Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

F25 2,5 V6 problem :/

Sebek_GSi16v
 Share

Recommended Posts

witam...

dzisiaj rano odpalilem auto wbilem 1 i czułem ze cos nietak bo z oporem weszla, pozniej mialem problem zeby zbić bieg i wbic 2 ale sie udalo...

pomyslalem ze moze zimny to ma problemy...

ale na trasie stal sie koszmar. zablokowalo mi 3 bieg... szarpalem dzwignia na hama ale nic nie dalo sklinowana 3 i koniec :/

czy skrzynia do wymiany czy cos innego padło??

sprawa pilna bo auto potrzebne do pracy :/

Trudno ocenić wirtualnie.

Może rozkręcił się łącznik wybieraka i mimo, ze szarpiesz za dźwignie, to tak naprawdę nie wyrzucasz biegu. Może też winna jest jakas poduszka pod silnikiem, ktora się rozpadła i z tego powodu wybierak nie przesuwa dźwigni w skrzyni w odpowiednie połozenia.

Spróbuj najpierw sprawdzić jak wyglądaja poduszki pod silnikiem, a poniej musisz zsynchronizować dźwignię zmiany biegów ze skrzynią. Sam tego nie zrobisz. Musisz mieć kogoś, kto ma wyczucie , ponieważ najpierw musisz wypiąc bieg, ustawić w pozycji neutralnej, aby mozna było wcisnąć trzpień, który jest na górnej obudowie, a pod nim jest zamontowana spręzynka, poluzować śrubę na łączniku wybieraka, ustawić dźwignię zmiany biegów w połozeniu do synchronizacji, czyli na luzie i przesunieta na bok, aby otwory na dźwigni i obudowie znajdującym się w tunelu środkowym były w jednej lini. Najlepiej je zablokowac przekładając jakis śrubokręt, albo wiertło 6. Dopiero w chwili, jak bedziesz mial ustawiona dźwignie zmiany biegow w pozycji neutralnej, a dźwignia wybieraka w skrzyni bedzie w takiej pozycji, że uda się wcisnac ten trzpień ze sprezynką będziesz mógł skrecić śrubę na wybieraku unieruchamiając wszystko w takim połozeniu. Jeżeli nie uszkodziłes skrzyni, to po takim zabiegu biegi powinny płynnie wchodzić.

panowie u mnie okazala sie blachostka :D

w ten wodzik, wybierak (tam gdzie jest krzyzak przy skrzyni) wpadl jakis dziwny plastik :/

nie wiem skad by to sie wzielo nagle w tamtym miejscu.. no ale po problremie, skutecznie zblokowalo mi to wybierak:)

wyjelem plastik i jak reka odjal :) uffff

pozdro

witam...

wiec wpadlo cos takiego.. ?? ktos moze ma pomysly co to jest i czy w aucie w komorze silnika sie znajduje :o

bo moze cos odpadlo a nawet nei wiem ;)

od razu mowie ze kośc to nie jest... chyba że plastikowa ;)

post-24818-1228913503_thumb.jpg

post-24818-1228913515_thumb.jpg