Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest welniasty25

Porada dla wymieniajacych szyby.

Recommended Posts

Guest welniasty25

Witam. Chcialem sie tylko podzielic swoim doswiadczeniem po wymianie dwoch szyb. Niestety mialem wlamanie do samochodu i przez to ze w Vectrach jest blokada drzwi, wlamywacze postanowili wybic szybe od strony kierowcy i zeby zajrzec do schowka, rowniez wybili szybe od strony pasazera. Pojechalem kupic szyby (nieoryginalne oczywiscie) w Szybexie w Czestochowie. I niestety po ok 1,5 roku uzywania obydwie szlag trafil i czeka mnie ponowny zakup. Szyby mam opuszczane za pomoca korbki. Otoz szyby te maja zacisniete takie aluminiowe listwy na dole zeby mozna je bylo przymocowac do mechanizmu opuszczajacego. Ktoregos pieknego dnia zauwazylem ze szyba, od strony pasazera, krzywo sie otwiera, a pozniej nie da jej sie zamknac. Trzeba sobie pomagac rekami zeby prosto sie zasunela. Okazalo sie ze szyba wyskoczyla z tej listwy. Po jakims czasie to samo z szyba od strony kierowcy. I niestety czeka mnie kolejny zakup szyb.

Moja rada dla innych jest, zeby czasami nie napalali sie na tansze,tylko moze lepiej kupic oryginalne czesci. Ja tym razem kupie oryginalne.

Pozdrowienia dla uzytkownikow Viki B.

ale dlaczego musisz wymieniać szyby czyżby pękły?

Guest welniasty25

Nie pekla. Szyba "wyskoczyla" z tej aluminiowej szyny. Jezeli raz wyskoczy to podejrzewam ze juz sie nie da zacisnac tej listwy domowym sposobem. Takze niestety.

Please login or register to see this quote.

Guest dnc

A nie lepiej zajechać do kogoś kto zakłada szyby. To, że wyskoczyła z listwy nie znaczy, że się jej nie da naprawić. Pewnie jakiś sposób jest. Nie wierzę, że to jest jedyna szyba, która wyleciala z listwy. Pewnie takich aut jest sporo. Popytaj a pewnie się okaże, że nie będzie trzeba wywalać kasy na nowe.

czyli tylko podejrzewasz?

no to skoro masz kase na nowe szyby to chyba lepiej będzie kupić nowe i sie bawić ale ja bym pojechał do magików od montazu szyb i napewno wyszło by taniej niż zakup nowych

Ja bym spróbował wkleić te listwy na silikon do szyb i odczekać z 48 godzin. UWAGA !!!! Nie używać innych klei - podczas wysychania powodują naprężenia i pęknięcia.

no pewnie ze powinno sie dac założyc tą szybe, jesli nic sie nie połamało to piwinno sie dac to zrobic. zapewne taniej niz druga szyba. ale to tylko moje zdanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

w astrze np da sie to zrobic bez problemu, podejrzewam ze u Ciebie bedzie podobnie.

pzdr

Edited by czaaarny

Guest welniasty25

Probowalem na silikon i niestety nie dalo rady. Moze cos zle zrobilem. Nie jestem az takim specjalista. Ale w sumie nic ni szkodzi zapytac u specow czy moga to naprawic. Moze taniej wyjdzie. A jeszcze do kompletu dostalem kamykiem w przednia szybe i juz przesuwa sie pekniecie w moja strone. No jak sie wali to wszystko naraz.

Edited by welniasty25

nic tylko do magików się udać a z tą przednią szybką to PECH też miałem takie niemiłe zdarzenie jak już idzie w twoją stronę to pęknięcie to niestety czeka cię wymiana szyby.Ja kupiłem zamiennik i jestem zadowolony.

pozdro

Może lepiej kupić po prostu oryginalną używaną szybę na szrocie czy allegro, można nawet trafić w rocznik i nie będzie ani problemu ani śladu. Np ja ostatnio po stłuczce wymieniałem całe drzwi prawe pasażera. Kupiłem drzwi w kolorze, w stanie idealnym, zostało mi ich całe wyposażenie z szybą , zamkiem lusterkiem elektrycznym itp. A kosztowało mnie to 200zł+paliwo. Nie ma śladu po stłuczce, A gdybym się zdecydował na szpachlowanie i malowanie....

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Albo właśnie zamiennik jak chciało mi wcisnąć PZU.

Kupić specjalny klej do szyb! Pracuje w fabryce autobusów i wszystkie szyby trzyma tylko ten klej. W vectrach przednia szyba jest nim przyklejona. Przed przyklejeniem koniecznie trzeba przeczyścić benzną ekstrakcyjną. Musi trzymać!!!

Wyobrażasz sobie wielką przednią szybe w autobusie-jaka to siła tylko na tym czarnym kleju.

Pozdro!!!

Witam kolegów.

Wczoraj zauważyłem, że szyba od strony pasażera zamyka mi się krzywo.

Powstaje spora szczelina między szybą a szyną prowadzącą, co skutkuje mocno świszczącym powietrzem.

Pytanie do Welniasty25: udało Ci się coś wykombinować z silikonem?

Pozdrawiam,

Sebastian

Guest rosa110380

Tez kiedys mialem problem z wypadajaca szyba z listwy.Rozwiazalem problem klejem do szyb samochodowycz.

Edited by rosa110380

Ok, Dzięki

Spróbuje z klejem.

Guest welniasty25

No kombinowalem z silikonem. Myslalem ze cos pomoze. nie odsuwalem szyby przez pare dni zeby dobrze wyschlo. Ale niestety po trzech czy czterech otwarciach znowu to samo. Jak chcesz to sprobuj z silikonem. moze ja cos zdupczylem i dlatego nie zadzialalo.W sumie niezly pomysl z tym klejem do szyb jak napisal rosa110380. Musze sprobowac, ale jak nie wyjdzie to kupie w koncu nowe szyby. Aha. Wczesniej pisalem ze do kompletu uszkodzonych bocznych szyb, mialem peknieta szybe przednia. Dalem do fachowca i skleił mi to jakos pod cisnieniem. Pekniecie mialo juz ok 25-30cm. Zaczynalo sie pod prawa wycieraczka przy samej uszczelce i szlo do gory na ok 10cm i rozchodzilo sie na dwie strony. Po paru dniach jak juz wspomnialem wczesniej bylo juz ok 30 cm. Po sklejeniu prawie nie ma sladu. Zostala taka linia jakby szklo mialo wade. Ale w ogole nie widac pekniecia. A poza tym ze mam sklejone (mam nadzieje ze na stale), to dalej mam oryginalna szybe. Koszt 500SEK czyli ok 165zl.

Dzięki za wypowiedź.

Jutro zadzwonię do kilku warsztatów specjalizujących się w szybach samochodowych.

Zobaczę, czy mają na to jakiś patent no i przy okazji rozejrzę się w cenach usług.

Seba

Mam pytanie, po ile płaciłeś te zamienniki i czy trudna jest samodzielna wymiana? Bo mi dzisiaj też jakiś s#$%@syn wybił dwie szyby w drzwiach od strony kierowcy tylko po to, żeby ukraść kilka miśków dziecka

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> :angry:

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Guest welniasty25

Płacilem po ok 100zl za szt. Ale doradzam Ci moze zebys kupil na allegro uzywane, ale oryginalne. Mozna je kupic od 50zl. Moze ci sie trafia w bardzo dobrym stanie. Wymiana jest w miare prosta. Ja akurat nie mam automatycznych szyb. Pamietam ze mialem problem ze zdjeciem korbki, a dokladniej wyjecia zawleczki zabezpieczajacej ktora jest pod korbka. Druga rzecz ktora sprawia problem to włozenie koncowki, czy jak kto woli takiego bolca na prowadnicy,ktory trzeba wpiac w ta listwe na szybie (ten bolec jest zakonczony kulką, z jedna szyba poszlo gladko, z druga meczylem sie ze 20 min). Pamietam ze nie mialem żabki, ani zadnych zagietych kombinerek tylko zwykle wiec trzeba miec duzo pary zeby to wcisnac. Aha, jeszcze jedno. Poodkurzaj dokladnie szklo ze srodka drzwi zeby podczas jazdy ci nic tam nie szurało. Poza tym wszystko poszlo gladko.

Kupiłem dzisiaj te szyby na szrocie, oryginały po 50 zł za sztukę. Myślę, że stan jest w miarę dobry, szkoda tylko że jedna jest z 97r a druga 2000 bo moja Viki jest 98. A nie rozwiercałeś przy wymianie nitów mocujących prowadnicę?

Nity musisz rozwiercic,inaczej nie wyciagniesz prowadnicy.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Właśnie tak myślałem i tak powiedzieli na szrocie. Zresztą widziałem jak wyciąga jedną szybę z drzwi. Widzę, że będzie z tym trochę zabawy.

Guest welniasty25

Musisz przewiercic jak wyjmujesz cala szybe. Jak masz zbitą szybe to nie bedziesz musial przewiercac, bo listwa sie wysunie bez problemow.

Czyli co, obejdzie się bez rozwiercania nitów podnośnika??

Guest welniasty25

Tak jak mowilem wczesniej , jezeli masz zbite szyby i nie sa automatyczne to powinno pojsc bez rozwiercania i problemu. Nie wiem dokladnie jak jest z automatycznymi szybami.

Edited by welniasty25

Szyby wymienione

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> Osobom, które będą kiedyś to robić mogę powiedzieć jedynie, że najszybciej robi się to po zdemontowaniu podnośników. Z przodu mam elektryczne, z tyłu korbka i w obu przypadkach rozwiercałem nity. Nie jest to żaden problem a zakładanie nowych szyb, można powiedzieć, idzie błyskawicznie. Najwięcej czasu pochłania demontaż boczków i plastików

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">