Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
OMG

pompa powietrza wtórnego po odłączeniu działa

Recommended Posts

Witam.

Czytałem o pękniętych kolektorach i nawet zdarza się ale rzadko to w silnikach x16xel.

Na zimnym silniku coś mi tam cyka.Jak czytałem tematy na ten temat to może to być pęknięty kolektor,szpilka lub uszczelka.

I na dzień dobry aby odsłuchać silnik odłączyłem pompę powietrza wtórnego.Po odłączeniu jeszcze buczy ale ciszej.Ale teraz nie wiem czy działa czy zasysa powietrze z kolektora i z tond ten dzwięk?

Wyciągłem wtyczkę od niej nic tam nie zaślepiałem.Podobno jest temat o tym na forum ale nie mogę go znaleść.

Druga sprawa to kolektor.Oblukałem go i chyba jest cały.Ale widzę okopcenie na łączeniu kolektora z układem wydechowym.

Mogła puścić uszczelka i na zimnym to ona powoduje to cykanie a jak się nagrzeje to jest dobrze?

A jak tak to wymienić tą uszczelkę i czy nie grozi to pozrywaniem gwintów-2 śruby i jakieś sprężyny widzę tam.

Please login or register to see this quote.

u mnie cyka rolka napinacza .. zbliża sie wymiana ale teżna zimnym silniku jeden z nie wiem czy dobrze pamietam nazwe popychacz zaworów jest nieszczelny i dopiero jak sie napompuje przestaje cykać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

No właśnie o popychaczach czytałem wcześniej ale to chyba nie to u mnie bo mi to właśnie popierduje z przodu.

I nie wiem czy to wina tej uszczelki.

Kolektora nie chciał bym ściągać żeby czegoś nie rozwalić.

Ja mam pasek i napinacz nowy więc to wykluczam.

Odłączyłem pompę dlatego aby ją wykluczyć ale doczytałem jeszcze że jest tam jakiś zawór który należy zaślepić.

Ale nie było wyjaśnione czy to czasem nie chodzi o egr?.

Popychacz to chyba by klekotał chwilę???

Please login or register to see this quote.

u mnie cyka z 15 minut zanim nie przestanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A moze kolektor wydechowy sobie pyka?