Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest jorssen

4 śruby na 5 śrub...

Recommended Posts

Guest jorssen

Witam.mam takie zapytanie: czy ktoś z Was wymieniał albo wie czy jest możliwość wymiany w Vectrze B 1.8 16V 97r. kół i całego ich mocowania z 4 śrub na 5 śrub.Czy jest wogóle taka możliwość?bardzo proszę o jakieś porady.pozdrawiam

możliwość jest, musisz zmienić piasty, a czy coś Ci jeszcze wyskoczy tego nie wiem.

Ktoś na forum już tak robił, ale kto to był??? - teraz to nie mam pojęcia

Please login or register to see this quote.

piasty i tarcze hamulcowe, zostaje kwestia zacisków hamulcowych- nie wiem czy będą pasowały

wiem ze mozna kupic specialne dystanse które zmieniają rozstaw śrób ale jak to się sprawdza w praktyce to niestety niewiem

chodzi Ci pewnie o śruby pływające

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> , nie tędy droga

Edited by wityk

do wymiany : piasty,tarcze,zaciski -co za tym idzie klocki(w poliftowych są wieksze tarcze i zaciski)

innych zmian nie ma w zawieszeniu,tylko w hamulcach i ich mocowaniu (piasta )

Guest jorssen

dokładnie .Nie chcę żadnych dystansów i innych udziwnień bo mam rodzine i mam dla kogo żyć.

No i oczywiscie 2 komplety kol musisz kupic,a to dodatkowy wydatek

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest smoko44

Hmm piszecie, że piasty, zaciski i tarcze.

Ja wymieniałem tylko piasty, bo tarcze i zaciski miałem takie same w 1,6 jak w 2,0, a że moje były w lepszym stanie niż w angolu, to zostawiłem swoje. Tył nie pamiętam, ale wymieniłem chyba cały.

Jak mogles miec takie same tarcze skoro przerabiales tez z 4 na 5,jak dobrze zrozumiialem ? Zaciski moze faktycznie podpasujesz,nie jestem pewny ,ale tarcz se ne da

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest smoko44

Trochę się zapędziłem. Zaciski i klocki zostały bo to samo.

Wiem, że temat ze średniowiecza, ale nie znalazłem w szukajce żadnego innego, a pod ten moge się idealnie podpisać.

Nie wiem czy autor miał na myśli tylko względy wizualne/ dostęp do ładniejszych felg. Ja chciałbym zapytać od strony sprawności hamulców na 4 śrubach vs 5 śrubach.
Aktualnie mi padły, także przymierzam się do wymiany tarcz i klocków. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?
Kiedyś miałem równolegle anglika przedlifta na pięciu śrubach i szczerze przyznam, że w nim hamulce były zdumiewające w porównaniu do moich. Nie wiem czy to większe tarcze z przodu robią taką różnicę czy może jednak moje już wtedy były w nieciekawej kondycji i teraz po założeniu dobrego zestawu tarcz i klocków na 4 śruby będa niewiele gorsze od tamtych z anglika, które mnie tak pozytywnie zaskoczyły.

Pozdrawiam