Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest aro11

Terkotanie przy ruszaniu

Recommended Posts

Guest aro11

Witam wszystkich.

Na początku chciałem wszystkich przywitać. Jestem szcześliwym posiadaczem Viki od dwóch tygodni. Wszystko jest OK poza jedną rzeczą, która mnie bardzo niepokoi. Mianowicie podczas ruszania czy to z jedynki, czy wstecznego słychać tekotanie w okolic skrzyni-sprzęgła

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> . Występuje to głównie przy niewielkich obrotach ok. 1500 obr./min. Jeśli mocniej przygazuje to nic nie ma. Proszę o pomoc, ponieważ naprawdę przeszukałem już wszystko i nie moge jednoznacznie okeślić przyczyny.

Znajomy w Passacie miał coś podobnego i musiał wymianiać jakąś sprężynkę wybieraka wstecznego biegu. Czy występuje coś takiego w Opelkach, a może to sprzęgło??. Mechanik nie potrafił tego jednoznacznie zdiagnozować.

Guest Andi0000

Podpinam sie pod temat, mam identyczny problem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> Nie jest to uciazliwe lecz jesli mozna latwo to wyelominowac to bylbym wdzieczny ...

Guest aro11

No chyba to już zdjagnozowałem. Wydawało się że jest ze skrzyni, ale okazało się że to chyba altek tak się odzywa, czyli może to być łożysko,albocoś podobnego.

Please login or register to see this quote.

Co do tzw. terkotania to np. u mnie chyba mechanizm różnicowy się sypie albo łożyska w skrzyni chociaż mam przejechane tylko 140tys.km. Dodatkowo jeszcze jak się hamuje biegami to szczególnie słychać ten dźwięk, narazie tak jeżdżę ok 4 miesięcy.

Guest maxiek

Ja mam podobne terkotanie, na 1-szym i 2-gim biegu przy ostrzejszym rozpędzaniu się, na innych biegach jest cisza.

Ponadto zauważyłem że np. na 3-cim biegu przy nagłym wciśnięciu pedału gazu do oporu ściąga raz w jedną raz w drugą stronę.

Na mój gust to nic innego jak mechanizm różnicowy, jeśli się mylę to proszę o informację. Jeśli jest możliwość jakoś zregenerować w/w mechanizm to dajcie znać, jeśli nie to czeka mnie wymiana skrzyni.

Pozdrawiam

Ja też mam jakiś dziwny dźwięk tylko podczas jazdy np na biegu jałowym. Trochę to wygląda jak terkotanie lub brzęczenie. Ponadto czasem przy ruszeniu czasem mam jakieś stukanie jakby kulki przeskakiwały w łożysku a gdy mocniej przyspieszam coś brzęczy z prawej strony, jakby jakaś blacha. Wszystko z zewnątrz wygląda tak jak powinno. Podniosłem przód samochodu i włączyłem bieg i jest cisza (słychać tylko pod obciążeniem). Jeżdżę z tym od kiedy kupiłem samochód (ponad rok) i noc się nie dzieje tylko okropnie mnie denerwuje