Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czym naprawić zdarty lakier ??

Guest magikos
 Share

Recommended Posts

Guest magikos

Witam,

W ubiegłym tygodniu miałem nieprzyjemny przypadek, rano wstałem i pojechałem do pracy, a że wyjeżdżam jak jeszcze jest ciemno, to dopiero jak się rozjaśniło ktoś z moich współpracowników zapytał mnie gdzie obtarłem moją Viki.

No to sie nieźle zdziwiłem, a to po protu jakiś f...t przytarł mnie i nawet nie wiem kto.

Konkretnie: przytarcie jest wg. mojej opinii zrobione podczas parkowania przed moją Viki tylnym kołem jakiegoś wiekszego pojazdu ,bus lub mała ciężarówka. Uszkodzenia to przerysowana lewa część karoserii nadkola (niestety aż do blachy) na brzegu przy lampie oraz gruba rysa na zderzaku, o powierzchniowych zarysowaniach powierzchni nie musze wspominać, całe szczęście nie ruszony reflektor, a nie wiele brakowało.

TERAZ O CO PROSZĘ

Czy mógłby mi ktoś z Was pomóc w zabezpieczeniu tych "zdartych" miejsc, chcę to gruntownie naprawić na wiosnę, więc obecnie na zimę potrzebuje konkretnego zabezpieczenia, co by "ruda" nie zawitała na mojej blaszce. Poproszę o opinie, czym, jak i za ile. Pomóżcie, myślę że nie jeden z Was miał podobny przypadek i coś tam zaradził.

Z góry dziękuję za cenne opinie.

Pozdrawiam

Guest misio1997

Jeśli i tak masz zamiar póżniej pojechać do lakiernika to zapraw obojętnie jakim lakierem(o podobnej tonacji to się nie będzie rzucało w oczy) i sprawa załatwiona.A ten lakiernik co ci to zrobi to i tak rysę musi rozszlifować.Apropo przy temperaturze kilku stopniowej powyżej zerra wystarczy 2-3 godz. i masz nalot na metalu(jeśli ocynk uszkodzony).Tak więc nie ma czym się przejmować Pozdro

Guest misio1997

Chodzi mi tylko o to że originalna karoseria w fabryce jest przed podkładowaniem powlekana warstwą ocynku (który zapobjega korozji metalu),a nie to że ma coś ocynkować.I jeśli ocynk jest nie ruszony to korozji nie będzie:o

^^^

pol na pol kolego

vectry dopiero po lifcie byly cynkowane (jak sie myle niech mnie ktos poprawi)

moze sobie zrobic podklad i go nalozyc ewentualnie

zastanawia mnie jedno zdanie z Twojej wypowiedzi:

jeśli ocynk jest nie ruszony to korozji nie będzie:o

nawet jesli nie bedzie ruszony to przeciez zalezy od warunkow a nie od tego czy bylo cos nalozone na blache czy nie

Guest misio1997

ocynk który nie jest przedarty do warstwy blachy nie ulega degradacji obojętnie czy to deszcz,śnieg albo słońce.Jak pracowałem kiedyś jeszcze w servisie ąą to przyjechała BRAVA z przednimi błotnikami(od progów w góre)i był tylko ocynk,bez podkładu,baranka i lakieru,i to byłoa zima. pozdro

Ktoś mi wgniótł klapę i tylni zderzak pod marketem.

Mam polifta, problem jest taki że rdza pojawiła się nie tylko w miejscu kontaktu, ale też tam gdzie lakier tylko odprysnął.

Jedyne rozsądne wytłumaczenie to że blacha była tam wygięta i może ocynk naruszony - ma ktoś jakiś pomysł??

Tak wogóle to strasznie mi gnje na drzwiach kier., tylne błotniki i maska z przodu (poobijana kamykami)

r.