Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Mocowanie listwy bocznej

Guest .RadziU.
 Share

Recommended Posts

Guest .RadziU.

Naczytałem się przez ostatnie 2 godziny o listwach Viki B, ale coś mnie zastanawia...

Listwa składa się z dwóch części.. plastiku i "prowadnicy".. listwa jest mocowana do niej taśmą piankową (z tego co czytałem), ale jak jest przymocowana sama prowadnica do drzwi?

Tylko zaczepami? Bo u mojego ojca spod tej prowadnicy wychodzi taki klej gęsty i czarny, czy to normalne czy oznacza to, że prowadnica była doklejana?

Gdy kupowalem moja vike 3 lata temu to mialem jedna listwa polamana wiec tez chcialem to wymienic i z tego co pamietam to prowadnica byly zgrzana z listwa a listwa miala 2 zatrzaski i tasme 2 stronna. Byla to czesc oryginalna,zakupona w oplu,do przed lifta-kombi,lewy tyl.

tak jak napisał pico8

listwa jest zgrzana z prowadnicą (czesto jednak jest przylepiona taśmą 2 stronna)

z prowadnica jest podobnie + 2 zaczepy

Guest .RadziU.

Ale mam rozumieć, że to gęste tworzywo trzymało (kiedyś) listwę do prowadnicy? Bo jeśli tak to dziwne, bo ono nie jest na prowadnicy tylko wychodzi z pod niej :|

No i z tego co pamiętam, to takim samym tworzywem jest klejona tapicerka do drzwi w Cinquecento :P

• 1 month later...

A jak mi wogóle odpadła listwa od prowadnicy :D

To co z tym fantem jak to naprawić skutecznie??

Tasma dwustronna??

Czy może jeszcze jakiś sprawdzony sposób ;)

• 1 month later...

yo. mam podobne pytanie.

Jaka tasiemka najlepsza będzie do zamocowania listew jeżeli mocuje je z tymi prowadnicami.

nie chce uzyc jakiegos bubla zeby odpadlo po czasie.

Druga sprawa to malowanie. mysle nad pomalowaniem w kolor nadwozia przed przyklejeniem :) mam swoj lakier w sprayu. Ale czy farba sie nie bedzie luszczyc itd po czasie i nie odpadnie. Jak najlepiej przygotować podłoze?. napewno ktos to robil sam z forum.

post-7839-1235054065_thumb.jpg

post-7839-1235054082_thumb.jpg

post-7839-1235054089_thumb.jpg

• 2 months later...

witad

Mam pytanie odnośnie mocowania listew do drzwi.

Gdzie mozna kupić te plastikowe zatrzaski do zamocowania prowadnicy , lub ewentualnie czy ktoś przyklejał same listwy , bez prowadnic bezposrednio do drzwi. Czy nie odpadną np. po myciu , czy zimie

witad

Mam pytanie odnośnie mocowania listew do drzwi.

Gdzie mozna kupić te plastikowe zatrzaski do zamocowania prowadnicy , lub ewentualnie czy ktoś przyklejał same listwy , bez prowadnic bezposrednio do drzwi. Czy nie odpadną np. po myciu , czy zimie

Zatrzaski kup sobie w ASO. Koszty beda nie wielkie a bedzie to zrobione tak jak ma byc.

Samej listwy nie klej do drzwi. Szoda Twojej roboty na to bo i tak odpadnie przy pierwszyej lepsze okazji,np mroz czy myjnia lub tez przy 40° w lato poprostu splynie z drzwi ;)

Edited by pico8

• 4 weeks later...
Guest .RadziU.

Troszkę odkopię ale trudno.. chciałem powiedzieć, że jakiś czas temu listwy zostały przyklejone raz na zawsze :D

Musiałem się osobiście za to zabrać, ponieważ ojciec troszkę skąpił tego silikonu i kleił tylko brzegi i potem listwa odklejała się po tygodniu-dwóch.

Ja nawaliłem tego tyle, że szczelnie wypełnił listwy od środka i trzymają się jak przyspawane :)

Pozdrawiam!

Ja po kradzieży zostałem z sama prowadnica na drzwiach, musiałem ją zerwać i kompletną listwę przykleiłem na klej do szyb (24 zł tubka) jak na razie trzyma baaardzo dobrze.

• 4 years later...