Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
memphis_dorian

Wymiary kontrolek przyrządów w desce rozdzielczej

Recommended Posts

Siemanko,

wpadłem ostatnio na pomysł, aby zrobić większy użytek z kontrolek w desce rozdzielczej, ponieważ jest ich od cholery, a używanych jest ledwo kilka (bo czy coś jeszcze się świeci oprócz kierunków, kontrolki oleju, dwóch kontrolek hamulca, świateł drogowych, akumulatora i ABSu? ah sorry, jest jeszcze żółta kontrolka silnika do diagnozowania błędów...). Planuję zagospodarować kilka światełek na przetwornicę prądu 230V (wbudowałem ją pod maskę, w kabinie mam tylko gniazdo i włącznik), CB, korektor dźwięku i może coś jeszcze, jeśli najdzie mnie ochota na zakupy, w każdym razie cel jest taki, abym miał do tych urządzeń światełko w desce, gdy są włączone. Przyczyna jest prosta - te trzy urządzonka mam podpięte praktycznie bezpośrednio pod akumulator, a jestem zapominalski i lubię zapomnieć ich wyłączyć przed wyjściem z samochodu...efektu możecie się domyślić sami...Gdybym miał przed oczami świecącą diodę w desce rozdzielczej, to może bym nie zapominał.

Symbole urządzeń zrobię sobie w CorelDRAW, kupię kolorową plexi albo jakiś półprzeźroczysty plastik, symbole przeniesie mi na tworzywo kolega z pracy, diody już mam, potrzebny mi jeszcze jeden detal, otóż nie mam wymiarów tych kwadratów w desce rozdzielczej i nie wiem na jaki wymiar je wycinać. Nie chcę robić na oko, bo będzie niedokładnie i będą mi świecić szpary, więc potrzebuję bardzo dokładny wymiar co do milimetra. Więc pytanie: czy ktoś już takie zabawy robił i ma dokładny wymiar tych kwadracików?

Oczywiście mogę sam rozebrać deskę i zmierzyć, ale nie bardzo mi się chce to wszystko rozbierać tylko dla pomiaru, potem skręcać do kupy, zrobić kontrolki i znowu rozkręcać... Wolałbym to zrobić za jednym razem...

To jak? Ktoś już ma ten magiczny wymiar? Jak tak, to z góry dzięki!!!

Z góry dzięki!

Edited by memphis_dorian

Na tych kontrolkach jest folia. Ja sobie tam zrobilem kontolke rezerwy bo mam indiglo zalozone i n tarczy nie moze byc. Jest kilka niezagospodarowanych okienek, wiec wymiary kontrolek nie sa ci potrzebne. ja u siebie wydrapalem w tej folii ikonke dystrybutora tak jak w oryginale a pod spod dalem czerwona diode.

No jak? Nie bardzo rozumiem, przecież w tych niezagospodarowanych też jest symbol, a ja chcę go zupełnie wymienić - wstawić nowy naniesiony fachowo na kolorowe półprzeźroczyste tworzywo. Nie chcę się bawić w rzeźbienie w tej folii, bo raczej nie będzie to wyglądało - chcę w okienka wstawić (od wewnętrznej strony) zupełnie nowe kwadraty:D savi?

Nie na wszystkich kratkach sa symbole.

Wow, to mamy różne wersje. U mnie fabrycznie każde okienko ma symbol.

Please login or register to see this quote.

Oczywiście, że na zegarach od astry 1, calibry, vectry a są te same symbole. Różnica w liczniku (okienkach) jest tylko w przypadku astry 1, ponieważ tylko ona oprócz lampki włączonego światła przeciwmgielnego ma ikonkę pomarańczową na desce. Viki i Calibra tego nie ma, stąd poznać gdzie pracował licznik. (nie mówię o przełożeniach W , bo to inna bajka). Zatem drogi kolego, Twój pomysł mi się podoba, z tym, że jak znam życie, będzie Cię denerwować świecąca lampka na desce. Ja mam u siebie sporo lampek (więcej niż standard)

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale na szczęście moduły je wyłączają po kilku sekundach - jak układy są sprawne. Więcej poczytaj na mojej stronce: www.paluki.pl/vectra w moim opracowaniu check'a.

Jak już to profesjonalnie zrobisz, zapodaj fotki, bo ciekawi mnie Twój projekt

Denerwuje mnie właśnie brak kontrolek, nawet jeśli chodzi o światła mijania... Przyzwyczajony jestem do tego, że mam >00< na desce i widzę, że mam je włączone, a w VA mam w dzień durne uczucie, że jadę bez włączonych świateł... takie głupie przyzwyczajenie...

Anyway do pracy zabiorę się na początku listopada, bo teraz nie stać mnie na poświęcenie pół dnia na samochód, a pod koniec miesiąca muszę go oddać na kilka dni lakiernikowi - niestety rudy dobrał się do progów, a co jak co, ale rdza na samochodzie to plama na honorze:P tymczasem kończę kompletować materiały.

Chyba nie zaszaleję aż tak jak Ty ze swoją fantastyczną VA (naprawdę szacun za tą deskę rozdzielczą), wystarczą mi 3-4 dodatkowe kontrolki, i planuję zająć raczej te po prawej stronie, od symbolu świateł drogowych w prawo, ewentualnie też wokół ABS. Dużo zależy też od tego, czy jakąś jeszcze zabawkę na 12V dokupię... korcą mnie zewnętrzne światła przeciwmgielne z przodu, bo moja VA fabrycznych nie ma, ale nie wiem, czy warto szpecić sobie samochód dla świateł, których używa się kilka razy w roku... Jeszcze muszę pomyśleć i pooglądać fotki innych tutaj obecnych wielbicieli.

Dobra, w każdym razie jak tylko coś ruszę z tematem, to pokażę fotki - o ile będzie się czym chwalić

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">:D

Please login or register to see this quote.

Dzięki, jasne jeśli tylko coś poczniesz ze swoją VIKI, to dawaj znać, lubię sprawy elektryczne i małe modyfikacje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">