Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Marelli

Światło przeciwmgielne tylne - jedno czy dwa?

Polecane posty

Witam. Mam takie pytanko czy przy VC kombi mają świecić z tyłu dwa światła przeciwmgielne, (po dwóch stronach) czy po jednej stronie ?. Jeżeli po dwóch stronach to jak dostać się do wymiany żarówki w klapie ?. Z góry dzięki. Pozdrowionka.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

U mnie w HB świeci tylko jedna ,żarówka jest włożona ale instalacji brak , gdzieś czytałem że mogą świecić 2 ale to zależy od kraju do którego wysyłany

Dzięki za odpowiedź. U mnie po prawej stronie jest widoczna żarówka ale nie pamiętam czy kiedykolwiek świeciła. Nie wiem czy jest tam wiązka. Muszę zaglądnąć pod tapicerkę tylko że nie wiem jak są zaczepy, nie chciał bym coś pourywać, może dołączy się ktoś kto już przerabiał temat.

Powinna świecić tylko jedna żarówka. Tu wyjaśnione jest dlaczego:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Aby zdjąć tapicerkę z tylnej klapy należy odkręcić jedną srubę siedzącą w uchwycie do zamykania bagażnika od wewnątrz, oraz wyjąć 2 rozporowe kołeczki. Dalej już klapa trzyma się tylko na chyba 4-rech zatrzaskach.

Świeci tylko jedna. Opis rozbiórki:

Witam ja również w sprawie świateł przeciwmgłowych (tył) zauważyłem że u mnie świeci się tylko jedna żarówka z PRAWEJ STRONY

(w klapie bagażnika) czy tak właśnie powinno być?

Jeżeli jeździmy po polskich drogach to powinna świecić się tylko z lewej strony. Jeżeli chcesz zmienić strony to podłącz op-com i zmien.

Edytowano przez Lukaszn2

i zapytam jeszcze tak jeżeli z prawej strony mam przeciwmgłowe to co znajduję się z lewej strony?jest tam jakaś żarówka która odpowiada za jakieś oświetlenie jest czy powinna być?

Lukaszn2 Zanim coś napiszesz sprawdz czy masz kabel pociągnięty a się zdziwisz (bo niema tam instalacji pod drugi przeciwmgielny ) techem/opcomem tylko zmieniasz w disie (wyświetlaczu) jak żarówka się spali to żeby poprawnie pokazywało prawa albo lewa się spaliła)

niemusi być tam żarówka bo niemasz instalacji do drugiego przeciwmgielnego (temat sam osobiście przerabiałem i dlatego wiem to w 100%)

Jedyna opcja to pociągnąć kabel z drugiej lampy bo nawet według tisa w rec jest 1 wyjście na tylny przeciwmgielny i jak jedziesz do uk to zmieniasz żarówkę na drugą stronę albo przełącznik zamontować.

Edytowano przez xpirat

Sprawdziłem to i dlatego byłem pewien że da się przełączyć. U mnie działają dwie zależy którą włącze. Dlatego napisałem.

Można przeprogramować techem REC dla przeciwmgielnego lewa lub prawa strona. Podejrzewam,że op comem też, reszta to kwestia instalacji.

Tak właśnie angliki trzeba przekonfigurować po przeróbce albo jak ktoś sobie założy REC-a z angola. Przerabiałem temat niejednokrotnie i zawsze trafiałem na już istniejącą instalkę lewo-prawo samochodu pochodzącego z wysp. Były kłopoty tylko z 1 modułem z roku 2002 gdzie nie dał się przeprogramować, wtedy wymiana.

Jedyny warunek -świeci albo lewa albo prawa w zależności od konfiguracji, nigdy obie.

Edytowano przez salvado

O i tu wlasnie jest prawda.

To pokaż mi kolego w tisie instalację angola europ. 2005 do 2008 jest tak samo jest tylko jedno wyjście i idzie albo na lewą lampę albo na prawą nie ma modułu rec z dwoma wyjściami na prawe i lewe

Już pisałem temat przerabiałem na

2008 i opel vectra 2005 Instalka idzie pod to samo wyjście C7 kabelek czarno niebieski (w disie to była pomyłka jest w rec zmiana tak aby pokazywał komunikaty o spalonym przeciwmgielnym poprawnie i tylko to. Nie da się tą opcją zmienić strony z której ma świecić)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

F17Gs.jpgQzTKd.jpg0VtjW.jpgnNiRr.jpg

I nie piszcie nieprawdy dopóki nie zaglądniecie jak macie europejczyka do prawej lampy brakuje tam jednego przewodu (czarno niebieski) i to właśnie jest przeciwmgielny a jak macie to ktoś to dołożył

Chyba że kombi ma inaczej Już sprawdzone tak samo Wyjście we wszystkich centralkach rec jest jedno C7

Edytowano przez xpirat

ja w 2007 i 2008 miałem instalację tylko na jedną stronę (we wtyczce przy lampie która nie świeci jest puste miejsce na wsówkę), w obydwu ciągnąłem kabel żeby mieć przeciwmgielne po obu stronach.

I z tym się zgodzę A jak chcesz żebyś miał wyświetlany komunikat o spalonej żarówce poprawnie to w rec trzeba zmienić

Witam. Wszystkich

Mam pytanie,czy w lampach tylnych są po obu stronach światła przeciwmgielne czy tylko z lewej?

Swiatla przeciwmgielne sa po obu stronach. Swieci tylko te po lewej stronie.

A ktoś wie dlaczego zrobili dwie lampy a podłączyli tylko jedną?

Włąsciwie to chyba można podłączyć tą drugą i mieć dwie jak ktoś chce

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> chyba, że są ku temu jakieś przeszkody

w anglikach świeci prawa a nie lewa i dlatego są i tu i tu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podłączyć możesz ale światła przeciwmgielne bardzo oślepiają więc jak będą u Ciebie świeciły 2 z tyłu to ktoś jadący za Tobą będzie się bardzo *&$%# tzn. denerwował

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

i tak i nie...wszystko zależy od kierowcy.. są osoby, które przy bardzo dobrej przejrzystości powietrza jadą na przeciwmgielnych tylnych... oślepiając ... sam mało kiedyś nie wyjechałem z zakrętu przez takiego... to jeszcze się dziwił co ja od niego chcę...dodam, że jechał też na długich jak go wyprzedziłem i jechałem przed nim z przodu... zero myślenia... niektórzy uważają ,że są lepiej widoczni przez coś takiego... masakra...

ja w lagunie miałem po dwóch stronach ,oczywiscie w angolu ,teraz w vectrze mam tylko z prawej strony

Edytowano przez gebi

A co w przypadku jeżeli chciałbym wymienić tylne lampy od anglika do europejczyka w HB? Czy lampy są tak samo zbudowane jak w kombi tzn. czy zakładajac lampy z anglika do europejczyka światło przeciwmgielne będzie po prawidłowej stronie, zakładając, że wkłady z zarówkami pozostają od europejczyka?

wsio jest to samo tylko brak kabla na daną stronę w instalacji

Witam was, pytranie do

Mam pytanie do Ciebie,mam anglika vectra c [przedlift] czy jeżeli ja posiadam kabel niebiesko czarny z prawej strany na pozycji 6 to a braz na 1, z 2 str braz na 6 a 1 pusty. wiec gdy zmienie analogicznie na stronach braz z prawej na 6 a do lewej przeciagne kabelek i wepne do 6 "czarno nieb.. to bede miał odrazu po 2 str. przeciwmgielny????? mysze wtedy podpinac do opcomm? Wrazie czego podeśle foitki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.