Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
aras 2

ABCOM Bloki pomiarowe

Recommended Posts

Witam.

Łącze się bez problemu z moją VIKI z Abcomem i Techem ale mam problem z odczytywaniem parametrów silnika w czasie rzeczywistym poprzez Abcoma.

Przy zapalonym silniku wybieram bloki pomiarowe i nic - może coś robie żle? Jeżeli ktoś cię łączy z tymi parametrami to prosił bym o wskazówki ewetualnie o namiar na softa bo troche tego ściągnołem i na wszystkich piec a może mój soft jest do bani.

Pozdrawiam.

Please login or register to see this quote.

Zdaje sie ze mialem cos podobnego . Prawdopodobnie brakuje ci pliku do twojego samochodu.

W katalogu Errorcodes masz plik BVECTRAENGZ16XE wiec mozesz kody czytac. Brakuje ci pewnie w katalogu MeasuringBlocks pliku

BVECTRAENGZ16XE.MBF. sprobuj skopiowac pod ta nazwe np GASTRAENGZ16XE.MBF lub z innego posiadajacego taki sam silnik w nazwie.

Ja do swojego DTH musialem pozyczyc z omegi i wszystko zadzialalo. Mozliwe ze bedziesz musial poprobowac pare razy. Sprobuj ewentualnie poszukac odpowiedniego w innych katalogacz jezykowych (ja sprawdzalem tylko wersje angielska).

Edited by otest

Wielkie dzięki muszę się więc troche pobawić.

Edited by aras 2

Niedawno zakupiłem interfejs na USB. Interfejs działa z programem AB-com, bloki pomiarowe Airbag działają, ABS też działają tylko bloki pomiarowe silnika nie hulają. Pliki o których mówi otest są. Może szanowni forumowicze coś doradzą.

Edited by pat_sy

U mnie w blokach pomiarowych rzeczywiście nie było pliku do Vectry . Skopiowałem od Astry z16xe zmieniłem na vectre i teraz śmiga. NIe wiem jaka masz wersję ale ja na początku zmieniłem pliki tylko dla jednego jezyka(DE,HU,EN do wyboru) a przy łaczeniu jak wybrałem inny to też nie mogłem zczytać parametrów. Sprawdż czy masz ten plik we wszystkich katalogach Lang Data - dla DE,HU,EN

Please login or register to see this quote.

Witam mam podobny problem tylko różnica jest taka ze mam vectre c z silnikiem 1.9 cdti 120 KM czyli plik ktory bylby mi potrzebny to cvectraengz19dt.mbf. natomiast zamiennika z innego auta z tym samym silnikiem nie ma czy mogłby mi ktos podpowiedziec jak mam rozwiazac ten problem z gory serdecznie dziekuje