszalem jakis dzwiek,jak by jakas sprezynka pekla. Klucza nie umialem wyciagnac dalej. Dopiero gdy otworzylem tylne drzwi i odryglowalem te u kierowcy to wtedy cos znow strzelilo. Ale klucz juz moglem wyciagnac...ufff. Przy kazdym wsadzeniu i przekreceniu klucza slysze zgrzytanie i skaczace sprezynki. Pilota nie uzywam bo bateryjka juz nie chodzi.

Teraz pytanie, jast to wina klamki czy wkladu? Uzywany wklad wystarczy czy ASO musi podjac prace zeby dopasowac ja do klucza?

Pozdrawiam

jast to wina klamki czy wkladu? Uzywany wklad wystarczy czy ASO musi podjac prace zeby dopasowac ja do klucza?

Raczej wkładu. ASO da radę to zrobić (potrzebny kod kluczyka z carpassa) ale tanio to pewnie nie będzie. Są też spece co dorabiają wkładki pod kluczyk. Jak kupisz używkę to przecież Twój kluczyk do niej nie będzie pasował.

Edited by zubek73

Wlasnie co do wkladu to nie bylem pewny czy uzywka pomoze. A mam problem bo carpass-a nie mam...nie bylo go przy kupnie auta. Bede musial do opla podjechac i jakos to rozwiazac.

Dziex zubek73

W ASO to cię podliczą tak że taniej ci wyjdzie kupić komplet używek i wymienić wszystkie wkładki razem z grotem do kluczyka. Znajdź dobrego speca który albo naprawi ci tą wkładkę którą masz albo przerobi ci jakąś używkę pod twój kluczyk

Juz sie zastanawialem nad tym zeby calkiem usunac zamek. W pilocie zmienie bateryjke i wogole wymienie klamke na taka bez zamka,np z tylnych drzwi. Wiem ze to bez sensu bo po co zmieniac cala klamke skoro i tak pilota tylko by sie uzywalo. Ale zmienie bo ta zaslepka zewnetrzna we wkladzie jest otwarta a nie chce zeby woda tam non-stop sie lala.

Najpierw zapytam w ASO jak to wg nich wyglada a pozniej pomyslimy. Problem w tym ze musze w niemczech o opla,a tu napewno jest drozej. Pozyjemy,zobaczymy ;)

Juz sie zastanawialem nad tym zeby calkiem usunac zamek

w sumie w kombi jest awaryjne wejście ale zamek w klapie psuje sie częściej niż w drzwiach....

To jeśli klamkę bez zamka to załóż z angola :D Sama otwarta zaślepka nie narobi aż tyle bałaganu. A może rozbierz wszystko i zobacz co się stało. Tylko wkładkę trzeba wyjmować z włożonym kluczykiem żeby się nie rozsypało

Samemu zerknac nie mam gdzie,w miescie,zima i na chodniku nie bede rozbierac drzwi :) Za to za 2 tyg bede w polsce to wtedy cos pokombinuje. mam nadzieje ze nic wiecej nie padnie do tego czasu bo klucza juz nie wloze ;)

Przez bagaznik tez da rade wejsc...jak juz nie bedzie innej opcji, a czy to bedze klamka z angola to juz obojetne.

Jutro kupie bateryjke do pilota zeby nie wchodzic do wlasnego auta jak niedoswiadczony wlamywacz ;)