Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest gorge77

Wilgoć w bagażniku i tylnej szybie.

Recommended Posts

Guest gorge77

Witam.Jaka może być przyczyna tego co napisane w temacie?

Gdzieś mi wlatuje woda nie mogę znaleść gdzie.

Miał ktoś coś podobnego?

sprawdz łaczenie nadkola z podłogą, tam bardzo czesto rdzewieje i woda sie dostaje

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

ja mialem cos podobnego. z lewej strony bodajze masz ta wilgoc? sprawdz tylna lampe....dokrec powinno pomoc a jak nie to objedz silikonem to wejscie do anteny w blotniku. pozdrawiam mam nadzieje ze pomoze. sprawrz jeszcze z kazdej strony ida wezyki od szyberdachu czy ktorys nie wyskoczyl i woda nie leci do bagaznika. ta tylna listwe jak sciagniesz to w naroznikach masz wezyki. pozdrawiam serdecznie

Guest Opal86

też miałem problem z wodą w bagażniku. U mnie problemem były tylnie lampy. nie posiadały uszczelek i przez nie dostawała się woda. uszczelnienie lamp silikonem i po problemie

I jeszcze szyba boczna "trójkąt", z niej też Ci może lać.

Ja niedawno uszczelniałem u kumpla szybę tylnią, uszczelka się odkleiła, radze sprawdzić, w dodatku strasznie mu lało z anteny. Trochę silikonu i po problemie.

Guest gorge77

Mam mokre całe prawe nadkole i wykladzinę.Cieknie z góry, zaraz jak kończy się dół szyby.

Please login or register to see this quote.

Jeśli to habeta, to sprawdź jeszcze te "kondony" łaczace klapę z budą. Z lewej idą kabelki od podgrzewania szyby i wycieraczki, a z prawej weżyk od spryskiwacza (leje się wtedy kanałami - tylnymi naroznymi i po lampie spływa na podłoge bagaznika) - u mnie lało się tamtędy (po stronie spryskiwacza + pęknięty weżyk i miałem niezła powódź)

To opanowałem, problem po jakimś czasie wrócił i do tej pory nie zlokaliozowałem przecieku. Zastanawiam się jescze nad tą kratką od wyrównywania ciśnienia (takie śmieszne ustrojstwo na prawym boku pod tylnym zderzakiem) oraz nad wlewem paliwa, a dokładnie miejscem przejścia tego bolca od blokady klapki. Ciezko jest to sprawdzić bo nawet przy zdjętej tapicerce nie ma jak tam zajrzeć.

Problem jest dość męczący, bo dopóki silnik się trochę nie zagrzeje to strasznie parują szyby... już mam powoli dość tego bagaznika, a połączeniu z telepiąca się klapą i tylna półką, są to wystarczające powody by była to moja ostatnia habeta w życiu...

ups...

Tobie chyba chodzi o przednie nadkole.... jeśli tak to zobacz tu

Please login or register to see this link.

, ale to już jest grubsza sprawa. w celu szybkiej diagnozy wywal schowek głowa do środka i od razu będziesz wiedział.

Edited by Mr_Wonski

Sprawdź uszczelki czy się czasem nie poodklejały, podważ lekko i będziesz wiedział czy to to. Jeśli to, to przejedź bezbarwnym silikonem, a nadmiar możesz ściągnąć byle jaką szmatką

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ktos moze doradzi, gdzie mozna dorwac i czy jeszcze mozna, nowe uszczelki do trojkatow do habety? Bo mi sie lewa pomarszczyla.

Please login or register to see this quote.

W aso

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A co do tematu. W wersji hb możliwości jest wiele. Tak jak kolega napisał wyżej od peszli instalacji elektrucznej łączących bude z tylną klapą przez uszczelki tylnych świateł po uszczelkę całej klapy. Warto tez przedmuchać kanały odprowadzające wode od szyberdachu, sprawdzić podłogę czy nie jest dziurawa, jeżeli jest blenda zdjąć ją i zobaczyć czy nie jest za dużo dzur nawiercone pod tablice rejestracyjną, sprawdzić uszczelkę anteny bo tam też często lubi kapnąć, zobaczyć czy wszystkie trujkąty są prawidłowo dokręcone i właściwie to chyba wszystko