Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
maroo81

Zawiasy przednich drzwi - naprawa

Polecane posty

Witam !!!

Kupiłem dzisiaj bolce do zawiasów drzwi przednich, bo od kierowcy już lekko lataj góra-dół i lekko już wiszą, obcierając przy zamykaniu o drzwi tylnee (nie dużo ale już zaczyna) pytanie, czy ktoś z was już robił tą operacje ??? co trzeba zrobić poza samym wbiciem nowych bolców, żeby wszystko było ok ????

Edytowano przez maroo81

ciezko wybic bolce z dzwi... uwazaj aby ich nie urwac ps. co jeszcze zrobic mhmmm... odkrec srube ogranicznika i odlacz wtyczke

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> to wszystko

Gość krzysiek_łódź

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

witam wymieniaj je pojedyńczo a nie dwa na raz , a reszta to tak jak pisze ,,ELBuero,, powodzenia

Czy u was po wymianie tych sworzni, skasowały się luzy ???

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tak

U mneie po wymianie bolców nie skasowaly sie luzy, mozę minimalnie, wyterte jes w zawiasie dzwi. Zna ktoś może jakiś sposób na skasowanie tego luzu?

Dzisiaj naprawiałem zawiasy w drzwiach kierowcy i odrazu dodam że jest przerąbane, dotoczyłem sobie sworznie pod wymiar i rozwiertak i jazda, problem jest taki ze dolny zawias jakoś da sie rozwiercic, ale niestetu górnego nie przewierce bo nie da sie ustawic wierła w jednej osi z otworami w zawiasach drzwi, wiec wymieniłem tylko dolny, spasowany praktycznie na 0, do górnego wsadziłem mocno rozpeczony sworzeń z dolnego zawiasu i jak narazie mam kompletne 0 luzu, odrazu mówie że jeśli ktoś nie ma sprzętu i pomysłu jak to zrobić to niech sie nie bierze za rozwiercanie zawiasów bo moze sie okazac ze juz ich nie bedzie po co montowac

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> jesli o zawiasy chodzi, to opel dał kompletnego Ciała i w zadnym modelu chyba tego nie poprawił, w VW można je odkręcić i cos tam można pokombinowac, a tu .....

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> szkoda gadać, no ale coz robić, kto nie kombinuje nie jedzie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

mi ślusarz rozwiercal dolny zawias i dorabiał nowy bolec, luz zniknal, w serwisie to nowe zawiasy wstawiaja bo dzowniłem do ASO, znaczy sie stare ucinaja i nowe wspawuja, robota do tanich nie nalezy, a ślusarz za 100 zł powinien ze zdjeciem i zalozeniem drzwi wszystko zrobic

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam

ja w wakacje wymienialem kliny. drzwi stracily luz ale opadniecie pozostalo.

z wymiana nie mailem zadnego problemu - klinek i jazda.

pozdrawiam

opadniecie bardzo latwo zlikwidowac o ile juz drzwi nie maja luzu gdy lekko róg drzwi przednich obciera o tylnie (u gory) wystarczy płaska deska, jakas scierka zeby nie porysowac, deske polozyc miedzy prog (znaczy zeby była oparta i przy lekko otworzonych drzwiach pociagnac do gory (ale uwaga bardzo delikatnie, tak aby drzwi podniosły sie ok 3-5 mm, albo i mniej. Operacja bardzo spartańska, ale niestety zauwazyłem nie tylko u siebie ze po jakimś czasie drzwi jakoś opadaja...bład konstrukcyjny zawiasów sie kłania jakby były zrobione z dość miękkiej blachy, albo spawy oryginalne je tak trzymaja dziwnie, u mnie zabieg przeprowadzony ponad rok temu i nie opadły drzwi, wszystko jest w porządku. oczywiscie robił mi to dobry ślusarz który wczesniej zajmował sie samochodami

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.