Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
therror

Montaż lampki z omegi do viki B

Polecane posty

Witam,

oto moja kolejna porada, właśnie wymieniłem w swojej viki lampkę oświetlenia kabiny na wersję z omegi z halogenkami wiec przedstawię obszerne foto story z opisem i poradami, może komuś sie przyda.

1. Lampka jaka jest każdy widzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> świeżo znaleziona na szrocie za 2 euro.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

2. Po zdjęciu plastikowej osłonki z tyłu mamy taki oto widok.

3. W mojej instalacji lampki podsufitowej były tylko dwa kabelki, czerwony-stały plus12V i szary-masa z czujników drzwiowych, zdarzają sie też instalacje już przygotowane do instalacji takiej lampki i wtedy nie trzeba kombinować, ja trochę musiałem i taki jest efekt.

Za sterowanie halogenkami odpowiadają przewody brązowy i czarny, przewód brązowy to plus, możemy zastosować stały plus z czerwonego przewodu- jak na zdjęciu powyżej lub pociągnąć dodatkowy plus po stacyjce, wtedy halogenki będziemy mogli zapalać tylko po przekręceniu stacyjki, plusem takiego rozwiązania jest to ze nie zapomnimy zgasić przypadkiem lampki i nie rozładujemy akumulatora, minusem-no nie zapalimy halogenków bez przekręcenia stacyjki. Osobiście wolę rozwiązanie ze stałym plusem dlatego tak jak widać na zdjęciu przewód brązowy został połączony z czerwonym.

Przewód czarny zostanie podpięty pod śrubkę mocującą schowek zamontowany w podsufitce.

4. Montaż w aucie,

przewód brązowy i czerwony z lampki połączone z przewodem czerwonym z instalacji auta

przewód szary z instalacji auta wpięty w miejsce przewodów szarych w lampce

przewód czarny z lampki podpięty pod śrubkę mocującą schowek podsufitki, można tez pociągnąć kabelek np do uchwytu mocującego osłonkę przeciwsłoneczną kierowcy czy pasażera i pociągnąć stałą masę stamtąd.

5. Zakładamy plastikową osłonkę na płytkę z tyłu lampki, montujemy ją na swoim miejscu i cieszymy się efektem końcowym

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Edytowano przez therror

Czy lampka, która była w VB miała przyłącza w tym samym miejscu co ta od omegi czy na krótszym brzegu? Kiedyś chciałem podmienić na szybko od omegi przedliftowej do VB przedliftowej (nie było półki w podsufitce) i nie pasiło ze względu na inne umiejscowienie przyłączy elektrycznych. Ta z VB miała na krótszym brzegu (fotka) a z omki tak jak na Twoich fotach.

PS. Pomocnik za ładną poradę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez zubek73

Tu masz zdjęcie lampki jaka była wcześniej zamontowana, ta lampka nie jest uzależniona od tego czy jest półka podsufitki czy nie, tej półki też nie miałem i tez sam ją montowałem a lampka pozostała ta sama, dopiero teraz ją zmieniłem, pasuje idealnie.

tych lampek to już widziałem z 10 rodzai - chodzi o to, że nie wszystkie pasują plug&play

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Tu masz akurat jeszcze inną wersję niż była u mnie w VB

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.