Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Yanic

siatka pionowa grodziowa w kombi

Recommended Posts

Witam,

mam prosbe, prosze o foty zwiazane z tylna siatka pionowa grodziowa w VC Kombi - prosze szczegolnie o mocowania...

Pozdrawiam i wielkie dzieki.

dolne mocowanie wygląda tak jak mocowanie rolety (jest specjalne miejsce na prowadnicach) a górne wygląda tak samo jak w VB/astrze. Powinny być otwory/uchwyty mocujące w podsufitce (opcja ale można dołożyć, gdzieś nawet widziałem instrukcję montażową z numerami częsci itp.)

fotka ogólna jest tu:

Please login or register to see this link.

Edited by zubek73

moze jakas fotke gornego mocowania macie - podobno jest w czesci podsufitki przy slupku... ale jak to wyglada?

Są dwa miejsca. Nad zagłówkami i nad słupkiem między dźwiami. Mocowania są plastykowe przykręcane na torx do karoserii w tej samej linii co rączki. Musisz dokupić gdzieś takie mocowania tylko uważaj bo są dwie głębokości ponieważ tapicerka nad tylnymi zagłówkami jest więcej oddalona niż nad słupkiem. Mało tego najlepiej sprawdź czy masz w ogóle przyspawane mocowania śrub do karoserii. Sprawdzisz to tylko odchylając podsufitkę. Nie próbuj wkładać jakiś podrubek bo zeszpecisz całą podsufitkę. Najlepiej kup coś takiego w ASO bo jak widać nie wszystkie modele mają takie mocowania. Jeżeli poczekasz do jutra to zrobię ci fotki jutro ponieważ mam coś takiego i niedawno właśnie odkręcałem je jak montowałem oświetlenie nad tylną kanapą.

Pozdr.

Please login or register to see this quote.

Tu:

jest (kiedyś mi się trafiła przypadkowo) nawet instrukcja montażu ze wszystkimi detalami - numery części, rysunki itp

ale nie mam czasu jej szukać w tym "tłumie" pdf-ów (jest zdaje się gdzieś pod koniec listy) - jak chcesz to szukaj i wrzuć na forum

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by zubek73

OK, wg powyzszych wskazowek:

dzieki i pozdrawiam.

a czy ktos sie orientuje jak zdobyc te szablony do wykrawania tych otworow w podsufitce (link do instrukcji powyzej)???

pozdrawiam

w ASO mają.

Yanic masz już siatkę ?

Edited by kberest

mam ale nie mam tych szablonow - wystarczyloby mi ksero... lub skan na A4 zeby trzymalo skale...

Kupiłeś nową, czy "używkę" ?

możesz zdradzić w jakiej cenie ?

za 200 nowa uzywke 2008, ale nie mam tych szablonow (mam nadzieje ze kazda buda ma juz gotowe pod spodem miejsca na przymocowanie zaczepow - na 1 srube)

to jak, ktos poradzi, moze ma dostep i moze skan zrobic...

Edited by Yanic

A po kiego Ci ten szablon?. Zajrzyj czy masz mocowanie. Przyłóż uchwyt (ewentualnie złap wkrętem przez podsufitkę żeby siedział na miejscu), obrysuj uchwyt i tnij.

Ewentualnie jak sobie nie poradzisz mogę porobić jakieś pomiary i wrzucić.

Myślałem, że wszystkie szklarnie mają tą siatkę w standardzie.

ups... to moge nie miec mocowania...

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

no i jak zajrzec i wyszukac te mocowania - bo jakos ciezko... jak powinny wygladac abym nie bladzil?

Edited by Yanic

nie wiem - trzeba zajrzeć/wymacać pod podsufitkę. Ja nie sprawdzałem u siebie (tez nie mam uchwytów). Najlepiej jakby ktoś kto ma wymontował na chwilę i chociaż w przybliżeniu (mierząc np. linijką) podał namiary na te mocowania. Wtedy łatwiej będzie ale generalnie myślę, że po tych rysunkach z instrukcji tez dojdziesz..

Edited by zubek73

chyba sa..., troche trudno bylo zajrzec ale od strony klapy mozna tylko (troche demontujac) i kurtynu zaslaniaja - trzeba bedzie uwazac aby nie naruszyc przy wycinaniu...

to moze ktos ma dojscie do tych szablonow (2 rodzaje), albo zrobi foty z metrowka i zwymiaruje...

A jeśli można wiedzieć, to gdzie kupiłeś tą siatkę?

witam ja mam taką siatkę a uchwyty jak się montuje to jest tzw wzornik i w/g niego się wycina te otwory (wzornik jest w kpl. z uchwytami) jedno mocowanie jest za tylną kanapą drugie mocowanie za przednimi siedzeniami to tak w skrócie pozdrawiam adi+

Edited by adiplus

na allegro rzecz jasna - praktycznie nowka... pozdr

Yanic a cenę możesz zdradzić?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A gdzie mozna zakupić mocowania do tej siatki? Proszę ew. o numer katalogowy tych mocowań, bo ten podany wyżej przez Yanica (1707941) kosztuje 375 zł, a wydaje się to nie możliwym, bo cała siatka kosztuje w ASO 600 zł.

W piątek będę "zwalał" podsufitkę, przy okazji chciałem zainstalować te mocowania, bo może w przyszłości też zakupię sobie taką siateczkę, bo nie chcę już jeździć z kratą grodziową!

Edited by bajtek

ups... skleroza

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

bo to prawda bajtek, tyle to kosztuje ponad 300 zeta za uchwyty

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">
, też myślałem że ktoś żartuje ale nie ... są dostępne w oplu (ja nie szukałem) kupiłem w serwisie i tam zamontowałem. Montaż polegał na przyłożeniu wzornika (dostępny w kpl.) nacięciu i wycięciu profila wkręceniu śruby do otworów montażowych w karoserii samochodu, cała operacja trwała 30 min. nie trzeba ściągać podsufitki. pozdrawiam adi+

tylko nozyk ustawic na max 20mm i uwazac bo pod spodem sa kurtyny - tak na marginesie, jeszcze nie zakladalem ale widzialem jak szukalem mocowan w nadwoziu pod tapicerka...

p.s. mam odrys szablonu, wiec jak sprawdze to wrzuce skan...

Yanic, pls wrzuć ten szablon, albo na PW.

Druga sprawa - gdzieś wyczytałem, że nie wszystkie szklarnie VC mają otwory montażowe do siatki? Czy to prawda?