Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest pawlik810420

Wymieniony przepływomierz.

Recommended Posts

Guest pawlik810420

Witam Wszystkich.

Wiem że dużo jest na forum o przepływkach (prawie wszystkie przeczytałem), ale takiego przypadku nie znalazłem.

Od jakiegoś czasu samochód np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania gasł. Po zczytaniu błędów okazało się że to 0100 - przepływomierz. Kupiłem nowy - nic nie pomogło, nadal błąd, nadal gaśnięcie (czasami). Od niedawna po rozgrzaniu (po 15 km) silnik nie ma wolnych obrotów. (cały czas tylko błąd 0100). Na forum wyczytałem że ktoś miał podobną sytuację i wymienił krokowca, więc kupiłem nowego - nic. Zaślepiłem EGR-nic.

Na innym forum wyczytałem że na gaśnięcie samochodu może mieć też wpływ czujnik ABS w lewym przednim kole. Od czasu do czasu zapala mi się kontrolka pomarańczowa ABS. Czy to jest czujnik prędkości?? Wiem że w Fordach jest taki czujnik który utrzymuje wyższe obroty (ok. 1000) gdy samochód jest w ruchu. U mnie pamiętam że kiedyś również miał takie obroty (niektórzy forumowicze uważają to za usterkę, ale to właśnie jest poprawne działanie samochód do puki się nie zatrzyma, silnik ma wyższe obroty, co zapobiega zgaśnięciu no a co za tym idzie to wiadomo wspomaganie...itd). Czy to może być uszkodzony ten czujnik??

Czy ma ktoś jakąś radę co mogę jeszcze zrobić żeby nie gasł??

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Paweł

Please login or register to see this quote.

Dobrym pomyslem byloby podpiecie TECHa i przejechanie sie z nim i zczytanie parametrow pracy silnika... Wtedy bedzie wiadomo wiecej dlaczego gasnie, moze nadal sa nieprawidlowe wartosci na przeplywomierzu, moze cos z wtryskami...

jakie powinny byc parametry prawidlowe to ja juz niestety nie wiem

jezdzisz na gazie czy pb?

Sprawdź wtyczkę od tego przepływomierza - czasem coś nie łaczy i efekt jest tai sam jak przy uwalonej przepływce.

Sprawdź szczelność układu od przepływomierza do przepustnicy - może gdzieś ssie powietrze (główny przewód dolotowy + wężyki za przepustnicą)

Sprawdź sondę lambda - czasem jej awaria powoduje podobne błedy.

Guest pawlik810420

Jeżdżę na pb, gazu nigdy nie było. Wężyki sprawdziłem. Jeden był pęknięty, ten wychodzący z pokrywy zaworów, uszczelniłem, ale nadal to samo.

Edited by pawlik810420

Guest pawlik810420

Jakby ktoś to jeszcze czytał problemem okazał się zapchany przewód odpowietrzający układ korbowy (odma) śmieszna sprawa.

Pozdrawiam

Podepnę się pod temat...

Problem mam również z przepływomierzem - konkretnie jednak z kablami.

Dzisiaj przejechałem 200 km i wszystko okej. Zatrzymałem się na chwilę i wałek. Po odpaleniu straszne falowanie obrotów- zero reakcji na pedał gazu... w sumie reakcja jest taka, że auto się dusi. Po odłączeniu wtyczki od przepływki żadnej różnicy w pracy silnika tylko wywala błąd.

Niedawno mierzyłem napięcia itp i wychodziły mi błędne, ale nie mam pojęcia jak to naprawić. Przepływki mam dwie oryginalne i nie ma zmian, więc to raczej coś z kablami, gdzie szukać usterki, jak to naprawić? Wyskoczył błąd 0100 i nie znika...