Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
tgp

Chłodnica + wymiana płynu - ostatnie podejście

Recommended Posts

Witam,

Ostatnie podejście

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

DO MODERATORA: UŻYŁEM OPCJI SZUKAJ

"1. Jak powinno wyglądać dolne mocowanie chłodnicy (a właściwie zespołu chłodnic) w w/w aucie. Obrazek z jakiegoś EPC bardzo mile widziany"

UWAGA DO MODERATORA: przeszukanie tego działu nie dało mi satysfakcjonującej odpowiedzi. Za satysfakcjonująca odpowiedź nie mogę uznać "jakiejś gumki". Jakąś gumkę to ja tam mam, ale dlatego prosiłem o obrazek z dokumentacji jeśli ktoś jest w posiadaniu.

"2. Jak najlepiej spuścić stary płyn chłodniczy - jakiś zaworek w chłodnicy lub w bloku - jeśli tak to gdzie? Wiem, że mogę odczepić jeden z węży, ale wolałbym unikać partyzantki (tak wiem, większość użytkowników tak robi."

UWAGA DO MODERATORA: "mea culpa" - po przeszukaniu tego działu znalazłem kilka opisów którymi muszę się zadowolić. Po ilości tematów wnoszę że jest to temat w miarę popularny - może warto wiedzę usystematyzować i podpiąć? To tylko propozycja, bo zawsze można nawoływać do używania opcji szukaj

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pytanie 2) uznaję tym samym za niebyłe. Co z 1)? Ma ktoś taki schemat czy pozostanie mi poleganie na "ekspertyzie" ASO?

Pozdrawiam,

G.

ad 1

dwie gumy wchodza w rame silnika

w nie wchodza bolce od chlodnicy

ot wsio co trzyma chlodnice na dole

Please login or register to see this quote.

Chyba się nie rozumiemy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> To co napisałeś to wiem, bo zaglądałem. Jak już napisałem mam tam jakieś gumki, ale nie wiem czy to to co ma być bo chłodnica jest wyraźnie opuszczona. dlatego prosiłem o jakiś rysunek poglądowy, zdjęcie, cokolwiek co da mi jakąś informację jakie te gumki mają być.

napisalem Ci jak to wyglada u mnie

na dole nic innego nie trzyma chlodnicy

a skad wiem ??

bo zmienialem chlodnice

i dawalem nowe gumy (kupilem w ASO)

stare sie z czasem wyrabiaja

a nawet nowa jest delikatnie opuszczona wzgledem gornych mocowan

Edited by gawlak

A może z innej strony: pamiętasz może jaką grubość mają te gumki (chodzi cały czas o te dolne oczywiście)? Tak orientacyjnie. Bo nie wiem czy to przez wyrobione gumki mam niżej, czy może przyczyna jest inna (może punkt mocowania jest zbyt nisko).

Edited by tgp

na oko 4-5mm

punkt mocowania to rama silnika

a tego sie nie da przestawic

jak napisalem wczesniej z nowymi gumami

oryginalna chlodnica GMa

i tak chlodnica jest opuszczona w dol

wiec ''ten typ tak ma''

Edited by gawlak

Z tego wynika, że gumki właściwie nie wpływają na "wysokość" chłodnicy. No właśnie pomogłeś rozwiać mi moje wątpliwości. Dzięki informacji o grubości tych gumek i informacjom z

Please login or register to see this link.

przyczyn będę szukać w mocowaniu ramy silnika.

nie ma mozliwosci regulacji mocowan ramy silnika

Nie do końca

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawdź sobie czy poduszki które są między saniami silnika a nadwoziem , czy "nie puściły" , kiedyś wstawiałem nawet fotki jak wygląda przed i po wymianie poduszek . Po prostu jeśli poduchy strzelą to sanki opuszczają się a z nimi chłodnica i tak wygląda jakby wychodziła z górnych uchwytów .

Edited by RYBA-71

na chlopski rozum

poduszki sa miedzy rama silnika i nadwoziem

jak strzela to sie plaszcza

masa auta je docisnie do sani silnika

a co za tym idzie zmniejsza sie szpara miedzy saniami a nadwoziem

wiec chlodnica powinna sie podniesc a nie opasc

zle kombinuje ??

Trochę źle

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> , jak puszcza poducha to sanki opadają niżej , jak pewnie wiesz sanki wchodzą tak jakby "od spodu pod nadwozie " , więc samo przez się musi opadać a z nimi chłodnica , nic nie da wymiana gumek pod samą chłodnicą .

no to git

czyli zadna regulacja

tylko wymiana gum od sanek

wiec po czesci mialem racje

nie ma regulacji sanek

sa tylko wywalone gumy

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

teraz wiem co bedzie nastepne do wymiany

dokładnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> , znam to z autopsji , najpierw wymieniłem gumki pod chłodnicą ale d.... blada - to samo ( doczytałem gdzieś że " ten typ tak ma " ) , myślę sobie ch....... ale co tam . Zachciało się zdejmować zderzak i przylukałem że z jednej strony jest szpara ok 3-4 mm a z drugiej ok 1 cm , tak też krzywo wisiała chłodnica , poducha do wymiany i jest cacy , jak znajdę te fotki to wstawię .

juz to widze oczami wyobrazni

jutro grzebie przy aucie to zobacze jak jest u mnie

tu było ok. 1 cm szparki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

podepnę się do tematu tj ad.2 czyli jak spuścić płyn chłodniczy, bo mam zamiar wymienić termostat i zalać nowy płyn, silnik to x20dtl

Standartowo , dolny wąż od chłodnicy , szukajka się kłania .

Guest kazik76

a ile plynu chlodzacego wchodzi do VC DTI 2.0?

Guest michal79

No to muszę odświeżyć temat.

U mnie chłodnica spadła całkowicie z górnych zaczepów i leży teraz sobie praktycznie oparta o silnik (X20DTH), a dokładnie opiera się na zbiorniczku płynu wspomagania.

Podejrzewam u siebie, zgodnie z informacjami powyżej, że mogła się opuścić rama silnika, gdzie jest dolne mocowanie chłodnicy, jednak nie jestem w stanie tego zweryfikować, bo osłona silnika mi to uniemożliwia.

Zanim jednak pojawię się w warsztacie chciałbym się zapytać, czy znacie może cenę naprawy tej usterki, chodzi mi głównie o cenę tuleji - nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat. No i czy ich wymiana (domyślam się, że są co najmniej dwie) jest bardzo skomplikowana (podnoszenie/podwieszanie silnika, itp).

Dzięki i pozdrawiam.

Edited by michal79

Jak wyglada wymiana tego??Do zrobienia samodzielnie?czy trzeba poł auta rozebrac ??

Szczerza mówiąc to nie wiem , u mnie nie było połowy zderzaka ( złodziej wyciął dól z kratkami i halogenami ) i dostęp był bezproblemowy . Oczywiście bez kanału ani rusz .