Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

cen001

Wymiana oleju w automacie

42 posts in this topic

Witam!

Kupilem Signum 2,2DTI rok2004 z automatyczna skrzynia biegow, przebieg 105tys, w ksazce nie a wpisu o wymianie oleju w tej skrzyni. Kiedy prawidlow powinna byc pierwsza wymiana oleju i co ile nastepne?

Pozdrawiam cen001

0

Posted (edited)

Please login or register to see this quote.

cześć

chyba w zły teamt wpadłeś, bo tu jest Vectra A a nie C przeniesiono - dzięki admin

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

jeżeli chodzi o wymianę oleju to z tego co pamiętam to co 60.000 km

z dobraniem oleju też bedziesz długo sie zastanawiać, bo co mechanik to inna bajka,

comma AQM

Please login or register to see this link.

Granville ATF

opie oils

pamiętaj o filtrze, chociaż to niby nie jest normalnie zalecane, ale jak olej zawiera opiłki czy jakieś inne brudy to raczej trzeba i filtr wymienić, ja u siebie nie robiłem.

Edited by paparas
0

w 1.9 cdti skrzynia AF40 6 biegowa co ~70k km

jesli produkcja 2004 to niech tez ci sprawdza przewody do chlodnicy skrzyni

pzdr Pawel

0

W instrukcji jest ze w tych skrzyniach (AF33) po 200 tys km.

Chociaz zadnych negatywnych objawow nie mialem, to wymienilem po 130 tys i juz olej byl przebarwiony. Nie znalazlem w swojej okolicy warsztatu, ktory wymienia olej w skrzyni metoda dynamiczna, wiec wymienialem metoda normalna dwa razy (spuszczenie oleju z miski skrzyni, bylo ok. 3.5 l, zalanie nowym, wlaczenie i praca z przelaczaniem dzwigni we wszystkie przelozenia (lacznie z opcja tiptronic 1,2,3,4,5) przez jakies 3 min, ponowne zlanie oleju z miski i ponowne zalanie nowym)

Zalewalem olejem GM Dextron III.

Teraz bede wymienial po roku - olej nie jest drogi a wymiana (jak opisalem) u znajomego mechanika 50zl.

Filtra sie w tych skrzyniach nie wymienia - jedynie w czasie remontu skrzyni.

Pozdr

0

Posted (edited)

Czy ktos moze polecic warsztat do wymiany oleju w automacie okolice katowic, sonowiec, itp.

Pozdr.

Edited by Petrol
0

Posted (edited)

Zapytaj użytkownika: Seba_M - On pisał tu gdzieś że wymieniał oliwe i jest chyba ze Śląska.

Można by zrobić z tego tematu miejsce - listę firm z całego Polandu gdzie ludzie polecają wymieniać oliwe w ASB? Co o tym myślicie?

Edited by Jesse James
0

Dolnysląsk - ASO Głogów, skrzynia działa więc poradzili sobie.

0

Posted (edited)

Zurominek okolicy Mlawy...Kompleksowa naprawa Asb od lat,uwazam ze to fachowy serwis....

Edited by Irmi
0

Posted (edited)

Urbaniak Robert, Uryga Roman - Mechanika pojazdowa Września, ul. Żagańska 1 - wymieniali w mojej olej 2 lub 3 razy od 2000 roku i wszystko śmiga.

Edited by bananana
0

nie neguje,ale chodzi o Vc-tutaj wymiana oleju skomplikowana,duzo problemow ze skrzynia zaczelo sie po zmiane oleju przez malo fachowa bande...

0

witam dotąd zawsze sam wymieniałem olej w automacie, w swojej byłej omedze w chryslerze voyagerze, 300m i ostatnio w pacifice ojca.

W omedze nie było miarki ale lało się pod korek, odpowietrzało i dolewało pod korek, dokładnie 0,5cm poniżej poziomu wlewu oleju który był umieszczony z boku skrzyni.

Voyager i 300m ma bagnet więc nie ma problemu,

a w pacifice jest tylko rurka bagnetu nie dali, ale pojechałem do serwisu żeby sprawdzili poziom oleju w skrzyni, następnie oznaczyłem poziom oleju na bagnecie oleju silnikowego.

Teraz mam vectre z 1.9cdti z automatem 6 biegowym, oglądałem sobie tą skrzynie i od spodu widzę korek spustowy, od przodu jest miska ale z forum wiem że filtra oleju tam nie ma (tam jest umieszczony sterownik). i od góry widzę że chyba jest wlew.

Ale w jaki sposób sprawdzić poziom oleju w skrzyni, jak to robi serwis może ktoś kiedyś widział???

i czy to co wygląda jak wlew oleju w skrzyni do wlew???

ktoś może sam zmieniał olej w tej skrzynce to mógł by opisać jak to zrobić fachowo???

wiem ze w nowoczesnych skrzyniach podłącza się komp żeby określić dokładnie temperature oleju i dopiero wtedy sprawdza się olej w skrzyni???

0

przy AF40 nie ma latwodostepnego bagnetu do sprawdzania poziomu

wiecej nie wiem bo olej mi wymieniali, pamietam ze gosc mial wezyk z lejkiem bo dostgep nie jest najlatwiejszy

pzdr

0

Posted (edited)

w książce sam naprawiam jest napisane o podwójnym korku spustowym w którym jest kontrolka (rurka)poziomu oleju

po zlaniu oleju znajdującego się powyżej tej kontrolki trzeba dolać odpowiednią ilość w zależności od temperatury oleju.

w przyszłym tygodniu będę się temu baczniej przyglądał.

Witam wymieniłem olej (część oleju) w swoim automacie samodzielnie,

koszt oleju 120zł 3 litry, + 0zł wymiana + satysfakcja i ok 1/2h

Ogólnie żadnej filozofii nie ma, od dołu mamy podwójny korek,

1. najpierw torxem wykręcamy korek z rurki pomiarowej wysokości oleju ze skrzyni,

2.następnie imbusem odkręcamy korek,

3.zlewa nam się ok 2,5 - 3l oleju.

4. zakręcamy korki.

5.następnie od góry mniej więcej na wysokości +bieguna akumulatora znajduje się korek wlewu oleju do skrzyni (duży torx chyba 40 lub 45) wlewamy 3 l oleju, zakręcamy korek

6. później zrobiłem trase ok 60 km.

7. po takiej trasie olej jest dobrze rozgrzany, odkręciłem korek z rurki pomiarowej spuściłem nadwyżkę oleju, zakręciłem korek

8. następnie dolałem tyle oleju co w książce sam naprawiam (przy rozgrzanej skrzyni) zalecają t.j.1,18dm3

Edited by opelvectrac
0

jestem za tym by takie miejsca FACHOWEJ obsługi promować na forum>Większość z nas jest chyba gotowa zapłacić ciut więcej ale spać spokoje oczywiście jak już nacieszy się jazdą.

niestety dotąd trafiałem na samych kiepskich mechaników i szukam kogoś dobrego w okolicach Leszna.

0

Witam

Prosze o poradę kupiłem Vc 2,2 z automatem , po wypadku , chłodnica uszkodzona , więc bedzie potrzebna wymiana, poradźcie jak to fachowo wykonać, Dodatkowo w chłodnicy która kupiłem sa poprzecinane uszczelki od nakrętek przewodów olejowych ze skrzyni , czy to się da wymienieć , bardzo prosze o pomoc.

0

czy spuszczałeś olej z tej rurki na zapalonym silniku ?

0

U mnie jak wymieniali olej w skrzyni AF-40 (warsztat od skrzyń we Wrocławiu działający od 1992 roku) to najpierw spuścili olej wykręcając oba korki spustowy i kontrolny na dole skrzyni. Następnie zalewali olej przez korek od góry na torx 45 lub 50 lejkiem z wężykiem podobno weszło ok. 5 litrów. Samo wlewanie oleju wyglądało tak: (przy wkręconej tylko rurce kontrolnej) przy wyłączonym silniku wlewanie do przelania przez rurkę, następnie po włączeniu silnika znowu do przelania, następnie przełączając skrzynie D,R itd. wrzucamy na N lub P i dolewamy do przelania. Zakręcamy korek spustowy i wyłączamy silnik. Z tego co jeszcze się dowiedziałem olej tylko syntetyk do tej skrzyni i wg książki serwisowej wymiana oleju co 80 tyś. ale tylko pierwsza, kolejne co 40-50 tyś. bo nie wymienia się filtra oraz całego oleju - podobno w tej skrzyni jest ok. 7 litrów. pozdrawiam

0

Powitac wszystkich! tak z ciekawosci dzisiaj obejzalem swoja skrzynie i nie zauwazylem zadnej rurki (opel signum 2.2benzyna skrzynia japonska a modelu nie znam). Z tego co w ksiazce wypisali to korek wlewu jest pod ciegnem zmiany biegow ktore to trzeba zciagnac przed odkreceniem tego korka, a stan sprawdza sie bagnetem na uruchomionym silniku.

tez przymiezam sie do samodzielnej wymiany bo raczej nikt w moim aucie tego nie robil( jestem 3 wlascicielem a ksiazki serwisowej brak)

moze ktos opisze lub posiada fotki gdzie i co i czy warto samemu sie za to zabierac?

dodam ze rok autka 2004 przebieg 96000km. prosze o jakies instrukcje!

0

te 5 litrów ? mi weszło 3 skrzynia taka jak twoja

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

I co zrobisz z tym olejem po wymianie? Spuścisz do studzienki? Czasy dłubania z młotkiem przy maluchu dawno się skończyły. Kupiłeś furmankę z automatem i innymi bajerami a olej będziesz pod blokiem zmieniał podnosząc auto na drewnianych kołkach?

Wymiana w serwisie nie jest kosztowna i przede wszystkim bezpieczna dla środowiska.

0

Jak ktoś ma piecyk na olej przepracowany to jest usprawiedliwiony w kwestii pozbycia się kłopotu ?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

W salonie powinni pytać: "Będzie pan olej sam zmieniał czy odwiedzi pan nasze ASO? Bo jeśli sam to dorzucimy gratis piecyk na zużyty olej."

I tyle w temacie.

0

Hahaha jaki Ty jesteś dowcipny, a co powiesz jak ktoś ma dostęp do podnośnika, ja np. umawiam się z kolegą, który ma warsztat, wjeżdżam autem na podnośnik i robię sam - bo lubię, a akurat wymiana oleju w moim automacie jest bardzo prosta.

Mam skrzynię AF33 i mogę tylko podpowiedzieć, że łatwiej wlać olej przez bagnet niż przez otwór wlewowy, bo się nie zapowietrza.

Akurat robiłem to niedawno i nic trudnego, trzeba tylko znaleźć bagnet od skrzyni i go wykręcić (ręce trochę poobcierane ale co tam, nie ma to jak satysfakcja)

Także nie krytykuj, bo to niewiele ma wspólnego z pomocą.

0

Nikogo nie krytykuję - to po pierwsze.

Ja sam dłubię przy samochodzie ale akurat brudną robotę zostawiam mechanikowi. Gdzie niby olej miałbym zlać?

Pomóc można ale z sensem. Z tym akurat to bym człowiekowi nie mieszał w głowie tylko polecił sprawny warsztat w okolicy. Zapłaci 50 zł za wymianę i ręce będzie miał czyste tym bardziej jak wprawy nie ma w temacie to po drugie.

0