Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Lechuu

Nie zamyka czasami drzwi

Recommended Posts

Witam

Dzis zauwazyłem ze czasami centralny z pilota nie zamyka mi drzwi, alarm sie włacza ale drzwi nie zamyka. dzieje sie tak czasami. Czym to moze byc spowodowane ?? Zimnem ?? centralny w aucie mam juz od 3 miesiecy i było wszystko ok teraz jak zimno to nie chce zamykac.

Raz miałem tak ze mogłem centralnym otworzyc ale nie chciał sie wogle zamknac,dopiero chwile odczekałem i wtedy sie zamkną.

Tak normalnie to centralny był pod kluczyk ja dokupiłem tylko centralke na pilota.

Miałem podobny problem w sedanie. Sprawdź przewody w klapie od bagażnika od centralnego. Ja miałem przetarte praewody - z lewej strony gdzie wiązka wchodziła już do za blachę przy błotniku.

Proponuje rowiez sprawdzic zlacza przy przednich drzwiach u mnie było tak ze sie zamykało cale auto a otwierały sie juz tylko jedna drzwi ale to przy kluczyku bo z pilota bez problemu

ale przez lato nic nie było tylko teraz jak sie zimno zrobiło to casami sie nie chce zamknac tylko alarm piknie a nie zamyka/.

K....... dzis juz wogle nie zamyka drzwi, ale alarm działa. Trzeba bedzie wyciagnac centralke

U mnie problemem to , ze silownik klapy bagaznika ciezko chodzil i nie mial sily sie zamknac. Przez to nie zamykaly mi sie drzwi, akurat mialem pod reka inny silownik, wiec go podmienilem i wszystko super chodzi. Jezeli ciezko chodzi moze wystarczy go nasmarowac. Napewno jest problem z ktorym s silownikiem albo zasilaniem do niego.

No dobra ale centralnym z kluczyka zamkne normalnie , wiec wydaje mi sie ze to jednak centralka ???

Guest grzekon

Raczej Ci się wydaje że centralka, ja też bym stawiał że siłownik ale........?.

Ja mam podobnie co zima, jak temp ok. 0 to nie zamknie wszystkich drzwi z pilota. Przy wysiadaniu wciskam i wyciągam przycisk w drzwiach kerowcy i wtedy w 95% zamknie się z pilota.

Dla pewności zerknij do zamka w drzwiach kierowcy - tam jest master, który u ojca miesiąc temu też nie zamykał a powodem był mocno zawalony piachem i syfem właśnie sam zamek. Po dokładnym wyczyszczeniu i przesmarowaniu wszystko chodzi jak masełko.

Guest miisiekVA

Witam a ja mam takie pytanie czy to bedzie pasowac bez problemu do mojej vectry? chcialbym miec zamek na pilota.. ale boje sie ze kupujac to bedzie problem z montazem.

Please login or register to see this link.

Lechu moje zdanie to takie ze gdzies dochodzi ci wilgoc przy centralce i to robi brudną robote ... najlepiej dostac sie do centralki i popatrz czy nie jest mokra gdzies, pozniej posprawdzaj przewody w miejscach gdzie mogly sie przetrzec/złamac to tez moze robic zwarcie gdy jest zimno/wilgotno. pokaz mniej wiecej co to za pilota sobie sprawiles i jaka centralke i powiedz gdzie to montowales ?

Please login or register to see this quote.

centralny ma moze z 3 miesiace a zdjecie centrlalnego zrobie jak bede mógł bo pudełko mam w 2 domu. a gdzie montowany to nie wiem bo to ktos mi zakładał jak robiłem przeglad silnika z wymianą płynów itd...

ja kupiłem go w KIMIE za 98zł

Ja tez do VA kupilem centralke z alarmem i pilotem w Kimie za 98 zł... badziew straszny

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> w zestawie dostales 2 czarne piloty z 4 srebrnymi przyciskami (3 kwadratowe, 1 okragly) ?

zagladales juz cos ? rozkrecałes ? u mnie jeden pilot padł i to po paru tygodniach. sprawdz u siebie drugiego pilota !

Dzis zobaczyłem cos takiego

zamknę drzwi kluczykiem i włacze alarm z pilota i wszystko ładnie dział, i nawet jak przycinse na pilocie otwieranie to otworzy wszystkie drzwi(nie musze otwierac kluczykiem) ale jak chce zamknac z pilota drzwi to juz nie idzie

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> hm... sprawdziłem 2 pilot i jest to samo (nowy nie uzywany). w sobote dopiero wyciagne centralke.

Jeśli masz oryginalną centralkę sterującą zamkiem firmy KIEKERT to stawiam na to, że ta centralka, którą masz z pilotami po prostu nie podaje sygnału właśnie na KIEKERT'a. Prawdopodobnie musisz sprawdzić kable od impulsu 1 sek. tzn, brązowo - biały oraz brązowo - czerwony. Właśnie owe kabelki odpowiadają za zamykanie i otwieranie zamka centralnego w OPLU.

Centralke dokupiłem i przez wakacje jak było ciepło działało super, ale jak grzeje w aucie na nogi to przez jakis czas działa ale pózniej dalej nie działa ale sprawdze tak jak mi powiedziałes

Kolego mam taka centralke

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> super działa i bardzo fajne trwałe piloty . Polecam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

temat już trochę stary, ale może komuś się to przyda;) miałem tak u siebie, otwierać otwierało ale nie zawsze chciało zamykać, problem tkwił w klapie bagażnika w zamku, był zasyfiony, napryskałem do wkładki odrdzewiacza, kluczykiem się pobawiłem, później wd40 i działa. I teraz od czasu do czasu otworzę sobie kluczykiem żeby te zamki sie nie zasyfiały

teraz Ciepło jest to otwiera i zamyka sie bez problemu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie, ale problemu pojawiają się też w bardzo gorące dni - stacyjka

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20"> oraz zimą. Jednak gruntowne przejrzenie zamków i siłowników niemalże w 100 % uchroni przed awarią centralnego. Było kilka przypadków, że siłownik się spalił, bo zawaliło zamek syfem. Ja w paru opelkach już zamki czyściłem. Tzn, rozbierałem na części i przemywałem. Chodzą jak lalunie teraz

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest mariush64

podepnę się bo temat podobny tylko na odwrót zamyka za każdym razem ale za to nie zamyka centralny z pilota.Pozdrawiam