Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nihilus

Nie działa ogrzewanie tylnej szyby

Polecane posty

Gość nihilus

Witam, mam problem, a mianowicie nie dawno zakupiłem sobie autko (Vectra A z 1994), w którym się okazało po czasie, że nie działa ogrzewanie tylnej szyby, problem jest taki, że to włącznik coś szwankuje, jak go wciskam, nie świeci się ta dioda i coś strzela (odgłos sprężynki) w okolicach kierownicy, pojechałem z tym do elektryka samochodowego, ten tak od niechcenia sprawdził i powiedział, żebym najpierw kupił nowy włącznik, no więc znalazłem i kupiłem, tylko jak tak patrze, to oba te włączniki wydają się być takie same i coś nie wydaje mi się żeby ten stary był zepsuty. W każdym razie wyjąłem ten stary i włożyłem "nowy" (wiadomo, że używany), ale problem jest taki sam, bez ogrzewania to trochę jazda po omacku. Ktoś spotkał się z takim problemem?

Edytowano przez nihilus

Gość nihilus

To pyknięcie, o którym wcześniej wspomniałem, po nasłuchaniu stwierdzam, że pochodzi z bezpieczników, może komuś coś zaświta i sam będę mógł w stanie naprawić to, nie wywalając nie wiadomo ile u elektryka (tym bardziej u tego co mi kazał kupić włącznik, nie spojrzawszy do bezpieczników), będę dozgonnie wdzięczny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Pozdrawiam.

To pykniecie to nic dziwnego - załącza się przekaźnik, który jest pewnie w tablicy bezpieczników (nie znam dobrze VA ale możesz sprawdzić).

We włączniku masz może spaloną diodę a przyczyny braku ogrzewania szukaj może w poprzerywanych ścieżkach na szybie albo w poprzerywanych kablach w połączeniu klapy z nadwoziem (bo to chyba hatchback?)

Gość nihilus

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak hatchback, gdzie konkretnie znajduje się to połączenie, bo na szybie ścieżki wydają się być w porządku.

jak otworzysz klapę, to z góry masz taki gumowy jakby wąż w którym idzie wiązka kabli, tam szukaj przyczyny, ewentualnie w skrzynce bezpieczników, ja miałem podobny problem ze światłami, otóż gniazdo bezpiecznika było tak stopione że stykało z innym bezpiecznikiem, i raz miałem światła a raz nie, także może tam popatrzeć ale szybciej przy klapie!

Gość nihilus

Wyciągnąłem stary bezpiecznik co się okazało, że jest spalony, kupiłem nowy, wsadziłem i włączyłem ogrzewanie, przez 1 sekunde świeciła się dioda, że włączone jest ogrzewanie tylnej szyby, po czym zgasło, wyciągnąłem nowy bezpiecznik, patrze, a ten się już spalił, wychodzi na to że slot bezpiecznika ma jakieś spięcia i niestety będę zmuszony się udać jednak do elektryka

albo zwarcie w wiązce przy klapie(najszybciej)

Tak jak piszą koledzy, nie leć od razu do elektryka, bo się pozbędziesz kasy i pewnie niepotrzebnie ! Najpierw sprawdź te wiązkę na tyle, być może tam jest zwara !

Gość nihilus

Sprawdziłem i kable były w porządku, więc się udałem do elektryka, wziął 80 zł i naprawił, na koniec stwierdził, że tylnia elektryka jest fatalna, było coś namieszane w kablach, szyba zresztą nie jest oryginalna ( na dodatek połowa tych pasków nie grzeje i tu już raczej żadne kleje przewodzące nic nie dadzą, bo są to spore przerwy) i stwierdził, że jest do wymiany... auto za stare żeby inwestować w jakąś tam nową szybę, grzeje połowę i coś tam widać, dzięki wszystkim za sugestie, pozdrawiam.

Tak jak pisałem, pozbyłeś się 80 zł i już. To, że szyba jest nieoryginalna i poprzecierane są paski, to mógł Ci powiedzieć na samym początku. No ale chociaż masz już w porządku zasilanie. A ja uważam, że na szrocie jest pełno tych szyb. Nie wiem, ale do 100 zł na pewno kupisz oryginalną używaną szybę. Wystarczy przełożyć i masz w porządeczku. Niech Cię nie obraża, że masz za stare auto, ja też mam z tego samego rocznika i nie uważam, że to wrak, w który nie warto inwestować

Gość nihilus

Akurat to moje stwierdzenie, że auto jest za stare by w nie inwestować więcej

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, taka jest moja opinia. No pieniędzy się pozbyłem, tylko jak już mówiłem, jakbym sam wymienił szybę to by nic to nie dało, bo to podłączenie kabli było błędne i to powodowało zwarcie. Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.