Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Miskovsky

VC Skrzynia biegow

Recommended Posts

Guest Miskovsky

Witam!

Mam Viki C z silnikiem 1.9 cdti skryznia f40(6 biegow) Mam problem bo wszystkie biegi wchodza ciezko a zwlaszcza, gdy robie to szybko. Chcialem sie dowiedziec czy to cos zlego, a jezeli tak to co moze byc tego przyczna(czy to moze byc wysprzeglik) i jakie moga ewntualne koszty naprawy.

Z gory dzieki za pomoc.

Jaki przebieg ma auto?? może sprzęgło się kończy.

Na moje oko koło dwumasowe woła o wymiane.

Jak będziesz potrzebował wysprzęglik to mogę załatwić w dobrej cenie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jak coś to pisz.

Guest Miskovsky

Samochod ma przebieg 114 000 i 3 lata.

Mam podobną przypadłość na biegach 2-3, przy szybkim przełączaniu skrzynia stawia opory. Gdy robię to stosunkowo wolno nie ma problemów, ale wydłuża to czas przyspieszania auta. Żadnych zgrzytów i dzięków typowych dla jakiegokolwiek uszkodzenia skrzyni nie słyszę... Czy to faktycznie wina sprzęgła? Auto ma 157 tys. km przebiegu... Proszę o opinie i komentarze... Dziękuję...

Guest GT-3000

nie będę tworzyć nowych postów....mam pytanie:czy ktoś już sam sprawdzał w swojej VC 1,8 poziom oleju w skrzyni biegów?czy jest jakiś koreczek rewizyjny z boku skrzyni (tak jak to było w starszych oplach) ???

mam obawy że u mnie jest mało oleju....wycieków nie widać ale obudowa skrzyni jest z jednej strony troszeczkę "wilgotna"...w dodatku zaczynam słyszeć szumy w skrzyni przy przyspieszaniu i przy hamowaniu silnikiem.....nie jest to głośne ale słychać

Please login or register to see this quote.

W Oplach nie ma możliwości sprawdzenia oleju w skrzyni (manualna skrzynia) od chyba 1995 roku albo i wcześniej.

Oleju również sie nie wymienia chyba ze podczas naprawy głównej skrzyni biegów.

Guest GT-3000

miałem VB 1,7TD i tam był z boku korek rewizyjny-korek przez który pompką olej się wlewa...po odkręceniu korka olej miał być na równi z tym otworem.......skrzynia też była bezobsługowa ale z powodu wycieku oleju miałem z nią trochę zabawy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ciekawe od której strony jest koreczek olejowy skrzyni w 1,8 GTS??

W 6-cio biegowych skrzyniach F40 nie ma korka rewizyjnego. Żeby sprawdzić ilość oleju należy go spuścić i zmierzyć objętość. W F40, jeśli dobrze pamiętam to około 0.7l.

sprawdzanie wg mądrej książki:

Please login or register to see this attachment.

Guest GT-3000

więc jest korek kontrolny poziomu oleju(albo przez otwór czujnika wstecznego)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

muszę poszukać jakie jest oznaczenie skrzyni w 1,8GTS

F17

Guest GT-3000

chyba jednak to nie skrzynia biegów szumi w mojej VC.....pewnie wysprzęglik szumi(ołożyskowanie się zużyło)

objaw jest następujący:

-podczas jazdy na wyższych biegach i niższych obrotach najbardziej słychać szum (jak by ze skrzyni biegów)

-podczas hamowania silnikiem szum jest największy (w zakresie poniżej 2500obr/min)

-podczas hamowania silnikiem wciskam sprzęgło i szum znika (skrzynia pracuje)

-podczas jazdy np na V-biegu ok 60km/h wciskam sprzęgło i szum znika

aktualny przebieg 131kkm.

może mieliście już coś podobnego?

A ja mam pytanie trochę z innej beczki, które silniki benzynowe w VC miały skrzynie 6-cio biegowe?

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

F40:

Signum, Vectra C

Z28NEL, Z28NET F40CR CW 3,55

Z20NET (-51094837) F40CR ML 3,91

Z20NET (51094838-) F40CR E8 3,91

+

AF40 (6 biegowy automat)

Signum, Vectra C Z28NEL, Z28NET PH 93174187 3,20

Edited by zubek73

Dzięki Zubek! Po liftingu tylko silniki 2.0T i 2.8T wychodziły z takimi skrzyniami, a przed liftingiem nie występowała. Chodziło mi właśnie o potwierdzenie tej informacji.

Edited by bajtek

sory za odkopanie

Czyli nie było 2,0T w automacie tak?

Edited by Holubek

2.0T występowały tylko z manualną skrzynią

Witam, a czy ktoś próbował zamienić skrzynie w 2.0 turbo z f40cr na f40wr  z28 czy z32 albo z diesli, czy maja taki sam dzwoni i bez problemu można podmienić, .

i ktos ma informacje jaka będzie różnica w predkościach przy zamiania skrzynie cr na wr.

Ja zmieniłem. Dzwon trzeba przełożyć najlepiej bieżnie łożysk też, ale w moim przypadku łatwo wyszły. Żeby tempomat działał, trzeba potem soft w sterowniku zmienić. Reszta jest ok.

Ja mam z 2.8, czyli też cr, ale z innym przełożeniem głównym. Napisz dokładnie które modele skrzyń Cię interesują, to wrzucę wykresy. Tu masz modele: 

Please login or register to see this link.

I widzisz różnice , ja tak myśle nad tym żeby obniżyc obroty przy jeździe autostradami więc tak oglądam sie za innymi, tylko patrze nad cenami bo nie wiem czy to warte zachodu bo bym musiał zrobic wtedy co najmniej kilkadziesiąt tys km żeby się koszt dopiero zwrócił,

Widzę różnicę, oczywiście. Jest to spora zmiana. Uważam, że w seryjnej mocy trochę za słaby tej silnik do tej skrzyni i lepiej byłoby zostać przy oryginalnej. Mi mocy nie brakuje i jest fajnie.

Od strony ekonomicznej nie widzę za dużo różnicy, bo mało autostradami w sumie jeżdżę. Generalnie obroty są niby niższe, ale też poza autostradą rzadziej się 6 bieg wrzuca, więc myślę, że zmiany się po prostu bilansują. Spalanie mam średnie bardzo podobne.