Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mfkra

Parowanie szyb Vectra C

Polecane posty

Gość mfkra

Witam,

Mam pytanie gdy wchodzę do samochodu zapalam silnik to momentalnie robią mi się zaparowanie szyby.Mam prośbe czy może mi ktoś powiedzieć co mam zrobić zeby mi nie parowało ????

umyć szyby, wysuszyć dywaniki i wymienić filtr przeciwpyłkowy

było wiele razy na forum

Gość januaryr

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Włącz klimę, na momencie para zniknie (rozwiązanie tymczasowe).

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Spoko, chociaż niektórzy przedkładają manna lub knechta. Myślę, że filtron od Stachowiaka to rozsądny wybór

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez zubek73

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja mam filtr kabinowy MANN FILTER CU 3337, cena 40,00 zł

Edytowano przez rafix1

Gość Alan

Witam.

mam problem z parowaniem szyb. Klima włączona, filtr pyłkowy wymieniany niedawno a podczas jazdy w mroźne dni szyby ztyłu bardzo zaparowane, a nawet zamrożone. Z przodu wszystko ok a tył trzeba przecierać. CZy macie też taki problem ??

pzd

Edytowano przez zubek73
łacze tematy bo już było o tym / zubek

Sprawdź w bagażniku i w tylnej części samochodu (w przedniej tez nie zaszkodzi) pod dywanikami czy nie ma gdzieś wody (wilgoci).

TTTM

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> (ten typ tak ma). Skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie podgrzewanych szyb, bądź podciągnięcie nawiewu na szyby. Jedno i drugie w VC nie występuje, więc należy zakazać oddychania pasażerom na tylne kanapie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> .

rzeczywiście ten typ tak ma jak mi tył zaczyna parować to lekko opuszczam szybe doslownie troszeczke i wtedy ciepło samochodu wylatuje przez okno i para znika

e tam - mi nie parują

umyj jeszcze porządnie szyby od środka (tylko nie plynem do spryskiwaczy)

Witajcie.

Mamy w domu VC przed liftową, był to anglik, w tej chwili już jest po przeróbce, wszystko jest OK poza jednym... Strasznie parują szyby... nie możemy sobie z tym poradzić... nawiewy nie pomagają... Trzeba cały czas się męczyć żeby było coś widać... Viki ma klimę manualną. Nie wiem czy może jakiś filtr jest zatkany czy coś... Przed przeróbką też miała tendencje do parowania... ale znacznie mniej... Pomocy... tak się nie da jeździć...

edit

Łączę tematy - użyj czasem wyszukiwarki

zubek

Edytowano przez zubek73

Należy najpierw sprawdzić filtr kabinowy i czy przypadkiem woda nie dostaje sie gdzieś do auta.

Edytowano przez Lucky24

może coś spartolili przy przekładce, jakieś kanały wentylacyjne rozszczelnione i woda się dostaje

trzeba gruntownie sprawdzić klimę, a przede wszystkim osuszacz

z włączoną klimatyzacją szyby nie powinny parować, wręcz odwrotnie, klima pomaga pozbyć się wilgoci z powietrza

Tematów o parowaniu szyb jest od...

Ten przyłączyłem do istniejącego a tu masz jeszcze trzy.

Użyj czasem wyszukiwarki.

Ja również mam problem z zaparowanymi szybami! Filtr kabionwy nowy i suchy. Wody nie ma nigdzie, ani pod dywanikami ani w bagażniku.

Parowanie występuje dopiero jak samchód zacznie grzać, a koszmar rozpoczyna się jak na polu pada deszcz. Ratunek to uchylone okno, albo nawiew na maksimum. A szyby z tyłu mam zawsze zaparowane.

Klimatronic 2strefowy. Co to może być?

Może powiem jak jest u mnie, też mam klimę dwustrefową i owszem okna parują ale w trybie eco przy dużej wilgotności, deszczu itp. itd., ale gdy klimatyzacja jest włączona to momentalnie odparowują, także sprawdź jak z tymi ustawieniami u Ciebie.

Nie mam takiego problemu w VC ale dopadł mnie kiedyś po zakupie Astry III - tam problem często leżał po stronie obiegu zamkniętego powietrza - lubił się zacinać na pozycji zamkniętej - przycisk się nie świecił a obieg był zamknięty - sugeruję sprawdzić. Ja jak zamknę obieg w VC to po mału paruje tył auta.

@zbigos74

przy włączonej klimie pracuje osuszacz, dlatego para znika.

@dinoq1w2e3r4

to faktycznie może być powód.

tylko jak sprawdzić czy to obieg jest otwarty/zamknięty ?

wczoraj bawiłem się tym przyciskiem i dzis jadąc do pracy nic nie parowało! może się odblokował ? może ogólnie było za suche powietrze? ciekawe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie może tak być że "ten tym tak ma" kupujemy pełnowartościowy samochód, a nie mobilny parownik

Edytowano przez Artz

dlatego napisałem, żebyś sprawdził czy masz włączoną klimę, nie każdy o tym wie, że pracuje parownik, ja wiem, że pracuje ale szczegółów technicznych nie znam, także już w to nie wnikałem

pozdrawiam

Najłatwiej sprawdzisz jadąc za PKS em

A tak na serio bez rozkręcenia schowka to trudno sprawdzić na 100%

No chyba że ktoś ma jakiś myk...

Możesz się jeszcze z kimś umówić żeby ci papierosa palił przy wlocie powietrza i próbować

/emoticons/default_pijaki.gif" alt=":pijaki:">

Edytowano przez dinoq1w2e3r4

A nie da się wyczuć ciągu powietrza z któregoś kanału, z którego powietrze jest brane z samochodu do ponownego "wdmuchania" do samochodu?

To chyba głupie pytanie. Ale cieżko rozkręcać schowek za każdym razem jak nam szyby zaparują.

Papieros ? nie! nie palę 4 miesiące i to mogłoby okazać się katastrofalne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

Gość martinezbb

Cały czas mnie to zastanawia że ople mają taki problem z parowaniem. Jeżdziłem astrą II, jeżdze vc, oraz corsą i niestety parują. Miałem dwa fokusy i lagunę i w nich nie były takiego problemu jak z oplami. Tak to z samochodami jest jedne mają taki problem inne inny. Co to było by za życie bez problemów ( takich jak parowanie)

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Coś w tym jest

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale najbardziej Opelki nie lubią brudnego filtru pyłkowego.

Ja w astrze F miałem jeszcze gorzej..niż teraz, więc jest jakiś postęp technologiczny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.