Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest miisiekVA

Brak zasilania bezpieczników

Recommended Posts

Guest miisiekVA

Witam

Mam taki problem w Vectrze A 1.8 95r. Otóż niektóre bezpieczniki w skrzynce pod nogami nie są w ogóle zasilane. Auto można normalnie użytkować ale fakt jest taki że w ok 5 bezpiecznikach nie wiem za co odpowiedzialnych nie ma prądu. Na liczniku po przekreceniu kluczyka zapalaja sie standardowe kontrolki olej, hamulec reczny, ladowanie, ale wszystko gasnie po odpaleniu:) oczywiscie to normalna reakcja ale czy moze powinno cos jeszcze sygnalizowac swoja obecnosc w aucie w postaci swiecacej kontrolki? Auto wyposażone jest w 2xairbag, ABS, i el lusterka. Na koniec jeszcze dodam ze wlaczniki swiatla zamontowane w slupkach dzialaja tylko po lewej stronie... prosze o jakies sugestie, chetnie udziele odpowiedzi na pytania o rzeczy których nie zawarłem w tym tekscie

Rocznik 1995, jeszcze przypomniało mi się o jednej rzeczy... mianowicie po włączeniu świateł nie działa obrotomierz.. i w ogóle jest jakoś ciemno po lewej str licznika. Żarówki były w porządku - sprawdzałem przy wymianie linki predkościomierza.

Edited by miisiekVA

Sprawa z pozoru prosta- samochod posiada cala (lub czastkowa) instalacje pod inne wyposazenie. np. podgrzewane siedzenia, elektryczne szyby itp. U siebie w standarcie mam elektryczne i podgrzewane lusterka- dodatkowo kompletna instalka pod BC, instalka pod el. szyby (bez okablowanych drzwi).Bezpieczniki sa wpiete- tyle ze nie podlaczone- tak jak u Ciebie.

Pozdrawiam.

p.s. Podaj rocznik auta- to znajdziemy dokladny opis i rozpiske twojej skrzynki bezpiecznikow.

Edited by recces

recces nie tak do końca. Skoro po włączeniu świateł nie działa obrotomierz (czy samo oświetlenie obrotomierza?) to oznacza że masz pokopaną elektrykę i albo ktoś coś kombinował przy skrzynce bezpieczników albo coś jest źle podłączane. Powiedz mi kolego misiekVA czy jak wymieniałeś linkę to patrzyłeś ile kostek masz wpiętych z tyłu zegarów? Jedną, dwie a może trzy?

Edited by Żywcia

Guest miisiekVA

Mam dwie kostki jedna "pionowa" druga "pozioma" wyglada tak jak na schemacie który jest dostepny w poradach.

W ogóle nie działa obrotomierz jak są włączone światła i nie jest oświetlona ta część w której znajduję się obrotomierz wraz z kawałkiem licznika.

Edited by miisiekVA

Please login or register to see this quote.

W tym wypadku brakuje Ci masy na części obrotomierza. Jak masz wyłączone światła, to masz pseudo masę przez żarówki, jak włączysz postojowe to pojawiaCi się tam + i ....qpa. Posprawdzaj masę na części obrotomierza.

Guest miisiekVA

Wszystko pięknie ale ja sie nie znam w ogóle na elektryce:) jakim przewodem podlaczona jest masa, a może lepiej samemu tego nie ruszać? prosiłbym o jakiś opis co należy zrobić .

Please login or register to see this quote.

Oj tak, jak masz zgrzebać coś a potem elektryk ma z Ciebie wykasować niebotyczne kwoty, to sobie daj spokój. Chyba lepiej na tym wyjdziesz, jak od razu poszukasz dobrego i zaufanego autoelektryka, który za dobrą kasę Ci to porobi i będziesz mieć spokój. Co do poduszki i abs'u to są odrębne kontrolki tych urządzeń. Są one po prawej stronie licznika. Masz fotkę mojego, to sobie porównaj:

wyposażenie "dużo nadprogramowe":

Please login or register to see this link.

wyposażenie "nieco nadprogramowe":

na tym obrazku masz 3 kontrolki w prawym dolnym rogu od: ABS, PASY, PODUSZKA