Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
PikerV6

Kontrolka ABS i TC

Polecane posty

Witam, dzisiaj wymieniałem tarcze z przodu i przy okazji płyn hamulcowy. Z jednej strony odłączyłem na chwilę kostkę od czujnika zużycia klocków. Po podłączeniu czujnika i odpaleniu auta cały czas świeci się ABS i TC. Czy to możliwe, że to wina odłączenia czujnika czy przyczyna jest inna?

uszkodziles albo zle podlaczyles

samo odpiecie nie powinno powodowac zapalenia kontrolki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Zakładając, że uszkodziłem czujnik, to jeśli założę nowy to kontrolki zgasną czy trzeba kompa podłączać?

samo zgasnie

OK, dzięki. Jutro będę walczył dalej. Pozdrawiam.

Gość yacekluzak

witam a ja mam taki problem, jak odpale i juz jade to jest ok ale gdy sie zatrzymam to zaswiecaja sie dwie kontrolki abs i autko w poslizgu, czyli system kontroli trakcji i swieca sie sie az nie zgasze i nie odpale od nowa,po odpaleniu znowu gasna sprfawdzam ruszam zeby kola zmielily i tc dziala gwaltownie hamuje i abs dziala ale gdy zatrzymam auto to znowu sie zaswiecaja i przestaja dzialac abs i tc auto mieli a kola przy hamowaniu stoja.pomocy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez zubek73
pisz w dziale VC - to trochę inna konstrukcja / zubek

nielaczy ktorys czujnik na kole,bo jest jeden do tych dwoch sytemow

Poskładałem wszystko do kupy i jak się przejechałem kontrolki zgasły i wszystko już jest OK.

Gość yacekluzak

wszystko oki, moze u kolegi nie laczy ale ja nie robilem nic i tak sie stalo czyli jak odpalam to kontrolki sie zaswiecaja i gasna po odpaleniu do czasu az rusze i sie zatrzymam, zaswiecaja sie i gasna dopiero po zgaszeniu i ponownym odpaleniu, moze jakis modul czy komputer sie pier....., nie mam pojecia . moze macie jakies inne pomysly,dzieki

ale nie trzeba nic robic ,zeby nie laczyly kostki moze sie dostalo blota lub piasku w woda i stad moze byc problem,bo jesli raz dziala raz nie ,nic innego bym sie nie doszukiwal,bo jesli np,jest blad kalibarcji polozenia kola kierownicy to TC świeci sie caly czas

Edytowano przez tomaszek_gubin

yacekluzak

masz VC wiec szukaj w dziale VC

zeby sie dowiedziec co musisz auto podlaczyc pod kompa

wrozek tutaj nie znajdziesz niestety

koledzy troszkę odświeżę temat,

dzisiaj (przy duzych mrozach) przejechalem kawaleczek trasy ok 50 km

deptając na hamulec w celu zwolnienia poczylem tak jakby wlaczyl mi się ABS ale tak delikatnie "tyrkał" pedał (jakby cs wpadło między tarcze a klocek hamulcowy) , po chwili zaświeciły mi się kontrolki ABS i TC, przez kilka kolejnych hamowań dalej "tyrkotało" przy hamowaniu.

po zgaszeniu auta i zapaleniu kontrolki nie gasły.

wracajac do domu kontrolki zgasły-do momentu az się zatrzymalem - wtedy dalej sie zaswiecily.

dodam ze gdy obie konktrolki sie świecą to ABS i TC nie dziala. gdy przestaja świecic ABS i TC działa.

tyrkotanie ustało... od czego mam zacząć ?

proszę o szybką pomoc gdyż w nocy wyjeżdzam ...

od podlaczenia pod kompa

jak zwykle w takich przypadkach

moze to czujnik przy kole

a moze sterownik ABS

widzisz gawlak - ty jak wróżka najprosciej potrafisz powiedziec

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

myslalem ze moze czujnik wpiac wypiac, albo cos ... ze moze pomoze

a powiedz mi jeszcze przyjacielu gdzie szukac czujnika plynu spryskiwacza- bo niedanwo jak mi braklo plynu pojawil sie napis wash fluid level , plyn uzupełnilem, napis pozostal - przez niego check mi sie swieci...

do tego pojawia mi sie czasem napis Oil lack, olej sprawdzam (silnik cieply- 5 min po unieruchomieniu) jest w polowie min/max...

sorx za OT ale juz wykorzystam wiadomości Gawlaka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość yacekluzak

kolego mialem to samo ze trykalo w kole i to znaczylo ze mi padl czujnik do abs w kole,wymienilem i ok

podziekowal chlopaki, plusiki dla was... niestety teraz tego nie zrobie bo rano w delegacje jade i będę goszczony przez SLAZAKOW

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem kiedyś taką sytuację w VB, właśnie w okresie silnych mrozów. Coś przymarzło w układzie hamulcowym i świeciła się kontrolka ABS. Mrozy puściły, kontrolka zgasła.

Gość piotrekrm

ja miałem tak dziś, zaraz po odpaleniu samochodu po wymianie hamulców z tyłu... ABS i TC sie pali... "Co jest w morde..." pomyslałem i wskoczyłem pod samochód. No tak zapomniałem podpiąć czujnika od lewego koła

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz jest ok

Edytowano przez piotrekrm

a czy ABS i TC razem ? i wyedy przestawaly dzialac ? wieczorem zauwazylem ze wlaczaja sie gdy wlacze kierunkowskaz :| to bardzo dziwne :/ no ale nie wiem - moze pusci po mrozach

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość piotrekrm

tak obydwa systemy nie działały

odświeżę temat, w wyższych postach opisywałem dziwne "tyrkotanie" przy hamowaniu (nie zawsze)... dzisiaj auto podpiete do komputera - błędów brak... pokazuje ze wszystkie czujniki działają...

mechanik ogladał co sie moze dziać, przejechal sie chwile i rozkłada ręce - mowi moze trzeba pompe ze sterownikiem wymienic itd

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> kontrolka ABS i TC juz dlugo się nie zapala, a hamulce ledwo działaja... pomóżcie

Napisano (edytowany)

to ja też sie podłącze, w czasie jazdy zapalają mi się kotrolki abs tc i przestaje działać prędkościomierz, nagle wskazówka sobie opada, po paru minutach wszystko znów działa, a wkrótce znów siada, i tak w kółko:), wie ktoś dlaczego prędkościomierz się tak dziwnie zachowuje? Zgaszenie i odpalenie auta nie maja żadnego wpływu.

Edytowano przez kcp

sprawdź na początek akumulator i ładowanie.

Napisano (edytowany)

ok, dzieki, z rana sprawdzę, ponadto dzisiaj przy bardzo delikatnym hamowaniu przy 60 km/h sam włączył mi się abs;

Edytowano przez kcp

Gość Strzałka33

Witam

U mnie w VB mam podobnie , z tym że kontrolka ABSu włącza się od czasu do czasu podczas jazdy i sama gaśnie ( najprawdopodobniej zabrudzony któryś z czujników ( mam nadzieję) niestety nie mam nikogo gdzie mógłbym to sprawdzić

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz ostatnio jak jest lepsza pogoda wszystko jest ok i już długo nie miałem takich problemów. Jeżeliktoś ma więcej doświadczenia z takimi objawami to proszę o pomoc jak można to załatwić w warunkach przy domowych

Pozdrawiam serdecznie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.