Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Mendziu

Stuki Puki

Recommended Posts

Guest Mendziu

Witam.

Od niedawna jetem posiadaczem Vectry 1.8 1996r. Mam następujący problem, stuki okładu wydechowego, próbowałem wyeliminować wymieniając gumowe zawieszki (nie wiem jak to fachowo nazwać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ). Okazało się że brakuje jednej przy końcowym tłumiku(tej na początku) więc założyłem oraz wymieniłem pozostałe 6, zadowolony szybkim serwisem swojego autka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , pojechałem na jazdę próbną. Pierwsza dziura a tu stuk

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> , myślę pewnie się jeszcze układa

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> , więc następna nierówność i znowu puk

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> chyba z 5 min. jeździłem po naszych drogach, i ciągle stukało pukało

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> . Czy to coś może stukać w tłumiku??, jestem początkującym mechanikiem domowym, więc proszę o wyrozumiałość.

a moze to osłona termiczna tłumika końcowego tak stuka? czy stuki sa metaliczne?

mi znowu przy 1100 obr na min coś z tyłu szumi (znaczy wydaje taki głos jakby coś wpadało w wibracje), juz wyjmowalem wszystko z bagaznika ale nic nie pomoglo

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by lukas_222

Guest Mendziu

Taki metaliczny odgłos gdzieś na środku, jak wpadnę w dziurę, bądź zachwieje autem

Wejdź pod auto i popatrz gdzie jest czysty kawałek układu oddechowego. Tam gdzie właśnie jest dopucowane do gołego metalu, tam Ci się obija o karoserię. Mi pomogło gięcie zawiesi tłumika środkowego.

Guest dawid_s_as

Wejdz pod auto złap rure rękom poterep mocno i słuchaj. W trakcie potrząśnięcia nie powinien tłuc o nic. Jak tłucze to zlokalizuj i usuń przyczynę. Ja miałem w mojej taki przypadek, że końcowy tłumik już od środka sie rozleciał i tłukły sie w nim te ochłapy. Pomimo iż z zewnątrz wyglądał na dobry. Koszt takiego tłumika to 200zł. Istnieje jeszcze taka możliwość,że kat sie rozleciał i jego kawałki sie tłuką w środku.