Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Mendziu

Stuki Puki

Polecane posty

Gość Mendziu

Witam.

Od niedawna jetem posiadaczem Vectry 1.8 1996r. Mam następujący problem, stuki okładu wydechowego, próbowałem wyeliminować wymieniając gumowe zawieszki (nie wiem jak to fachowo nazwać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ). Okazało się że brakuje jednej przy końcowym tłumiku(tej na początku) więc założyłem oraz wymieniłem pozostałe 6, zadowolony szybkim serwisem swojego autka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> , pojechałem na jazdę próbną. Pierwsza dziura a tu stuk

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> , myślę pewnie się jeszcze układa

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:"> , więc następna nierówność i znowu puk

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> chyba z 5 min. jeździłem po naszych drogach, i ciągle stukało pukało

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> . Czy to coś może stukać w tłumiku??, jestem początkującym mechanikiem domowym, więc proszę o wyrozumiałość.

a moze to osłona termiczna tłumika końcowego tak stuka? czy stuki sa metaliczne?

mi znowu przy 1100 obr na min coś z tyłu szumi (znaczy wydaje taki głos jakby coś wpadało w wibracje), juz wyjmowalem wszystko z bagaznika ale nic nie pomoglo

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez lukas_222

Gość Mendziu

Taki metaliczny odgłos gdzieś na środku, jak wpadnę w dziurę, bądź zachwieje autem

Wejdź pod auto i popatrz gdzie jest czysty kawałek układu oddechowego. Tam gdzie właśnie jest dopucowane do gołego metalu, tam Ci się obija o karoserię. Mi pomogło gięcie zawiesi tłumika środkowego.

Gość dawid_s_as

Wejdz pod auto złap rure rękom poterep mocno i słuchaj. W trakcie potrząśnięcia nie powinien tłuc o nic. Jak tłucze to zlokalizuj i usuń przyczynę. Ja miałem w mojej taki przypadek, że końcowy tłumik już od środka sie rozleciał i tłukły sie w nim te ochłapy. Pomimo iż z zewnątrz wyglądał na dobry. Koszt takiego tłumika to 200zł. Istnieje jeszcze taka możliwość,że kat sie rozleciał i jego kawałki sie tłuką w środku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.