Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

problem z kontrolką

Guest smariusz1
 Share

Recommended Posts

Guest smariusz1

witam mam problem ze zidentyfikowaniem kontrolki która pojawia mi się na wyświetlaczu znajdującym się na prędkościomierzu, wygląda jak kółko i po obu jego stronach są po trzy krótkie kreseczki coś jak kontrolka od hamulca tylko bez wykrzyknika. czy ktoś wie może co ona oznacza?od razu mówie że nie ma jej w orginalnej instrukcj z auta

witam mam problem ze zidentyfikowaniem kontrolki która pojawia mi się na wyświetlaczu znajdującym się na prędkościomierzu, wygląda jak kółko i po obu jego stronach są po trzy krótkie kreseczki coś jak kontrolka od hamulca tylko bez wykrzyknika. czy ktoś wie może co ona oznacza?od razu mówie że nie ma jej w orginalnej instrukcj z auta

proste, klocki hamulcowe do wymiany, zadziałał czujnik zużycia klockow (lewe przednie koło) i wywaliło bląd :)

JEST W ORYGINALNEJ INSTRUKCJI !!! zobacz jeszcze raz :)

kontrolkaklockowot5.jpg

czujnikklockwhamulcowycll3.jpg

Edited by rafix1

Rafix, gościu pisze o kontrolce na tarczy PRĘDKOŚCIOMIERZA, a nie obrotomierza. Chyba On się kiwnął w nazewnictwie. Mnie to zmyliło.

wiem, wiem co napisał, może zapomniał dodać predkościomierza obrotów :P ..... ale to jego pierwszy post i ze stresu pogmerało mu się :P

chyba, że nas zaskoczy fotką :D

Edited by rafix1

Dodam, ze jesli wystapil ten blad na ktory wskazal Rafix to oprocz klockow MUSISZ zakupic czujnik (drugie foto Rafixowe).

Guest krzysztof100
wiem, wiem co napisał, może zapomniał dodać predkościomierza obrotów :P ..... ale to jego pierwszy post i ze stresu pogmerało mu się :P

chyba, że nas zaskoczy fotką :D

Skoro już o klockach i czujniku mowa to podczepię się pod ten wątek :D

Czy każda vectra C ma fabrycznie zamontowany ten czujnik zużycia klocków w lewym przednim kole ?

Pytam, gdyż ostatnio jak zmieniałem koła na zimowe, to serwisant stwierdził, ze klocków zostało na niedługo :huh:

Popatrzyłem na nie i jeszcze ze 4 mm grubości mają czyli fakt, ze już blisko do końca. Wszystko jest jeszcze fabryczne dlatego pytam czy i kiedy może się ta kontrolka zapalić.

Czy każda vectra C ma fabrycznie zamontowany ten czujnik zużycia klocków w lewym przednim kole ?

Nie wiem jak w poliftach ale w instrukcji przedliftowej jest to oznaczone gwiazdką * (opcja) - więc pewnie są egzemplarze wogóle bez tego czujnika ale jeśli jest to jw.

Edited by zubek73

• 7 years later...

Koledzy, na jakiej zasadzie dziala ten czujnik?

Bo wiem ze w audi, jesli klocki sie koncza, to kabelki się przecieraja i po ich rozlaczeniu pojawia sie blad zuzycia klockow, po ich zlutowaniu blad znika. 

Czy w VC idzie to jakos zalutowac, zeby komunikat znikl? Czy trzeba wymienic ten czujnik jak pisal kolega wyzej?

22 minuty temu, opil77pkw napisał:

Koledzy, na jakiej zasadzie dziala ten czujnik?

Na rozwarcie. Zlutuj ze sobą oba przewody i po błędzie,

Witajcie koledzy!

Wykorzystam temat żeby nie tworzyć nowego. Mianowicie nie potrafię znaleźć znaczenia tej kontrolki. Pojawiła się podczas gdy odpaliłem auto i wyskoczyłem "szkrobać" zmarznięte szyby. Nigdy wcześniej się nie pojawiała. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu znika.

Jakieś podpowiedzi?

kontrolka.jpg