Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
dragon

kontrolka poziomu płynu chłodzącego

11 posts in this topic

witam:)

dzis zapaliła mi się kontrolka poziomu płynu chłodzacego. zapaliła się i swieci cały czas. poziom płynu w zbiorniczku jest prawidłowy. co może byc przyczyną żę owa kontrolka się świeci. z góry dzieki za pomoc:)

0

Koledze też się zapali ale check na kompie. też miał prawidłowy poziom płynu i ktoś mu powiedział żeby mimo wszystko dolał jeszcze trochę. O dziwo jak dolał check zgasł. Spróbuj może i u ciebie to pomoże.

0

czujnik nawala - ktoś kiedyś pisał gdzie on jest (coś mi się kojarzy pod zbiorniczkiem ale pewności nie mam)

0

A Panowie jak już jesteśmy w temacie to czy płyn w chłodnicy można uzupełni dolewając np. dynagel czy trzeba jakimś konkretnym, który może by wymieszany z dotychczasowym?

pzdr

0

Please login or register to see this quote.

to z pewnością czujnik-wymontuj zbiorniczek wyrównawczy i przepłucz go benzyną lub poprostu gorącą wodą-może płyn nie był długo zmieniany i osadził się osad na pływaku i zawiesza się.powodzenia

0

możesz dolać wody destylowanej, albo kupić oryginał GM, to akurat taniocha

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Posted (edited)

odkurzę temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

też dziś jak jechałem do pracy zapalił mi sie ten komunikat a w zbiorniczku tyle samo co wczoraj i jak go kupowałem

dziwne że tak nagle się to zadziało , dolałem troszkę płynu zobaczymy czy bedzie się dalej zapalał

macie jakieś zdjęcia jak tej czujnik płynu wyglada gdzie go szukać jak go przeczyścić ?

Edited by łukasz vectra B
0

Panowie u mnie ten sam problem z zapaloną informacja o plynie chlodniczym...Plynu nie ubywa wszystko ok a jednak sie swieci

0

Prawie na pewno czujnik. Niestety ale żadne płukanie nie pomoże, gdyż jest on bezkontaktowy - pływak (umieszczony w zbiorniku) nie ma styku z samym czujnikiem (tuż pod nim).

Przerabiałem temat jakieś 3 miesiące temu. Opcje sa dwie, choć z zasadzie jedna;

- wymiana - nowy zbiornik z czujnkiem w ASO jakieś 140pln, używkę trafisz za 20-40pln

- rozebranie i przeczyszczenie samego czujnika - IMHO nie do zrealizowania, ponieważ czujnik jest zalany w zbiorniku i mi się to nie udało go wyciągnąć bez pęknięcia kawałka zbiornika.

Jak bedziesz kupował używany - upewnij się, że kupujesz właściwy kształt.

0

dzieki wielkie myslalem jeszzce o zwarciu kostki ktos pisal ze kontrolka zgasnie ale to chyba zbyt ekstremalne posuniecie...Pozostaje sie dowiedziec jaki koszt takiego zbiorniczka w ASO

0

Posted (edited)

Witam. Może ktoś już się spotkał z takim przypadkiem, iż cieknie mu płyn chłodzący po bloku z prawej strony, dodam, że silniczek jest świeżo po wymianie termostatu (cały z obudową) sprawdzałem i on jak i węże są suche.. rzuca mi się na myśl pompa wodna, ale żeby coś dostrzeć, raczej bez zdjęcia rozrządu się nie obejdzie... Spotkał się ktoś może z takim mankamentem ? Ps. sprawdzałem też kranik i jest suchy. Silnik 2.0 DTI

Edited by vectraC2004
0