Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość miisiekVA

Brak zasilania bezpieczników

Polecane posty

Gość miisiekVA

Witam

Mam taki problem w Vectrze A 1.8 95r. Otóż niektóre bezpieczniki w skrzynce pod nogami nie są w ogóle zasilane. Auto można normalnie użytkować ale fakt jest taki że w ok 5 bezpiecznikach nie wiem za co odpowiedzialnych nie ma prądu. Na liczniku po przekreceniu kluczyka zapalaja sie standardowe kontrolki olej, hamulec reczny, ladowanie, ale wszystko gasnie po odpaleniu:) oczywiscie to normalna reakcja ale czy moze powinno cos jeszcze sygnalizowac swoja obecnosc w aucie w postaci swiecacej kontrolki? Auto wyposażone jest w 2xairbag, ABS, i el lusterka. Na koniec jeszcze dodam ze wlaczniki swiatla zamontowane w slupkach dzialaja tylko po lewej stronie... prosze o jakies sugestie, chetnie udziele odpowiedzi na pytania o rzeczy których nie zawarłem w tym tekscie

Rocznik 1995, jeszcze przypomniało mi się o jednej rzeczy... mianowicie po włączeniu świateł nie działa obrotomierz.. i w ogóle jest jakoś ciemno po lewej str licznika. Żarówki były w porządku - sprawdzałem przy wymianie linki predkościomierza.

Edytowano przez miisiekVA

Sprawa z pozoru prosta- samochod posiada cala (lub czastkowa) instalacje pod inne wyposazenie. np. podgrzewane siedzenia, elektryczne szyby itp. U siebie w standarcie mam elektryczne i podgrzewane lusterka- dodatkowo kompletna instalka pod BC, instalka pod el. szyby (bez okablowanych drzwi).Bezpieczniki sa wpiete- tyle ze nie podlaczone- tak jak u Ciebie.

Pozdrawiam.

p.s. Podaj rocznik auta- to znajdziemy dokladny opis i rozpiske twojej skrzynki bezpiecznikow.

Edytowano przez recces

recces nie tak do końca. Skoro po włączeniu świateł nie działa obrotomierz (czy samo oświetlenie obrotomierza?) to oznacza że masz pokopaną elektrykę i albo ktoś coś kombinował przy skrzynce bezpieczników albo coś jest źle podłączane. Powiedz mi kolego misiekVA czy jak wymieniałeś linkę to patrzyłeś ile kostek masz wpiętych z tyłu zegarów? Jedną, dwie a może trzy?

Edytowano przez Żywcia

Gość miisiekVA

Mam dwie kostki jedna "pionowa" druga "pozioma" wyglada tak jak na schemacie który jest dostepny w poradach.

W ogóle nie działa obrotomierz jak są włączone światła i nie jest oświetlona ta część w której znajduję się obrotomierz wraz z kawałkiem licznika.

Edytowano przez miisiekVA

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W tym wypadku brakuje Ci masy na części obrotomierza. Jak masz wyłączone światła, to masz pseudo masę przez żarówki, jak włączysz postojowe to pojawiaCi się tam + i ....qpa. Posprawdzaj masę na części obrotomierza.

Gość miisiekVA

Wszystko pięknie ale ja sie nie znam w ogóle na elektryce:) jakim przewodem podlaczona jest masa, a może lepiej samemu tego nie ruszać? prosiłbym o jakiś opis co należy zrobić .

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Oj tak, jak masz zgrzebać coś a potem elektryk ma z Ciebie wykasować niebotyczne kwoty, to sobie daj spokój. Chyba lepiej na tym wyjdziesz, jak od razu poszukasz dobrego i zaufanego autoelektryka, który za dobrą kasę Ci to porobi i będziesz mieć spokój. Co do poduszki i abs'u to są odrębne kontrolki tych urządzeń. Są one po prawej stronie licznika. Masz fotkę mojego, to sobie porównaj:

wyposażenie "dużo nadprogramowe":

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

wyposażenie "nieco nadprogramowe":

na tym obrazku masz 3 kontrolki w prawym dolnym rogu od: ABS, PASY, PODUSZKA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.