Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Spryskiwacz tylnej szyby?

ZeusSs
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie w sprawie spryskiwacza tylnej szyby. Dzisiaj stałem koło garażu i zastanawiałem się czemu nie chce lecieć płyn ze spryskiwacza na tylną szybę. Szukałem miejsca gdzie może być przecięty wężyk czy coś. Dlatego też długo psikałem spryskiwaczem, a że grało radio to na samym początku nic nie słyszałem. W końcu wyłączyłem radio i podczas psikania w samochodzie usłyszałem odgłos jak by gdzieś lała się woda. Wyszedłem z samochodu i z pod progu w dwóch miejscach przy zawiasach drzwi kierowcy i zaraz przy słupku środkowym zaczęła się lać woda. Jak idzie wąż do spryskiwacza tylnego? Bo nawet nie wiem gdzie go szukać, a czasami może się przydać :P Zresztą nawet jak nie używany ale jest i musi być sprawny ;)

wężyk idzie spod maski słupkiem drzwi (koło górnego zawiasu) i później słupkiem przedniej szyby do góry i lewą stroną dachy do spryskiwacza :D

raczej na 100% tak idzie ale mogę się mylić :D

Tylko teraz pytanie jak się do tego zabrać? Ponieważ nie mam pojęcia od czego zacząć rozbieranie żeby dostać się do wężyka :unsure:

heh no nie wiem, aj tez mam dziurawy wężyk, jak otworzysz drzwi jest taka czarna zaślepka i tam mi się właśnie leje nie da się tego wyciągnąć bo próbowałem i teraz nie używam spryskiwacza tylnej szyby :(

Na zawiasie pokrywy bagażnika powinna być złączka. Rozpinasz, doczepiasz drut (pilot) i ciągniesz do przodu (nagrzewając przed tym auto by wąż był giętki). Dochodzisz do miejsca wycieku, wstawiasz rurkę i ciągniesz (pilotem) z powrotem do tyłu.

Na zawiasie pokrywy bagażnika powinna być złączka. Rozpinasz, doczepiasz drut (pilot) i ciągniesz do przodu (nagrzewając przed tym auto by wąż był giętki). Dochodzisz do miejsca wycieku, wstawiasz rurkę i ciągniesz (pilotem) z powrotem do tyłu.

Aby na pewno miałeś na myśli habete? :P

Aby na pewno miałeś na myśli habete? :P

:huh: Zabiłeś mi klina.

Jak spryskiwacz jest w pokrywie bagażnika to złączka musi być (choćby po to by do wymiany drzwi nie trzeba było ciągnąć węża przez całe auto), Jak w dachu to niekoniecznie.

• 2 weeks later...

Witam.Miałem ten sam problem tylko ze u mnie lało sie tylnym prawym nadkolem.Jesli masz habete (ja tez mam wiec pewnie spryskiwacz masz w podstawie anteny) musisz otworzyc klape bagażnika nastepnie wejsc do kufra potem wyjac zapinki podsufitki - te na samym koncu.Po ich wyjeciu i lekkim odchyleniu masz dostep do podstawy anteny i jej wzmacniacza lacznie z wezykiem, ok.10 cm od tej podstawy jest złaczka tego wezyka ( u mnie wlasnie TA zlaczka sie rozpieła i płyn lał sie w profil nadwozia.Do szukania uzywaj np.zagietej szprychy rowerowej za jej pomoca "złapiesz" wezyk i połaczysz (zakładajac oczywiscie , ze wyskoczył własnie w tym miejscu co u mnie)

Zycze powodzenia i pozdrawiam

Witam.Miałem ten sam problem tylko ze u mnie lało sie tylnym prawym nadkolem.Jesli masz habete (ja tez mam wiec pewnie spryskiwacz masz w podstawie anteny) musisz otworzyc klape bagażnika nastepnie wejsc do kufra potem wyjac zapinki podsufitki - te na samym koncu.Po ich wyjeciu i lekkim odchyleniu masz dostep do podstawy anteny i jej wzmacniacza lacznie z wezykiem, ok.10 cm od tej podstawy jest złaczka tego wezyka ( u mnie wlasnie TA zlaczka sie rozpieła i płyn lał sie w profil nadwozia.Do szukania uzywaj np.zagietej szprychy rowerowej za jej pomoca "złapiesz" wezyk i połaczysz (zakładajac oczywiscie , ze wyskoczył własnie w tym miejscu co u mnie)

Zycze powodzenia i pozdrawiam

Temat na razie odpuściłem ale dzięki za pomoc.

Szykuje się do ściągnięcia całej podsufitki, ponieważ i tak muszę podkleić dach :P

Wtedy może zrobię porządek z tym spryskiwaczem tylnej szyby ;)