Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czujnik wstrząsowy

esiuabek
 Share

Recommended Posts

Gdzie w VB znajduje się czujnik wstrząsowy, który ma za zadanie wyłączyć silnik w przypadku uderzenia w jakąś przeszkodę? Chcę pójść po kablach i zrobić gdzieś wpinkę z kontraktronem jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą

Dziwne bo takowy naszedłem nawet w escorcie '91 przy okazji rozbiórki auta do blacharza. Tam jest na lewym progu z przodu, Mesiek ma to w bagażniku, fiat pod siedzeniem kierowcy. Czyżby w oplu silnik miał pracować nawet po wypadku?

opel po prostu tego nie stosuje

mialem kilka wypadkow oplem i nic takiego nie zadzialalo

nawet w instrukcji nie ma

a powinno byc

tak jak w instrukcji np renault ;)

owszem jest we fordach , renówkach ale w oplach na pewno nie ma takiego wyłacznika

qrna a już miałem gotowy pomysł na dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe mojej VB i braciszkowej VC :angry:

Guest ronaldo
qrna a już miałem gotowy pomysł na dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe mojej VB i braciszkowej VC :angry:

I myślisz,że cały świat przymierzył sie do kradzieży waszych aut??? :D:D:D

Edited by ronaldo

Guest ronaldo
chyba nic ;)

ktos cos pomerdal :D

Nic nie pomerdałem!!!Mam taki autoalarm i czujnik wstrząsowy. Jeśli ktoś gmera przy aucie,a nawet jeśli zbyt blisko przejedzie inne auto,to wzbudza syrenke alarmową, informujac o próbie włamania do samochodu.A taki wstrząsowy wyłączający silnik w momencie dzwona to na co komu??? Jak już walniesz zdrowo przodem to silnik sam sie na pewno wyłączy!!!Możesz ewentualnie spróbować i poinformuj nas o skutku :D

Wektor wjasnil chyba wystarczajaco

odcina doplyw paliwa

a to podczas wypadku jest dosc wazne

a co do Twojego czujnika Ronaldo

to sie dziwie ze jeszcze nie masz auta porysowanego

albo plyty chodnikowej wrzuconej przez przednia szybe ;)

tak czuly alarm doprowadza do szewskiej pasji na bank

Guest ronaldo
Wektor wjasnil chyba wystarczajaco

odcina doplyw paliwa

a to podczas wypadku jest dosc wazne

a co do Twojego czujnika Ronaldo

to sie dziwie ze jeszcze nie masz auta porysowanego

albo plyty chodnikowej wrzuconej przez przednia szybe ;)

tak czuly alarm doprowadza do szewskiej pasji na bank

Oczywiście,że odcięcie dopływu paliwa jest bardzo ważne w momencie wypadku (czego Wam i sobie nie życzę!!!) i Opel ma to rozwiązane prosto: pociśnięcie pedału hamulca jest jednoczesnym odcięciem tegoz dopływu!!!

Co do czujnika alarmu to sam czasami dostaje cholery,ale dzielnicowa "smarkateria" jakoś nie tyka samochodu :D

Oki thx za (uwaga, trudne słowo) zaangażowanie w mój wymysł. Dowiedziałem się czego chciałem (nie po myśli z mojej strony) proponuję do zamknięcia i usunięcia z forum.

usuwac nie ma co

moze ktos wpadnie kiedys na podobny pomysl i znajdzie ten temat ;)

Mało kto wie o istnieniu czujnika wstrząsowego w jakimkolwiek aucie. Ja dotychczas nie znalazłem na forum podobnego zapytania. Optuję za usunięciem by nie mieszać w głowie innym nieświadomym takiego rozwiązania motoryzacyjnego użytkownikom forum.

• 2 years later...