Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
ozzy

Czyszczenie skorzanej tapicerki czym ?

Polecane posty

Witam

Czy ktos z Was mial okazje czyscic skore najlepiej jasna jakims specyfikiem godnym polecenia ? Wszystkie srodki ktore udalo i sie zaobserwowac w kilku sklepach sluza bardziej do konserwacji niz czysczenia. Kupilem nawet produkt

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

poniewaz wydawalo mi sie ze najlepiej wyjdzie ale rezultat sredni.

Mobilki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> doradzcie jakis srodek do czyszczenia skory a nie jej konserwacji.

Gość elektryk27

Ja czyszczę ludwikiem z wodą , wycieram do sucha i smaruję olejkiem shella , a następnie suchą szmatką szlifuje i koniec...

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zubek, w zadnym z linkow powyzej nie ma ani jednej informacji o srodku ktory czyscilby skore. Mi nie chodzi o sama pielegnacje czy nablyszczenie etc tylko o cos co by ja ladnie w zakamarkach doprowadzilo do stanu jaki bedzie mnie w 100% satysfakcjonowal.

Elektryk, jakos nie bardzo ufam ludwikowi + wodzie. Nie przekonasz mnie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

TURTLE WAX

Leather Cleaner & Conditioner.

Polecam!!!

Loboz, z samej nazwy widze ze to nie jest strikte srodek czysczacy tylko przy okazji 'odzywka' dla skory. Podziel sie uwagami odnosnie stosowania tego srodka. Doczyszcza on pozadnie czy tylko udaje ze cos robi ?

moim zdaniem po zastosowaniu tego preparatu skóra jest czysta i elastyczna i przede wszystkim dobrze zabezpieczona.

Podziekowal slicznie. Chociaz niewiem, nie jeste przekonany do czegos co robi wiecej niz jedna rzecz naraz. Wychodze z zalozenia ze jak cos jest do wiecej niz jednej rzeczy jest po prostu do du*& ale skoro mowisz ze cos tam daje to moze sprobuje.

Gość tedi vb

A ja mogę powiedzieć z doświadczenia (pracowałem w myjni ręcznej), że najlepiej czyści szare mydło.

Miękka gąbka, 5 l ciepłej wody i kostka mydła wrzucona do wody.

Na prawdę nie widziałem lepszego środka, a różne testowałem.

AUTO-GLYM leather soap

łoboz ma racje też kupiłem żółwika i jestem zadowolony.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Moby, a gdzie to mozna dostac bo przepatrzylem alledrogo i nic.

kup zółwika

Kupie, uzyje i dam znac jak to u mnie sie spisuje.

Dzieki Moby. Pozdrawiam

Najlepszy preparat jaki stosowałem do tej pory to Gliptone. Np to

Używałem Turtle i bez rewelacji na skórze (za to środek do plastików zostawił białe ślady!). AutoGlym było lepsze, ale nie umywa się do Gliptone.

Krótko o produkcie. Jest to zestaw zaaprobowany przez zrzeszenia aut klasycznych i luksusowych. Używają tego w serwisach Astona Martina, Bentely, R&R i Jaguara. Poza tym użytkowicy aut klasycznych (a jest ich sporo w UK) używają tylko tego (to od nich dowiedziałem się o tym środku). To do czego podałem link jest podstawowym zestawem do mycia i konserwacji. Firma ma w ofercie jeszcze wiele innych środków (np farbowanie bardzo zniszczonej skóry), ale te wystarczą.

Płyn do czyszczenia nie jest agresywny, więc nie liczyłbym na wyczyszczenie głębokich plam, ale radzi sobie bardzo dobrze z większością tego co jest na tapicerce. Conditioner ma ładny zapach skóry który utrzymuje się miesiącami. Tylko po tym środku pęknięcia się poważnie zmniejszyły, a skóra nabrała ponownie swojej faktury. Jest matowa jak nowa skóra w aucie. Jest znów miękka i dużo bardziej elastyczna niż przy innych środkach. No i ten zapach...

Niestety, w UK zestaw kosztuje tylko 7-9 Funtów co jak widać jest prawie dwukrotnie tańsze od tego w Polsce...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Polska to teraz bogaty kraj.

Gość Kołcz

Zgadzam sie z kolega najlepsze co jest to szare bydło, miekka gabka lub jak masz wieksze zabrudzenia to w miare miekka szczotka. Potem kup jakis preparat nawilzajacy i bedzie super

Co prawda w samochodzie jeszcze tego nie robilem, ale na wiosne mnie to będzie czekało.

Czyscilem skórzane sofy itp i przed nawilżeniem powinno sie zmyc powierzchniowy brud, który usówałem lekkp nawilżoną sciereczką w letniej wodzie z dodatkiem szarego mydła, które jest delikatne w porównaniu do dzisijszej chemi i nie wysusza tapicerki. Potem można balsamowac wg uznania.

Woda i skóra to złe połączenie.

Edytowano przez Stettin

no najlepiej wetrzec ten brud bardziej wraz ze srodkiem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

zastanawiam sie jak fachowcy piora to odkurzaczami pioracymi, gdzie jest duze nawodnienie czysczonego przedmiotu.

Gość havai

Tu znajdziesz odpowiedz:

dzinks.

Wczoraj dopiero w dzien widzialem swoje wnętrze i musze powiedziec, ze troche sie przybrudziło przez warunki zimowe itp.

nie wiem czy sie podejme sam kompleksowego prania itp. orientuje sie ktos ile firmy za to biorą? u mnie zawolali 170zl za mycie z praniem.

Ja pierdziu .... 170 niezła kwota

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">:)

Kupiłem szare mydło szt 2 - 7 zł ...0,5 kostki do słoika 1 litr zalałem wodą i po 2 dniach powstało swego rodzaju masło którym potem szczoteczką do rąk czyściłem całe wnętrze po kawałku - wyczyścić i potem do sucha (w moim przypadku stary ręcznik) następnie po ładnym doczyszczeniu (a schodzi z beżu naprawdę elegancko ) wszystko jeszcze mleczkiem żółw i gotowe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">:) koszt : 7+40 = 47 reszta to 1,5 h mojej pracy .

P.S. Mydło doskonale czyści także plastiki tą samą metodą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">:)

Efekty u mnie :

u nas w kaliszu jedna z firm do odkurzaczy pioracych jak i reczngo mycia stosuja srodki firmy tenzi ogolnie dostepne profesionalne srodki czyszczace

mi czyscili wlasnie nimi podsufitke i skore efekt przeszedl moje oczekiwania

Czesc chlopaki

Mam taki problem.Kupilem jakis czas temu skórzane fotele do mojego auta i fotel pasażera i kierowcy są lekko wytarte, jak to przy normalnym użytkowaniu.

I chodzi mi glownie o to żebym sie dowiedzial jaki jest dokladnie kolor skóry, żeby moc dobrac odpowiedni kolor farby do odrestaurowania.

Dzwonilem do salonu vauxhall-a i w jednym podano mi taki numer T6R a w drugim salonie cos takiego XXFS.Chcial bym zaznaczyć ze skóra jest kolotu beżowego.Nie wiem czy w Vectrach B byla jasna skóra w jednym odcieniu czy może w kilku.Misiek_pl a ty jaki masz kolor,znaczy chodzi mi o jakis numer.

Prosil bym o jak najszybsza odpowiedz

z Góry Dziekujęęęęę!!

Odpowiem ci ok 10 bo mam jeszcze boczki tam od tyłu jest info chyba ale sprawdź sobie bo ja mam skórę z wersji Design i to nie jest taka skórka jak ogólnie była w VB ..ale kolor wydaje się taki sam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.