Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Poler

Problem z elektryką ;-( Dokładnie cos z prawym reflektorem.

Recommended Posts

Guest Poler

Witam wszystkich.

Tak dal wiadomoćci na poczatek moj samochodzik to Vectra A 1.6i z 91r. oczywiscie sedan.

Mam problem z przednią prawą lampą. Ale opowiem od początku. No wiec tak, jak dotad samochodzik spisywal sie wzorowo az do czasu kiedy zalozylem mu oswielenie pod maską (nad silnikiem). Jak do tej pory wisialy tam tylko kabelki. Dwa dni po tym zauwazylem iz nie swieci mi wspomniany reflektor (dokladnie swiatła mijania). Po wymianie zarowki sprawdzilem czy juz wszystko jest ok ale... znowu przepalila sie zarowka a wraz z nia bezpiecznik. po wymianie znowu zarowki i bezpiecznika z 10A na 15A wszystko pozornie zadzialalo. Zwrocilem jednak uwage na to iz podczas gdy mialem wlaczone radyjko i wlaczalem swiatla mijania radio zaczynalo paskudnie odbierac (czesty szum), a przy zgaszonym silniku buczek od swiatel rowniez przy wlaczonych swiatlach mijania jakos dziwnie zaczynal charczeć.

Podejrzewam jakies zwarcie albo przebicie n mase ale nie mam pojecia co to moze byc:-( Moze ktos z Was mial z czyms takim do czynienia i moglby mi pomoc.

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.

Poler.

Please login or register to see this quote.

Coś podobnego niedawno u jednego z kolegów było. Poszukaj dobrze, o ile pamiętam poradziłem zajrzeć do przewodów idących do lampy. W tamtym przypadku często paliło bezpiecznik. Przyczyną był przetarty żółty przewód od lampy (jeden z trzech, które idą do reflektora). A jeszcze jedno ! Rzecz najważniejsza ! Nie zamieniaj wartości bezpieczników bo grozi to zwarciem instalacji i być może nawet pożarem ! Jeśli producent przewidział 10 A to ma być 10 a nie 15 czy 20 ! Sprawdź usterkę a nie montuj mocniejszych zabezpieczeń !

Guest Poler

Wielkie dzieki ale wypadl mi pilny wyjazd i mysialem oddac do elektryka :-( Po 2 godzinkach zadzwonil i juz zrobione ;-) Ale nie powiem ze troszke bylem zly na siebie bo okazalo sie ze wlasnie żółty kabel sie przetarl w wiazce pod lewym reflektorem, a ja sam dzien wczesniej oglądnąłem wszystko oprocz tego miejsca:-( No ale nic to wazne juz juz wszystko oki;-) Kosztowalo niestety 60zl ale za to moge ruszac smialo w trase :-)

Pozdrowienia i dzięki za pomoc.

Please login or register to see this quote.

Heh, jeśli możesz, to jest taki klawisz PODZIĘKOWAŁ

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> w prawym dolnym rogu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Pawełek ze Żnina