Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

daro

regulacja kierownicy

Recommended Posts

zauewazylem u siebie, ze jak ustawie kierownice i zablokuje to ma ona jeszcze ruch wzdłuzny (przod-tyl) jakies 0,5cm, gora-dol jest nieruchoma, jakos wczesniej tego nie odczulem.

Koledzy, tez tak macie? czy mam na czyms luzy, na czym?

Please login or register to see this quote.

u mnie zero luzów. jak zablokuje to trzyma mocno.

hmmm u mnie jak mocniej pociagne do siebie to czuc ruch ze kierownica delikatnie idzie do przodu.

Daro już Ci na spocie mówiłem , rozbierz obudowę kiery i wyreguluj ( dokręć) mocowanie tego co blokuje pozycje kierownicy..... w razie czego podjedź i coś wspólnie poradzimy ...pozdro...

dzisiaj mi sie przypomniało i sprawdziłem u siebie ten luz wzdłużny, zaparłem się nawet nogami o deskę rozdzielczą i ciągłem kierownicę do siebie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> .... ani drgnie skubana !

ciagnal i ciagnal nie mogl wyciagnac

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jeszcze nie dojrzla

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ma moze ktos rycine z EPC dotyczaca regulacji kierownicy i mocowania tejze regulacji?

rozebralem to i okazalo sie ze mocowana jest na dwie sruby (po bokach) i takich najazdowych trojkatach z tuleja na ktorej siedzi jakby sprezyna z haczykiem, sa tam zanitowane plastiki i one wykruszyly sie. wg mnie dlatego kiera ma ten ruch wzdluzny. Dokrecalem na sile i nic nie pomagalo. Postaram sie jutro wrzucic fotki tych trojkatow.

może sie przyda

Please login or register to see this link.

Guest SebZab

Daro, te trójkąciki same się nie zrywają.

Mają się zerwać przy wystrzale poduszki i umożliwić kolumnie kierownicy cofnięcie się do tyłu, tak aby złagodzić impet wystrzału.

Skok cofnięcia kolumny ograniczają haczyki.

Niestety, ale to jest nienaprawialne. Nie da się też kupić samych trójkącików.

Kolumna kierownicy do wymiany.

Dzieki, dalem pomocniki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

te trojkaty zaznaczylem czerwonymi strzalkami i umieszczam fotki.

Teraz zapytam czy moge kupic oddzielnie ten element do regulacji kiery zaznaczony niebieska strzalka czy musze kupic cala kolumne (strzalka filoetowa)?

Please login or register to see this attachment.

nie znalałzem w epc osobno zaznaczonych elementow, wychodzi na to, że całą kolumne należy kupić nr 900118, cena brutto 2050 PLN

Guest SebZab

Nowa kolumna za 2 tysiaki to zbytnia ekstrawagancja...

Kupiłem na Allegro używkę za 200zł z dobrymi plastikowymi mocowaniami.

Dzisiaj chciałem dokonać zamiany kolumn, ale po zdjęciu osłon (górnej i dolnej) z obudowy stacyjki okazało się że jest to prostsze niż się spodziewałem.

Nie trzeba wymieniać całej kolumny. Element zaznaczony niebieską strzałką jest demontowalny. Wystarczy tylko odkręcić jedną nakrętkę kluczem 10 i wyjąć czarną długą śrubę. Schodzi z kolumny bez problemu.

Nie trzeba nawet zdejmować kierownicy i CIM-a.

Po podmianie mocowania kierownica już się nie rusza nawet na milimetr.

Swoją drogą, skoro można to badziewie zdjąć z kolumny to dlaczego nie można tego kupić osobno ?

Pewnie ASO trzepie niezłą kasę na autkach, w których wystrzelił airbag kierowcy wciskając im całą kolumnę za 2 koła.

Mi nie wystrzeil airbag a jednak mialem to uszkodzenie. plastiki poprostu skruszyly sie i rozpadly, moglem je w palcach kruszyc (moze w poliftach zmienili jakosc tych plastikow).

ja mam podobny ruch (wzdluzny) kierownica z tym, ze tylko w jedna strone - do przodu (czyli w strone licznika) tak ma byc? czy to tez oznaka wylamania tych plastikow?

Dużo ludzi tego nie zauważa, ale wysiadając z samochodu zapiera się o kierownicę co powoduje po dłuższym czasie, że są w niej małe luzy..trzeba dokręcić śrubę i będzie ok

Mam podobny problem.

Kierownica,jest niestabilna. Luz góra/dół na regulacji.

Da się to jakoś dokręcić,czy kolumna do wymiany?