Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest rafael21

Chyba skrzynia się kończy

Recommended Posts

Guest rafael21

Witam wszystkich!

Mam wielki problem. Ruszając z 1 przy mocniejszym wiśnieciu gazu słychać odgłos jak by się coś zblokowywalo pozniej takie grzechotanie metaliczne i szarpniecie zawieszeniem z prawej strony. Mam wrazenie ze dzwiek dochodzi z prawej strony pojazdu. Nie miałem wcześniej takich objawów. Jak mogę zdiagnozować czy skrzynia mi się kończy a może to jakieś łożysko, sprzegło lub przeglub? Luzów nie mam w zawieszeniu (sprawdzone na stacji kontroli pojazdów).

Mam silnik 1,8 16V PB z '96 i prawdopodobnie słynna skrzynie F18. Powiedzcie jakie powinna miec przełożenia abym czasami nie kupic od ropniaczka.

Z góry dzieki za pomoc

Pozdrawiam!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

W f18 głównie lecą mechanizmy różnicowe wiec, najprościej będzie jak podjedziesz do warsztatu zdejmiesz miskę olejową i sprawdzisz jak on wygląda czy są całe zęby itd. Z drugiej strony jeżeli występuje to tylko na 1 to raczej nie to albo bardzo wczesne stadium.U mnie było słychać na początku taki metaliczny dźwięk podczas jazdy jakby ktoś tępym wiertłem wiercił w metalu. A następnie po 3 tyg wbiłem jedynkę zachrupotało i koniec. Podjedz do jakiś speców od skrzyń niech ją sprawdzą. Ja bym na twoim miejscu tego nie lekceważył bo możesz stanąć gdzieś daleko od domu a lawety drogie.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest rafael21

właśnie martwie się tą sytuacją.

Byłem u speca wsiadł i przejechał się ze mną. Stwierdził ze zaczyna sie konczyc skrzynia. Pojade do niego jeszcze raz i niech wrzuca Viki na kanał.

Chce byc pewien ze to skrzynia i juz wczesniej ja wymienic.

A czy ewentualnie przy zmianie skrzyni robic tez sprzegło?

Nie mam z nim problemów jak do tej pory.

Skrzynia uzywka ok 900zł i 300zł robocizna

Co do sprzęgła to jeśli nie masz z nim problemów to bym nie ruszał. Można jeszcze po wyjęciu skrzyni zerknąć na grubość tarczy i stan innych elementów i dopiero się nad tym zastanawiać

to zależy w jakim jest stanie, jeżeli jest dobre to nie ma sensu. U mnie było ok na zapas dla świętego spokoju wymieniłem wysprzeglik bo słyszałem że często idą w parze a mojemu mechanikowi coś się on nie podobał.

Guest rafael21

Dzieki za wypowiedzi!

Narazie jeszcze nic nie zrobiłem. Zastanawiam sie czy to wogóle skrzynia bo grzechocze tylko jak ruszam ostrzej z 1 i mam ponad 3000 obr/min.

A biegi i zachowanie skrzyni jest ok.

moze to jakies łóżysko lub sprzegło.

Musze zrobic tak jak radzicie, czyli zdjac oslone skrzyni, zlac olej i zobaczyc.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a może to przegub się kończy.

Guest rafael21

Na początku tez tak myslałem bo grzechotało mi tylko przy skrecie.

Ale teraz jak jade na wprost to takze grzechocze.

A takie odglosy moze dawac piasta ?