Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest rafael21

Niebieski dymek tylko jak rozgrzany silnik

Recommended Posts

Guest rafael21

Witam Wszystkich.

Szukałem na Forum i czytałem wiele postów w tym temacie lecz nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mam taki problem: Dymienie na niebiesko występuje tylko jak jest gorąco na dworze, silnik rozgrzany (ok.90 C) i gdy np. ruszam spod świateł. W innych przypadkach jest ok.

Oleju prawie nic nie bierze, nie stracił na mocy. Czy myśleć już o wymianie pierścieni?

Byłem u mechanika w Sosnowcu na Naftowej - polecanego na Forum.

Powiedział że jak już ruszy się górę (uszczelniacze) to padnie zaraz dół (pierścienie).

Koszt robocizny - 1500 zł.

Proszę o rade w tej sprawie. Mam 173000 przebieg lecz nie jest udokumentowany. Olej zmieniony jakieś 2 tyś. km. temu na GM 10W/40.

To mój pierwszy post wie proszę też o wyrozumiałość.

Z góry dzięki!

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja stawiam na uszczelniacze;]

ale jak juz robic to wszystko

brat w wiki ma tez 1.8 i nawalone 260 tyś i dymka nie pusci

Edited by Sebek_GSi16v

ja zrobiłem same uszczelniacze + uszczelki z tym związane (pod głowicę, pod kolektory, pod dekiel no i uszczelniacze zaworów) Kosztowało mnie to 380 zł z częściami i dymku nie ma... Moja miała tak że jak był rozgrzany silnik, i odpalałem po postoju z 30 min to puszczał wielką niebieską chmurę. Natomiast podczas jazdy tego dymu nie było za wiele. W każdym razie robota pomogła.

Guest rafael21

Dzięki za wypowiedź.

Sam nie wiem co robić. Bo gdyby to były uszczelniacze to dymił by na zimnym silniku po odpaleniu. A on puszcza dymka tylko gdy jest mocno nagrzany.

Proszę o opinie

z góry dzięki!

Please login or register to see this quote.

Nie koniecznie. U mnie na zimnym zero dymku. Na rozgrzanym owszem, tuż po odpaleniu ciepłego już silnika puszczał wielką chmurę. Uszczelniacze wymienione i spokuj.

Guest Pablo1822

Jeśli masz niebieski dymek na ciepłym to raczej pierścienie (ew. jakieś rysy na cylindrach/tłokach). Mój na zimnym nie kopcił wcale, ale rozgrzany silnik (szczególnie w upalne dni) dymił strasznie. Po rozebraniu okazało się że mam porysowane gładzie tłoka i cylindra, przyczyną były ukruszone prowadnice zaworowe po zerwaniu paska rozrzadu dla poprzedniego właściciela. Tylko się dziwię że nie pali oleju, u mnie znikało ok. 0,7l na 1000km. A jak depniesz na trasie to też nie dymi?

Sprawdź stopień sprężania w cylindrach.

Niezależnie od warunków nic nie dymi. Jedynie jak jest zimny leci para, ale to normalne.

Guest rafael21

Dzięki za wypowiedzi

W sumie 2 miesiące temu zmieniałem olej i sprawdzam stan ale nic nie musze dolewac.

Wiec nie jest tak źle

Ok pojade zrobić kompresje zobaczymy co wyjdzie.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest rafael21

W sumie jak dam mocno w gaz to jest dymek. Ja też jestem za pierścieniami.

Teraz sobie jeszcze daruje ale na wiosne oddam go do mechanika i niech robia.

Pozdrowienia!

Opel vectra b 1.6 16v 1997r. 101 km

Po podniesieniu maski widzę że silnik jest po prawej stronie jakby zalany olejem, nie wiem czy to z pokrywy zaworów czy z głowicy czy jeszcze z innej uszczelki. Problem polega na tym iż na ciepłym rozgrzanym silniku przy maksymalnych wysokich obrotach wydobywa się niebieski dym z rury wydechowej na zimnym silniku od razu po zapaleniu i gazowaniu go na maksa tego nie ma . Nie ubywa mi nic z płynu chłodniczego tylko trochę bierze olej gdzieś ten olej ubywa ale myślę że to tylko uszczelki i poza tym jest bardzo nierówna praca silnika obroty falują na benzynie a na gazie bardzo długo i bardzo pomału schodzi z obrotów..... W ogóle nie ma mocy jest zamulony na maksa....wyczytałem też że dobrze jest wyczyścić przepustnice i zaślepić zawór egr. Co robić..... Proszę o pomoc.....

Please login or register to see this quote.

tak to się robić nie powinno..

Cóż - te silniki "w standardzie" jedzą olej. Jednakże niebieski dym to już oznaka braku szczelności w układzie tłokowym. Zaślepianie EGR-a niewiele tu pomoże. Zacząłbym od sprawdzenia kompresji na cylindrach. Jeżeli niebieski dym pojawia się po nagrzaniu silnika to raczej nie uszczelniacze zaworowe, bardziej pierścienie nie są szczelne.

Oczywiście także i umycie silnika (nie wodą, najlepiej pędzelek i benzynka) i zaobserwowanie gdzie cieknie. Z Twojego opisu wygląda, że silnik jest cały "użygany"....

Ile jest ogólnie uszczelniaczy zaworów??

Ja mam w planach wymienić:

Pokrywa zaworów 6zł

Uszczelka pod głowicą 68zł

Tłoki 165zł

Pierścienie 58zł

Uszczelniacze zaworów Koszt jednego to ok 2-5 zł ile tego potrzebuje??

I czy było by to wszystko czy jeszcze coś muszę kupić??

Witam, dołączę się do tematu mam praktycznie ten sam lub podobny problem rozgrzany silnik jak ruszam to zostawiam sporą chmurę niebieskiego dymku aż czasem wstyd ruszać, na razie nie odczuwam spadku mocy itp. dodatkowo przy samej jeździe już delikatnie kopci, po ostatniej wymianie rozrządu dowiedziałem się iż remont silnika przy najbliższej okazji nieunikniony.

Ile jest ogólnie uszczelniaczy zaworów??

Ja mam w planach wymienić:

Pokrywa zaworów 6zł

Uszczelka pod głowicą 68zł

Tłoki 165zł

Pierścienie 58zł

Uszczelniacze zaworów Koszt jednego to ok 2-5 zł ile tego potrzebuje??

I czy było by to wszystko czy jeszcze coś muszę kupić?? Proszę was o odpowiedź to pilne chłopaki!!!!

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witajcie Ponownie.

Zacznę od tego że nie mam niebieskiego dymku już

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">:)

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jestem przeszczęśliwy lecz została jedna rzecz do zrobienia:

Otóż niebieski dym wylatywał mi przez to że miałem zatkany prawie "cały" tłumik począwszy od strumienicy do końcowego wydechu... wszystko wymienione tłumik cały + wydech oraz olej wyczyszczona przepustnica, krokowy, zaślepiony EGR I niebieski dymek zniknął bez śladu nie ma nic..... ale problemik teraz jest w braku mocy i na gazie i na benzynie przy gazowaniu jest zamulony tak jakby jeszcze go coś blokowało po chwili puszcza i jest wszystko dobrze ale za moment jest to samo co to może być....sonda lambda odłączona w celu sprawdzenia lecz w niczym to nie pomaga...... Przypomnę ze dzieje się to na gazie i na benzynie... Pomóżcie chłopaki.......