Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
hapko

Naciągacz na allegro...

Polecane posty

Witam

Piszę gdyż zostałem nabity w butelkę przez allegrowicza aru25

Kupiłem pojedynczą oponę która po założeniu na felgę okazała się uszkodzona - z boku opony wyszedł bąbel

W opisie "jak nowa"

Zadzwoniłem do sprzedawcy i poprosiłem o zwrot kosztów gdyż opona nie nadaję sie do jazdy i zostałem oszukany

Wydałem na nią 130zł więc taki chciałem uzyskać zwrot (w wulkanizacji straciłem kolejne 40zł za przełożenie i wyważenie kół)

Łacznie jestem w plecy 170zł a Pan po długim namyśle zaproponował mi 80zł zwrotu gdyż wysyłka wyniosła Go 58zł a nie 30...

Wiem że kwota nie jest duża ale liczy sie sam fakt... negatyw raczej za wiele nie załatwi

Czy ktoś znalazł sie w takiej sytuacji ? Jak mam z gościem postąpić aby odzyskać kasę i nie dać sie tak oszukiwać ?

Co radzicie ?

poniżej Link do aukcji

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

znalazl ja w garazu i zapomnial napisac ze jest rozcieta, zglos sprawe do allegro, choc za taką kwote ciezko bedzie co kolwiek zrobic

Kamil krótka piłka. Idziesz na policję zgłaszasz oszustwo odbierasz papierek i korzystasz z programu ochrony kupujących. Policja i tak umorzy śledztwo, ale ty musisz mieć zgłoszenie żeby ubiegać się o kasę od allegro. Z gościem się nie szarp bo to nie ma sensu, allegro też nie ma sensu prosić o inną pomoc w rozwiązaniu problemu, sam nie raz próbowałem i odniosłem wrażenie, że pracują tak betony nastawione na robienie kasy a problemy innych ich nie obchodzą. Mój brat nie raz już korzystał z tego programu ochrony kupujących i jest to chyba najmniej problematyczny sposób na odzyskanie kasy.

Kilka miesięcy temu wylicytowałem towar, który nie miał ceny minimalnej po wszystkim oczywiście gość się wypiął i stwierdził, że nie sprzeda poprosiłem o pomoc obsługę allegro i w odpowiedzi przeczytałam, że mogę naskoczyć sprzedającemu bo niby regulamin mówi, że wylicytowanie towaru jest równoznaczne z podpisaniem umowy cywilno prawnej, ale ten zapis jest niedoskonały i nawet w sądzie raczej nie wygram. Na szczęście postraszyłem sprzedającego telefonicznie, że mu nie odpuszczę i idę do sądu no i się w końcu złamał

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez jabolkg

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tzn allegro miałoby mi zwrócić kase za gościa ?

dokładnie tak, a allegro ściągnie z niego

W "moje Allegro" jest opcja centrum sporów tam wszystko załatwisz

Albo napisz gosciowi krotko, jakie podejmiesz teraz kroki...

"Panie x,

wysylam teraz do Pana wezwanie do zaplaty poniesionych przez mnie kosztow listem poleconym z terminem 14dni. W przypadku kiedy nie otrzymam pieniedzy moj adwokat wysle Pan wezwanie przedprocesowe (koszt kolejne 100zl). Jesli i to Pana nie przekona, musi sie Pan liczyc z kosztami procesowymi przekraczajacymi kilkakrotnie wartosc przedmiotu. Nie nawidze chamstwa i oszustow, dlatego nawet jesli bede mial poswiecic czas to udowodnie swoja racje. Zawarl Pan umowe w mysl kodeksu cywilnego i ponosi Pan odpowiedzialnosc za sprzedany towar. Sad cywilny raz dwa rozpatrzy sprawe i wysle do Pana komornika.

Z powazaniem,"

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Tutaj sobie poczytaj.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Sprawdzony sposób i działa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

radziłem sie kilku osób

byłem na policji

i w mojej sytuacji najlepsze jest rozwiązanie proponowane przez Mira

skleciłem dziś i wysłałem do Pana pisemko, zobaczymy jak zareaguje

Gość Prozacc

Miałem identyczną sytuację i też z oponą.

Wysłałem takie pismo nie przestraszył się.

Wysłałem do allegro nic nie poradzili.

Odpuściłem.

a ja nie odpuszcze

jeśli po tym piśmie nie bedzie kasy, pójdzie drugie pismo, ja mam czas

a jeśli nie to wezwanie na proces

z Gdańska do Szczecina raczej nie przyjedzie bo więcej na paliwo straci

a po 2 nie odebranych wezwaniach, wezwanie uznaje sie za dostarczone i sprawa odbędzie sie bez gościa a kasę ściągnie mu komornik

na razie ma jeszcze facet szanse oddać kase i nic nie straci - zobaczymy czy z niej skorzysta

Edytowano przez hapko

i o to chodzi, tak trzymaj hapko

Gość blue_kris2

Napisz (hapko) jak się sprawa skończyła, dobrze mieć sprawdzony sposób na ludzi sprzedających śmieci na allegro.

Jak wyczytałem w " Programie Ochrony Kupujących" z allegro można dostać tylko połowę wartości towaru.

Gość nie ma negatywnych komentarzy (twojego jeszcze też ) więc może przystanie na zwrot kasy bo sprawa zrobiła się za głośna.

Życzę powodzenia

1 negatyw ma

i odpisał na niego bardzo chamsko...

A na policji odwiedziałem sie że co do zwrotu kasy to

kwota jest za mała żeby cokolwiek zdziała z ich pomocą (min 250zł)

poza tym przestęstwo byłoby wtedy gdyby nie przysłał opony wcale i nie odpowiadał - po dokonaniu wpłaty

lub gdyby przysłał np cegłe

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

w tej sytuacji pozostaje tylko droga którą właśnie podjąłem

a sprawa jest poważna bo po założeniu takiej opony mogło dojść do wypadku i tragedii i facet za wszystko by odpowiadał

Gość blue_kris2

no faktycznie ma 1 negatywa, nawet go czytałem

a odnośnie policji to zgłoszenia nie przyjeli bo za mała kwota ?

bo z allegro zrozumiałem że zwracają po zgłoszeniu na policji, i to czy policja coś z tym zrobi czy nie to już inna sprawa.

Tak trzymać,jakieś zasady muszą być,jeśli raz takiemu się odpuści to poczuje się bezkarny i bedzie oszukiwał następnych ludzi...

ja miałem taki problem z jednym allegrowiczem też nie oddał mi kasy ale napisałem do allegro i prubowali mi pomóc tylko ze to było przed zmianom przepisów kiedys było ,że allegro zwraca kwote powyżej 50 zł a teraz od 1.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> ja na twoim miejscu napisał bym do allegro i poprosił o pomoc a jeśli chcesz pisać do gościa to najlepiej ze strony przedmiotu jaki kupiłeś za pomocą opcji zadaj pytanie sprzedającemu ja tak robiłem. mam nadzieja że ci sie uda

nie przyjęli bo wytłumaczyli mi że nic z tego nie bedzie i śledztwo umożą

kupiłem oponę i tą oponę dostałem wiec przestępstwa nie ma

Kamil - nie popuszczaj dupkowi, postaraj się o ekspertyzę uszkodzonej opony w serwisie wulkanizacyjnym, możesz też wziąć biegłego z PZMot-u ale to już kosztuje. Zaświadczenie o tym, że opona jest wadliwa wyślij do serwisu Allegro i zgłoś, że towar, który kupiłeś nie jest zgodny ze stanem rzeczywistym i opisem aukcji. Chcesz w związku z tym, aby sprzedający zwrócił Ci pieniądze za to, co sprzedał, bo nie jest to zgodne z opisem aukcji albo niech Ci wymieni zakupiony towar na właściwy. Allegro będzie ( bo musi ) monitować gościa o co chodzi w tej sprawie, jeśli się nie zastosuje do tego, do czego się zobowiązał ( czyli do sprzedaży towaru bez wad fizycznych ), zawieszą mu konto ale zwrotu należności będziesz musiał dochodzić na innej drodze...

Bądź cierpliwy, przecież woda drąży kamień...

Powodzenia.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość magikos

Są jeszcze niekonwencjonalne metody, jest tutaj w obrębie województw pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujaw kilkunastu klubowiczów oraz rekrutów i forumowiczów. Należałoby zrobić spot w Gdańsku, bo chyba to miejsce zamieszkania dupka, adres masz więc nie będzie problemu z namiarem, wybieramy się w kilkanaście osób w "odwiedziny" do tego pier.......ego oszusta i tłumaczymy mu w sposób mało uprzejmy lecz stanowczy co to znaczy naciągać kogoś z naszych, a w zasadzie kogokolwiek....metod jest kilka, można zakopać po szyję na piaszczystej plaży, powiesić za nogi na nadmorskim klifie itp.itd. - spotss = spotkanie przyjaciół opla tylko w słusznej sprawie = przyjemne z pożytecznym. Kasę odda w podskokach. Póki co to jest teoria, ale zawsze można ją w rzeczywistość zamienić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">.

EDIT by ZIZ: Sugeruje wazyc slowa, bo to co zostalo napisane moze byc przez niektorych zinterpretowane jako podzeganie do przestepstwa.

Edytowano przez ZIZ

Pamiętaj, że miecz jest obosieczny, każdy kij ma 2 końce, a nie ma dymu bez ognia...

Taka metoda nazywa się ZEMSTA a tutaj chyba nie o to chodzi...

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Gość matek222

Hapko, jeste spewien, ze miejscowo wlasciwy sad bedzie w tym przyadku w Szczecinie?

Gość odpisał mi listem szydząc ze mnie że dałem sie oszukać...

więc postanowiłem w końcu wystawić sprzedającemu negatywa

a oto odpowiedź jaką otrzymałem:

Treść komentarza:

"UWAGA OSZUST ! kupił dobry towar i chce zwrot kasy. Kontakty z nim to koszmar, wyzywa i straszy ludzi. Pisze maile i listy z obelgami i groźbami. Takich ludzi powinno się izolować. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM ŻADNYCH KONTAKTÓW Z TYM CZŁOWIEKIEM !"

żałosny...

p.s. klubowicze uważajcie na mnie

Edytowano przez hapko

strach sie bać hapka

Gość michal_simon

Bo to zły człowiek jest

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

BTW Mazowiecki może się tam wybrać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Weźmiemy Iviarzenie, ona mu z kozaka pociągnie

Edytowano przez michal_simon

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.