Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
zamela

Światła mijania-drogowe (źle swiecą)

Polecane posty

Mam pewien problem ze światłami mijania .

Światła świecą dziwnie jakby rozpraszały swiatło , lampy nie mają takiego skupienia i często oślepiam inne pojazdy.

Kombinowałem z pozycją zarówki ale cięzko trafićna dobre ustawienie .

Drogowe - mam wrazenie jakby swieciły zbyt blisko + - 50m przed auto . Dodam ze w drugiej viki swiecą o wiele dalej i wyzej.

Co radzicie ?

podjechać na stacje diagnostyczną lub do warsztatu , dać 20 zł i masz po problemie!!! a tak to jeszcze trafisz na policjanta któremu te światełka bedą przeszkadzały i zarobisz mandat!!!

Jedź na stację diagnostyczną, niech Ci porządnie ustawią. Zapłacisz jakieś grosze (o ile nie zrobią tego za darmo), a ułatwisz życie innym użytkownikom dróg.

edit. Darek.G byłeś szybszy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Edytowano przez ufi

Gość 50cent

Ja mam też taki problem, mijania swieca ale mi w miare dobrze i na odpowiadnia odleglosc od auta, ale jak wlaczam dlugie to tylko kawalek dalej mi swieca, nie wiem co jest z tymi dlugimi ale po prostu masakra jest, a jak bym chcial je podniesc to podniosa sie razem z mijana, i nie idzie ich wyregulowac, gosciu na stacji meczyl mi sie z nimi z 30minut , zarowki wyjmowal wkladal na nowo i nic, mijania swieca ok , dlugie za blisko, nie wiem chyba lampy bede musial nowe kupic :/ moze poliftowe ale qrcze drogie sa :/

mijania w zasadzie u mnie jeszcze by przeszly ale wlasnie te drogowe mnie drażnią .

Jutro podjade na ustawienie swiatel ale znając zycie powiedza ze jest OK jak zawsze zreszta.

Gość 50cent

U mnie własnie mijania mam juz ok ale drogowe masakra i nic nie idzie z tym zrobić, tak jak pisałem wlasnie gosciu probował z 30min walczyl z lampami i d*** nie ustawil, tzn no mijania sa ok drogowa ale slabe, nie wiem moze kupie nowe zarowki do dlugich, moze cos z tymi jest nie tak ale wlasnie nie wiem jakie tam sa chyba h1 to dlugie a h3 to mijania co ??? a ja placcilem na jednej stacji 10zl na innej 15zl za ustawienie, ale jesli chcesz pozadnie do jedz do stacji okręgowej tam z reguły nie ma fuszerki, na tej za 10zl odrazu mnie zbył powiedział ze ok i tyle, a na drugie walczyl fakt nic nie ustawil ale probowal przynajmniej i sam nie wiedzial czemu tak te lampy dziwnie swieca.

Edytowano przez 50cent

Gość Edgarus

Ale drogowe są chyba ustawiane razem z mijania. Zobacz czy żarówki dobrze są włożone. U mnie mijania były dobrze, ale długie w lampie od strony kierowcy dawała jeden snop światła w kosmos. Okazało się że żarówka jest źle włożona. Niestety dostęp nie należy do najłatwiejszych.

Gość 50cent

No własnie tak jak napisałem wyżej (chyba z tego co napisałem bynajmniej tak mysle mozna latwo sie domyslec tego ) ze własnie swiatla sie ustawie razem długie i krótki razem cała lampa, i tu jest własnei problem, bo mam krótki ustawione dobrze a długie wtedy swieca nizej, i jest problem, zarowki byly wyjmowane i wkladane i sa na 100% dobrze zalozone i dalej to samo, obie swieca na taka sama wysokosc i na droge nie w kosmos, nie wiem moze zerowki sa zuzyte nie wymienialem ich, moze sporobuje i kupie jakies philipsy moze cos to da

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">))

Po pierwsze wymień żarówki na nowe. Przegrzane włókno żarnika nie leży w osi do lustra. Miałem podobny problem, też nie mogłem ustawić reflektorów. Po wymianie żarówek ustawienie poszło gładko.

Gość 50cent

hmm może faktycznie zarówki pewnie nie sa zbyt nowe, bo do dlugich sa H1 tak ??? a krótkich h4 ??? czy myle nazwy ???

jesli do dlugich sa H1 to co myslicie o takich zarowkach

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

z gory dzieki za opinie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

H1, lub H3. Szczegółów nie pamiętam. H4 to na pewno dwuwłóknowe wiec na pewno nie do dzielonych reflektorów. W Vectrze są dwa odbłyśniki i jednakowe żarówki. H4 występują tylko prze jednym odbłyśniku na światła drogowe i mijania, tam są dwa włókna żarnika które ustawione pod odpowiednim kątem do odbłyśnika zmieniają zasięg i kąt padania światła.

Sprawdź, czy żarówki masz wsadzone prostopadle do dna lustra....

Wbrew pozorom, da się je wsadzić krzywo:(

Zarówki masz h1 i h7. Może masz włożone jakieś lipne. Ja kiedyś takie kupiłem to świeciły w niebo

Gość ronaldo

W przedliftowej na pewno są to żarówki H1 - światła drogowe (długie) i H4 - światła mijania.W pozycji "światła długie" daja czadu wszystkie 4 zarówki!!!

A wiesz jak wygląda h4? Otóż jest to żarówka z 3 wsuwkami w której są 2 włókna do długich i do krótkich. Ja mam przedlifta (polifty z resztą też tak mają) I tam jest h7 do świateł mijania (2 wsuwki i jedno włókno)

H4 były stosowane np w polonezach, golfach III w peugeotach, wszędzie tam gdzie jest jedna żarówka od długich i krótkich

Edytowano przez cichy117

h4 byly w VA a w VB jest h7 ... co do tych żarówek od świateł drogowych- stan przed jakąś ścianą włącz drogowe dopchaj się do tej żarówki i spróbuj nią poruszać, albo wyjmij i obróć o 180 stopni...

Ja mam polifta i na pewno są dwie żarówki H7 na lampę. Jeśli świecą Ci źle tylko długie to dam głowę, że są źle włożone. Dochodzi jeszcze do tego prawidłowe zamontowanie sprężynki, która je dociska. Sprężynka - dużo powiedziane zwykły drucik ale jak zwał tak zwał.

H7 jest na mijania i H1 na drogowe .

Ogólnie chyba zainwestuje w jakieś lepsze żarówki bo obecnie mam jakieś tanie 7zł sztuka i nie podoba mi sięten strumień światła .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.