Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest juby

Viki szarpie jak sie rozgrzeje

Recommended Posts

Guest juby

Witam.Niedawno sprowadziłem piękna Vectrę B 99. Autko jest bez gazu silnik 1.6 16V.Była serwisowana w niemieckim ASO, ale od pewnego czasu pojawił się problem: jak autko ma zimny silnik to wszystko jest super, ale jak tylko złapie temperaturę, to przy niskiej prędkości szarpie, chyba że wcisnę sprzęgło, to wszystko wraca do normy, no i oczywiście na biegu jałowym czuć jak silnik lekko szarpie i potrafi gasnąć,

mechanik nie wie co to może być.Proszę was o pomoc.Z góry dziękuję.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by juby

hmm.. zawór EGR sprawdzony ?

nie wywala błędu na kompie ?

Guest dnc

W jakim przedziale obrotów szarpie? Jak pomiędzy 1500 i 2500 to świece. Ja tak miałem tego lata. Auto szarpało jak jchałem na niskich obrotach a kiedy wskakiwałem powyżej 2500 już było OK. Po wymianie świec wszystko wróciło do normy. Jesli to jest szarpanie jak u mnie?

Guest juby

z kompem niby ok, zadnego komunikatu nie wywala,a co do świec to nie wymieniałem, przepatrzę wszystko.A na razie wielkie dzięki za podpowiedzi.pozdrawiam.

Guest pastyl

witam mam to samo na zimnym silniku jest ok jak tylko troche się rozgrzeje zaczyna szarpać przy ruszaniu aż podskakuje wciskam trochę sprzęgło więcej gazu i jest wpożo czuć jeszcze lekkie szarpnięcie przy puszczaniu sprzęgła ale tylko na ciepłym za tydzień szykuje się na krokowca i egr następnie obstawiam poduszki albo sprzęgło

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> silnik 1.6 16 v xel 98r

Sprawdźcie czy sonda działa w pełnym zakresie - może już nie domaga i jest zły skład mieszanki.