Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest tomcichy

Demontaż półki deski rozdzielczej

Recommended Posts

Guest tomcichy

Witam serdecznie i proszę o poradę.

Chciałbym zdemontować całą półkę deski rozdzielczej i mam pytanie: czy wystarczy odkręcić trzy śruby przy szybie? A jak odkręcę to co mam dalej zrobić? Bo boję się że na siłę coś połamię.

Pozdrawiam

masz na mysli cala deske ??

a reszte juz rozkreciles i zdemontowales ??

Guest tomcichy

Chodzi mi o całą tą górną część - półkę(czy jak tam się to nazywa). Jeszcze nic nie demontowałem alę chcę się za to zabrać bo mam przy szybie piski i trzaski. Mama nadzieję że wszystkiego nie będę musiał demontować włącznie z zegarami itp.

Edited by tomcichy

Jak wyjąłem licznik to tam były śruby do reszty, więc od zegarów będizesz musiał zacząć demontaz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by slaveek

jest porada o tym ale dostepna tylko dla klubowiczy

wiec nie pomoge z linkiem

poszukaj moze cos jest na forum

Guest Pablo1822

Ja pod te 3 śruby dałem 3-4mm gumowe "podkładki" własnej roboty. Dokręciłem do oporu i deska już się nie rusza i nie trzeszczy. Musiałem tylko wyjąć tą długą maskownicę spod szyby na zatrzaski. Może sprawdź najpierw tak.

Tu masz linka do ogólnie dostępnej porady:

Please login or register to see this link.

Edited by Pablo1822

Guest blue_kris2

Ja dokręcałem śruby pod kratką nawiewu pod szybą przednią, dokręcałęm śruby w słupku dzwi, ściągałęm airbag oraz schowek, smarowałem wszystko smarem silikonowym i niestety dalej trzeszczy coś jakby jakiś kabelek w prawym słupku obijał się o metal.

Wszystkie nietypowe porady odnoście rezonowania od filtra powietrza, lusterka też niestety nieskuteczne.

Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Please login or register to see this quote.

no niestety osobno się tego nie da wykręcić, trzeba całą deskę rozdzielcza wymontować a to już nie lada wyzwanie, duużo śrubek, do tego kable i później jest strasznie ciężko to wszystko ułożyć tak samo jak było

pozdro

Odkopuję temat bo potrzebuję porady odnośnie demontażu deski rozdzielczej w vb a nie znalazłem nic w szukajce.

Odkręciłem śruby z boku przy drzwiach, 3 śruby z podszybia, rozebrałem tunel, kierownicę, schowki, tablicę bezpieczników ale jeszcze na czymś siedzi i nie chce wyjść jakby w okolicy kierownicy właśnie trzymało coś. Jak ktoś może pomóc byłym wdzięczny

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

zegary wyjales ??

ogolnei deche trzyma cala instalacja ktora jest do niej przypieta w takich kanalikach

delikatnie trzeba odciagac i wyjac instalacje

Zegary, nawiewy no wszystko co widzę że jest do wyjęcia.

Z instalacji widzę jeszcze tylko kable od climatronika i wszystkiego na środku i cały pęk za tablicą bezpieczników.

Możesz mi jakoś powiedzieć na czym te kable się trzymają i jak to odpiąć bo ja tego nie widzę.

Od spodu w narożnikach przy progach jest jeszcze po jednej śrubie. nie pamiętam już dokładnie ale ja chyba ściągałem dodatkowo poduszkę pasarzera.

Te śruby też wykręciłem, poduchę zostawiłem i z prawej strony normalnie wyszła za to z lewej/środka coś ją trzyma i nie chce puścić.

KAble są w korytkach przymocowanych do deski bardzo nędznymi spinkami, strasznie ciężko się je odpina.

A te małe zakończenia tunelu odkręciłeś??

Takie plastiki osłony na końcu tunelu ? To tak. Wydaje mi się że tam nic nie zostało.

To dziś widziałem, że za deską bezpieczników są dwie spinki przy kablach jeszcze gdzieś coś jest ?

Tam są w kilku miejscach te korytka, nie pamiętam już dokładnie gdzie. musisz rozpruć albo odczepić te korytka inaczej nie wyjdzie.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Ok jutro sprawdzę czy wyjdzie i najwyżej będę pytać dalej. Dzięki za podpowiedzi

robilem to kilka razy bez porad

popatrz dokladnie co trzyma i do dziela

nie ma rzeczy niemozliwych

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Deska zeszła, trzymały te kable wszystkie.

Z ciekawości jak składałeś z powrotem to udało ci się zachować te oryginalne spinki czy na czymś innym montowałeś ?

I jeszcze pytanie na czym się trzyma belka podtrzymująca ?

Na dole widzę dużo śrub, a z góry jest grzana ? Coś trzeba rozcinać ?

Przy kierownicy są dwie i jedna 'gładka; nie ma za co złapać jak ją zdjąć ?

Dzięki za pomoc.

Częściowo na spinki częściowo na strapki.

Belka podtrzymująca przykręcona jest na 4 śruby z boku jak zdejmiesz te czarne osłony na progach to pod nimi znajdziesz śruby podwójnie skrętne, musisz je odkręcić, uważaj żeby nie wpadły Ci do progu bo się je strasznie cięzko wyciąga.

Dodatkowo musisz odkręcić podtrzymanie krzyżaka pod kierownicą i to wszystko, następnie ciągniesz do siebie.

Taka uwaga nie rób tego jak auto jest w powietrzu, musi stać na kołach, w przeciwnym wypadku przekosi Ci się buda.

Edited by JarekS

img1245kopiowanie.jpg

mam problem z tą śrubą jak to wyjąć ? Z góry gładka a nakrętka kwadratowa i jakby łączona na stałe z metalem.

naciac i srubokret

albo uciac i szczypce zaciskowe wykrecasz co zostanie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

teraz nie pamietam czy cialem caly leb czy odrazu zlapalem zaciskowymi

w kazdym badz razie chwila myslenia i poszlo

albo małym przecinaczkiem

a jak już puści to ręką idzie

Please login or register to see this quote.

najprostrzy i najlepszy sposob

wlasnie sobie przypomnialem jak ja robilem

wzialem flexa

lekko przylozylem zeby ja sciac

a ona sama sie zaczela odkrecac jak tylko tarcza ja zlapala

poszlo palcami pozniej

Edited by gawlak